Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33
  1. #21

    Domyślnie

    Z Z50 widzę jeszcze jeden problem aktualnie - akumulatory. A właściwie to ich brak na rynku. Są jedynie oryginalne za ponad 300 złotych - a moja "wewnętrzna cebula" nie pozwala tyle wydać na baterię. A do tej pory zawsze chciałem mieć jeden czy dwa zapasowe akumulatory.

  2. #22

    Domyślnie

    Pojawiają się Pattona za 200 zł, więc nie będzie tak źle. Poza tym ładowanie przez powerbank dobrze się sprawdza. Oryginalny akumulator wystarcza na ok. 600 zdjęć o ile nie patrzymy wciąż w główny ekran. Z50 to zaskakująco dobry aparat - u mnie jest backupem dla D750. Maluch 16-50 z dobrze działającą stabilizacją bardzo fajnie go uzupełnia - zestaw robi się bardzo kompaktowy, a odpowiednik 24 mm na krótkim końcu robi robotę.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LeonardZelig Zobacz posta
    Pojawiają się Pattona za 200 zł, więc nie będzie tak źle. Poza tym ładowanie przez powerbank dobrze się sprawdza. Oryginalny akumulator wystarcza na ok. 600 zdjęć o ile nie patrzymy wciąż w główny ekran. Z50 to zaskakująco dobry aparat - u mnie jest backupem dla D750. Maluch 16-50 z dobrze działającą stabilizacją bardzo fajnie go uzupełnia - zestaw robi się bardzo kompaktowy, a odpowiednik 24 mm na krótkim końcu robi robotę.
    Tylko jak w praktyce się sprawdza ten kitowy obiektyw przy słabym świetle?

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greggy Zobacz posta
    Tylko jak w praktyce się sprawdza ten kitowy obiektyw przy słabym świetle?
    W moim przypadku sprawdza się bardzo dobrze. Dobra matryca+dobry AF+dobra stabilizacja i spokojnie mogę robić zdjęcia z ręki w nocy, a efekt końcowy jest równie przyzwoity.

  5. #25

    Domyślnie

    Jeśli docelowo ma być tylko body plus obiektyw kitowy, to w zasadzie obojętne co wybierzesz. Z tym że Z50 wydaje się być najgorszym wyborem. Napisałeś, że zależy Ci na jpg - może warto przemyśleć Fuji z 18-55 2.8-4. Do tego z czasem jasna szersza stałka.
    Sony A7II, Sony 35 1.8, Sony Zeiss 55 1.8. N50/1.8D, Było: Zenit ET, H58/2, D90, N18-105VR, D610, S24/1.4, N35/1.8G ED, N85/1.8G, SB-700.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Glowa Zobacz posta
    Jeśli docelowo ma być tylko body plus obiektyw kitowy, to w zasadzie obojętne co wybierzesz. Z tym że Z50 wydaje się być najgorszym wyborem.
    Dlaczego? Sam przed zakupem obejrzałem trochę porównań i testów, gdzie faktycznie sugerowano, że Fuji lub Sony to lepszy wybór, ale na bobra! - to naprawdę przyzwoity kawałek aparatu. Za samo wyprofilowanie gripa, przez co doskonale leży w ręce, Nikonowi należą się brawa. Sterowanie z możliwością przypisania guzikom funkcyjnym określonego działania, AF potrzebujący dosłownie odrobiny światła by złapać ostrość, kolory dostarczane przez matrycę. Do tego multum szkieł dostępnych przez FTZ.

  7. #27

    Domyślnie

    Moim zdaniem Fuji X-S10 z kitem jest rewelacyjny , mały, stabilizacja , ergonomia - ma wszystko, czego potrzeba do amatorskich foto a i filmik da się nakręcić
    Z6 II+N 28-75+N 17-28 +N 70-300 AF-P +FTZ II

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin255 Zobacz posta
    Moim zdaniem Fuji X-S10 z kitem jest rewelacyjny , mały, stabilizacja , ergonomia - ma wszystko, czego potrzeba do amatorskich foto a i filmik da się nakręcić
    Tego konkretnego modelu nie brałem pod uwagę, bo body plus kitowy obiektyw XC (ciemniejszy) to jakieś 4400. Z obiektywem XF to dodatkowy tysiąc.
    Za 4500 jest Fuji X-T30 z obiektywem XF f/2.8-4.0

    Cytat Zamieszczone przez Glowa Zobacz posta
    Jeśli docelowo ma być tylko body plus obiektyw kitowy, to w zasadzie obojętne co wybierzesz. Z tym że Z50 wydaje się być najgorszym wyborem. Napisałeś, że zależy Ci na jpg - może warto przemyśleć Fuji z 18-55 2.8-4. Do tego z czasem jasna szersza stałka.
    Nie, docelowo to body + kit (albo jaśniejszy kit jak np Fuji f/2.8-4.0) + jasny obiektyw portretowy (jakies 50mm). Na ten moment więcej mi nie przychodzi do głowy.

  9. #29

    Domyślnie

    Po wyjściu Sigmy 18-50 f/2.8 to w zestawie z Sony a6400 można rozważać zamiast Z50. Ja właśnie mam taki dylemat.

  10. #30
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Kupi jakieś potworki z jasnymi zoomami i sprzętu nie będzie ze sobą zabierał, nie polecajcie tego co się nie sprawdziło i przegrało na rynku.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5300, Nikon D5500, Nikon D7100 czy Nikon D7200
    By fotosik111 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 23-10-2016, 13:47
  2. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-06-2015, 11:50

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •