Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Falco Zobacz posta
    Część, dzięki za rzeczową odpowiedź.
    Pewnie Was zaskoczę, ale chodzi o autoportrety. Projekt dość nietypowy i mocno odlatujący od klasycznego pojęcia portretu. Jestem dość wysoki i zdjęcie z rozłożonymi ramionami to już ponad 2 metry szerokości. Zakładając margines na tło, kadr... robi się 3 metry i jestem na bardzo na granicy.
    Miejsce mam naprawdę duże i wysokie więc to nie stanowi problemu.
    Prawda jest też taka, że kompletnie nie mam doświadczenia w studio
    Niewiele wyjaśniłeś. Najogólniej do sfotografowania sylwetki szerokiej na 2 m wystarczy standardowe tło 2,7 m. Pod warunkiem użycia ogniskowej (ekwiwalentu) 70-105 mm. Kolejne pytanie jest czy w ogóle tło jest potrzebne bo może wystarczy kawałek białej ściany. Pod warunkiem jednak, że stopy nie są fotografowane. Biała ściana jest 10x lepsza od tła ale trudno jest założyć światła kontrowe. Póki nie rozumiemy o co Ci chodzi to trudno coś doradzić. Pokaż jakąś referencyjną fotę.
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 06-10-2021 o 11:27

  2. #12

    Domyślnie

    Temat zacząłem od możliwości łączenia dwóch teł i na razie na tym zakończę. Reszta nie jest na tym etapie do dyskusji.
    Mogę jedynie dodać, że będzie więcej niż jedna sylwetka w kadrze. Wielokrotne ekspozycje, długie naświetlania itp.

  3. #13

    Domyślnie

    Cześć,
    jeżeli ktoś chciałby skorzystać z dyskusji to mam kilka wniosków.
    1. Użyłem szarego tła materiałowego (gnieciuch) 3x7 m. Tło się marszczy i widać to na zdjęciach.
    2. Gramatura 120g/m2 jest na tyle drobna, że nawet drobne światło z tyłu prześwituje. Przy zachowaniu ciemności jest ok.
    3. Przy bardziej skomplikowanych, szerszych kadrach takie tło jest zdecydowanie za małe.

    pozdrawiam

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Falco Zobacz posta
    Cześć,
    jeżeli ktoś chciałby skorzystać z dyskusji to mam kilka wniosków.
    1. Użyłem szarego tła materiałowego (gnieciuch) 3x7 m. Tło się marszczy i widać to na zdjęciach.
    2. Gramatura 120g/m2 jest na tyle drobna, że nawet drobne światło z tyłu prześwituje. Przy zachowaniu ciemności jest ok.
    3. Przy bardziej skomplikowanych, szerszych kadrach takie tło jest zdecydowanie za małe.

    pozdrawiam
    Najlepiej dodaj zdjęcie, to wtedy będzie można odnieść uwagi do konkretnej sytuacji. Zarówno perspektywy jak i sposobu świecenia.

    pozdro
    Wiesiek

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Zdjęcia RAW a ich łączenie
    By Maly.Psikus in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-08-2016, 07:12
  2. [ Glamour/Beauty ] Gnieciuch
    By mOSAd in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-09-2011, 00:36
  3. Łączenie TC....
    By Paweł in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-09-2007, 00:27

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •