Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Cokin P czy Cokin Z Pro

    Witam. Postanowiłem zmienić filtry kołowe na prostokątne. Mam Nikon D750 FF, obiektyw o srednicy 77mm. I mam taki dylemat. Wybrać system Cokin P, czy Cokin Z-Pro? Może jest coś lepszego na rynku z filtrów prostokątnych? Zależy mi na łączeniu filtrów razem. Jak i również na dobrych filtrach. W necie na aukcjach można kupić za 12 zł. Jakieś zamienniki, ale czy są dobre? Może ktoś stosował? Na kołowych pracowałem na filtrach BW i Hoya. Nie wiem jakie prostokątne są zbliżone jakością. Proszę o pomoc w tym temacie. Pozdrawiam.
    Nikon D 750, Nikon D610. Nikon AF-S 24-120 mm f/4G ED VR Nikkor, Asahi M42 AUTO-TAKUMAR 1,8/55MM, Sigma S 150-600mm. F 5-6,3, Nikkor 70-200mm f/2.8 G ED AF-S VR II

  2. #2

    Domyślnie

    Szkoda pieniedzy na cokin p. Mialem, raz zalozylem na 82 mm, winieta i aktualnie chce je sprzedać

    Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
    Kiedyś: Nikon D70, Nikon D90, Nikon D7100
    Teraz: Nikon D750 + Tamron 24-70, Tamron 90 macro, Sigma 70-200, Nikkor 50

  3. #3

    Domyślnie

    Jak chcesz popróbować cokin p to mogę Ci tanio sprzedać (rzuć pw). Ja przeszedłem na droższe szklane 100mm.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  4. #4

    Domyślnie

    77mm to maks dla Cokin P - ale da się z tym żyć, a ceny nie są jeszcze zaporowe. Od lat używam filtrów Hi-tech w tym systemie i nie jest źle.
    Ale jeśli myślisz o szkłach o większej średnicy - to szukaj już Z-Pro.
    Nikon FX i Olympus m4/3

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. A jeżeli chodzi o jakość zdjęć. Warto inwestować w taniznę?
    Nikon D 750, Nikon D610. Nikon AF-S 24-120 mm f/4G ED VR Nikkor, Asahi M42 AUTO-TAKUMAR 1,8/55MM, Sigma S 150-600mm. F 5-6,3, Nikkor 70-200mm f/2.8 G ED AF-S VR II

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz1973 Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedzi. A jeżeli chodzi o jakość zdjęć. Warto inwestować w taniznę?
    Cokin to jest tanie dziadostwo. a pasujace do niego chinskie plastiki to jest czesto dramat

    temat trzeba by rozgraniczyc na sam uchwyt i filtry. to nie musi byc ten sam producent, ale wiekszosc kombinacji do siebie pasuje.

    jak chcesz tani i przyzwoity uchwyt to polecam takie cos: https://www.kentfaith.com/square-fil...-adapter-rings
    mam do plecaka na rower (obiektywy ze srednicami 58 i 67, czasem 72) i fajnie sie sprawdza. jedyne co musialem to zakleic tasma klejaca wpust bolca, bo wypadl mi raz i szukalem w trawie
    wykonanie i komfort pracy sa bardzo fajne, w tej cenie porownywalnego jakosciowo uchwytu IMHO nie dostaniesz

    jesli chodzi o filtry, to mozliwosci jest bardzo duzo. od bardzo taniej chinszczyzny (zdecydowanie nie polecam), przez 84dot5 albo RayMasters (solidne sredniaki w przystepnej cenie) przez Cokina czy Hitecha (z mocnym lub w przypadku Cokina nawet bardzo mocnym buraczkowym zafarbem nawet przy uzywaniu pojedynczego filtra) po Lee (bardzo fajne filtry, uzywam duzego zestawu i bardzo sobie chwale) czy drogie bo szklane Nisi i podobne.

    na start polecalbym osobiscie te 84dot5: http://www.84dot5mm.com/photofilters100mm.html - ich polowkowe filtry maja zupelnie fajne odwzorowanie kolorow i mozna z tego zlozyc przyzwoity zestaw na start bez dziury w kieszeni. dla wyjasnienia: 0.6 Soft + 0.9 Soft + 0.6 Hard to MHO taki sensowny zestaw na poczatek. warto dorzucic jeszcze jakis ND 1.8 (6 dzialek tlumienia) zeby pobawic sie w dluzsze ekspozycje. tego w 84dot5 nie widze, ale wyzej cytowane KF concept robi (mam w ich wydaniu ND 3.0, jak za 50 EUR to swietny filtr)

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie wskazówki. Pozdrawiam.
    Nikon D 750, Nikon D610. Nikon AF-S 24-120 mm f/4G ED VR Nikkor, Asahi M42 AUTO-TAKUMAR 1,8/55MM, Sigma S 150-600mm. F 5-6,3, Nikkor 70-200mm f/2.8 G ED AF-S VR II

Podobne wątki

  1. COKIN do S10-20
    By fotoMichal in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 16:20
  2. Cokin IR Cokin IR P. 007 warto?
    By bahuone in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-12-2010, 16:04
  3. cokin i 14-24
    By iahveh in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-05-2009, 18:45
  4. cokin
    By Slon in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-02-2007, 02:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •