Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Karta gwarancyjna Nikon D850

    Witam,
    Tydzień temu zamówiłam w sklepie ze sprzętem fotograficznym w Polsce, body Nikon D850 z wysyłką za granicę. Dziś paczka dotarła do mnie do Irlandii. Po otwarciu paczki okazało się, że brakuje karty gwarancyjnej a instrukcja jest w języku angielskim, dołączono natomiast nieoznakowana płytę z naklejka "Instrukcja obsługi Nikon D850". Pierwszy raz spotkałam się z tym, że nie ma polskiej instrukcji. Na pytanie o karte gwarancyjną sprzedawca poinformował mnie iż gwarancja jest na podstawie faktury zakupu. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją? Czy brak karty gwarancyjnej oznacza, że sprzęt pochodzi z tzw szarej strefy? Przed zakupem sprawdzałam opinię o sklepie, miał wiele pozytywnych opinii na kilku portalach ?
    Będę wdzięczny za poradę.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Witaj, zapewne to jest sprzęt spoza dystrybucji oficjalnej, wiec gwarancja w tym sklepie, sprawdzać się powinno czy sklep jest oficjalnym sklepem Nikon.

  3. #3

    Domyślnie

    Nikon w którymś momencie przestał wystawiać karty gwarancyjnne w postaci indywidualnego wydruku z numerem seryjnym. Teraz karta gwarancyjna (np. do D850) znajduje się na tylnej okładce instrukcji. Możesz sobie sprawdzić w w PDF-ie dostępnym choćby na stronie Nikona. Niemniej jeśli D850 jest z polskiej dystrybucji to raczej powinien mieć dołączoną wydrukowaną polską instrukcję. Przynajmniej jeszcze w sierpniu tak było.

  4. #4

    Domyślnie

    Instrukcja nie zawiera karty gwarancyjnej, na ostatniej stronie zawiera jedynie informacje printed in UAE. W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak odesłać aparat do sprzedawcy u odstąpić od umowy.
    Sklepy podlinkowane na oficjalnej stronie Nikona będą gwarantem bezpieczeństwa?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DominiqueCP Zobacz posta
    Instrukcja nie zawiera karty gwarancyjnej, na ostatniej stronie zawiera jedynie informacje printed in UAE. W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak odesłać aparat do sprzedawcy u odstąpić od umowy.
    Sklepy podlinkowane na oficjalnej stronie Nikona będą gwarantem bezpieczeństwa?
    A jaki to sklep? Warto poinformować na forum, aby wszyscy, którzy tu zaglądają uważali i wzięli poprawkę na "taki numer".
    Z6 N24-70S N50 1,8SN70-180 2,8 D7200 N18-105 N50 1,8D N85 1,8G N70-300 N10-20 S105 2,8EX S150-600 5-6,3C

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DominiqueCP Zobacz posta
    Instrukcja nie zawiera karty gwarancyjnej, na ostatniej stronie zawiera jedynie informacje printed in UAE. W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak odesłać aparat do sprzedawcy u odstąpić od umowy.
    Sklepy podlinkowane na oficjalnej stronie Nikona będą gwarantem bezpieczeństwa?
    Jeśli to sklep solidny istniejący od dłuższego czasu, a cena dobra to można zostawić.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DominiqueCP Zobacz posta
    Witam,
    Tydzień temu zamówiłam w sklepie ze sprzętem fotograficznym w Polsce, body Nikon D850 z wysyłką za granicę. Dziś paczka dotarła do mnie do Irlandii. Po otwarciu paczki okazało się, że brakuje karty gwarancyjnej a instrukcja jest w języku angielskim, dołączono natomiast nieoznakowana płytę z naklejka "Instrukcja obsługi Nikon D850". Pierwszy raz spotkałam się z tym, że nie ma polskiej instrukcji. Na pytanie o karte gwarancyjną sprzedawca poinformował mnie iż gwarancja jest na podstawie faktury zakupu. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją? Czy brak karty gwarancyjnej oznacza, że sprzęt pochodzi z tzw szarej strefy? Przed zakupem sprawdzałam opinię o sklepie, miał wiele pozytywnych opinii na kilku portalach ������
    Będę wdzięczny za poradę.
    napisz do serwisu, do Nikona. Opisz sytuację, zapytaj, podaj im nr seryjny aparatu, wyślij skan dowodu zakupu.
    Daj znać co odpisali
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  8. #8

    Domyślnie

    No właśnie - co to za sklep? UAE to Zjednoczone Emiraty Arabskie (United Arab Emirates), a na mojej instrukcji jest wyraźnie napisane: Wydrukowano w Europie. I naklejka 2 lata gwarancji.

  9. #9

    Domyślnie

    Sklep to foto-kołodziej z Lubina. Jak wspominałam wcześniej mieszkam w Irlandii więc brak karty gwarancyjnej uniemożliwia mi serwis aparatu tutaj. Kontaktowałam się z nikon.pl i otrzymałem od nich odp. Ze wymagają karty gwarancyjnej i dowodu zakupu sprzętu.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Treść wiadomości od Nikon.pl "Dziękujemy za zadanie pytania poprzez system wsparcia technicznego Nikon, w sprawie informacji o gwarancji Nikon.

    W czasie trwania okresu gwarancyjnego, naprawy lub regulacje będą wykonywane bezpłatnie tylko po okazaniu Karty gwarancyjnej firmy Nikon wraz z dowodem sprzedaży, lub z innym dowodem potwierdzającym zakup produktu w punkcie serwisowym firmy Nikon.

    W tym wypadku proponuję skontaktowanie się ze sprzedawcą, w którym zakupiła Pani aparat, Ponieważ powinna Pani otrzymać kartę gwarancyjną.
    Więcej informacji na temat gwarancji znajdzie Pani w linku poniżej:
    https://www.nikonimgsupport.com/eu/B...leNo=000042999

    Mam nadzieję, że informacje będą pomocne.
    W razie dodatkowych pytań bardzo proszę o ponowny kontakt ze wsparciem technicznym."

  10. #10

    Domyślnie

    Na ostatniej karcie instrukcji (obwoluta), obojętnie w jakim języku, powinieneś mieć ramkę zatytułowaną Nikon Europe Service Warranty Card i w odpowiednich miejscach numer seryjny, datę zakupu oraz stempel sklepu i podpis sprzedawcy. Jak kolega Zbyszek wspomniał wyżej, nie ma osobnej karty gwarancyjnej. Uderzaj do sklepu o wyjaśnienia.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. karta gwarancyjna
    By miro60 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 20-08-2010, 19:28
  2. Karta gwarancyjna
    By Eu07 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-03-2010, 12:18
  3. Karta gwarancyjna
    By starx in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-04-2007, 20:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •