Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 58

Wątek: Patrycja

  1. #11

    Domyślnie

    Całą atrakcyjność zdjęcia zawiera się w tych światłach samochodu, które sprawiły że ta czerwona płaszczyzna "zaczęła żyć"
    Jak przytniesz w panoramkę i pobędziesz się nóg - fajniej to wygląda.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Całą atrakcyjność zdjęcia zawiera się w tych światłach samochodu, które sprawiły że ta czerwona płaszczyzna "zaczęła żyć"
    Jak przytniesz w panoramkę i pobędziesz się nóg - fajniej to wygląda.
    @Spirytus

    I co nadal uważasz, że fotografowie coś istotnego Ci powiedzą??? To najbardziej nieodpowiedni ludzie do oceniania fot. Interesują ich szczegóły w nieistotnych partiach albo ściana. Podstawowe jest odpowiedzenie sobie co jest istotą tego zdjęcia i co interesuje Kowalskiego i Kowalską. Otóż to ta piękna młoda kobieta budzi nasze zainteresowanie. Jej uroda, troszkę manieryczny gest. Pytam się co ona robi - czeka na randkę, rozmarzyła się ? Chciałbym zgadnąć jaka jest. Jeszcze to co można wywnioskować z ciuchów i mowy ciała. Próbuję ją rozgryźć...

    Poskąpiłeś nam tego chłopie! Dodałeś hektary nic nie wnoszących powierzchni. A ja chcę oglądać pannę. Jedynie ona mnie tu interesuje. Wywal wszystko poza nią. Dobry kadr na sylwetkę lub portret i wszystko. A kolegom wrzuć tutaj wykadrowaną gołą ścianę z tymi smugami albo nogi. Będą mieli to co lubią

  3. #13
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    I co nadal uważasz, że fotografowie coś istotnego Ci powiedzą??? To najbardziej nieodpowiedni ludzie do oceniania fot.

    .. Dodałeś hektary nic nie wnoszących powierzchni. A ja chcę oglądać pannę. Jedynie ona mnie tu interesuje. Wywal wszystko poza nią. Dobry kadr na sylwetkę lub portret i wszystko. A kolegom wrzuć tutaj wykadrowaną gołą ścianę z tymi smugami albo nogi. Będą mieli to co lubią
    Co powiedział ... fotograf
    Wszystkie elementy na zdjęciu są ważne. Portretów z nastrojem (czy bez) pięknych dziewczyn jest wiele. Szuka się ciekawych miejsc do lokalizacji i tu miejscówka, być może przypadkowo okazała się świetna.
    Same portrety to dziś już za mało
    No i w portrecie jest tyle nurtów, że trzeba oceniać go w tej konwencji, w jakiej powstał.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Co powiedział ... fotograf
    Wszystkie elementy na zdjęciu są ważne. Portretów z nastrojem (czy bez) pięknych dziewczyn jest wiele. Szuka się ciekawych miejsc do lokalizacji i tu miejscówka, być może przypadkowo okazała się świetna.
    Same portrety to dziś już za mało
    No i w portrecie jest tyle nurtów, że trzeba oceniać go w tej konwencji, w jakiej powstał.
    Już dawno wyrwałem się z tego getta

    Ocenianie tego zdjęcia w kontekście tej miejscówki jest bez sensu bo są rozłączne. A poza tym miejsce jest nudne. Ale możesz zostać przy swoim zdaniu.

    Istotne jest aby fotografów nie słuchać. Za to innych jak najbardziej - od dawna tak robię. Im dalej od fotografii tym lepiej. Poza oczywiście sytuacją gdy foty robisz dla kolegów z forum. To wtedy oczywiście ich słuchasz. I to jest mechanizm getta fotograficznego.
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 07-10-2021 o 11:59

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    @Spirytus
    Otóż to ta piękna młoda kobieta budzi nasze zainteresowanie. Jej uroda, troszkę manieryczny gest. Pytam się co ona robi - czeka na randkę, rozmarzyła się ?
    Eee zupełnie nie. Ani poza ani mina nie interesują mnie. Są zbyt oczywiste/używane do pozowania. Sztuczność ogromna.
    Ale po przycięciu dołu tak jak opisałem - tworzy się ciekawsza kompozycja

  6. #16

    Domyślnie

    Ooo... wątek żyje
    @fafniak masz na myśli takie coś czy jednak za dużo dołu odcięte?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez nazwy-1.jpg
Wyświetleń:	362
Rozmiar:	188,5 KB
ID:	56864
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  7. #17

    Domyślnie

    Dokładnie taki kadr- według mnie "jest jakiś" - mnie osobiscie zatrzyma na chwilę

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    "jest jakiś"
    Jakiś, dokładnie tak.

    Taki kadr ma sens w edytorialu. Przy dwóch poziomych połączonych stronach. Ładnie można wrzucić jakiś tekst (krótki i dość duży bo tło jest dość jasne)

    Ale komunikacyjnie jest do bani. Dla mnie. Bo zamiast kawałka przestrzeni miejskiej, co jednak buduje opowieść mamy formalizm "studyjny". Jakiś kolorowy reflektorek i parę niezwiązanych linii. Wielka pustka.

    Dlatego jak napisałem @Spirytus nie słuchaj fotografów - wcisną Ci kit o jakiś kompozycjach, kadrach! Ale o komunikacji to oni nie myślą.

    Jest to o tyle dziwne, że @fafniak bardzo często buduje ciekawe opowieści gdzie ludzie wpisani są w ciekawą przestrzeń i gdzie jest jakaś zaskakująca historia. Czyli foty robi bardzo OK.

    Reasumując fotografowie nie raz robią dobre foty.

    A z radami - to już napisałem...

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Dlatego jak napisałem @Spirytus nie słuchaj fotografów - wcisną Ci kit o jakiś kompozycjach, kadrach! Ale o komunikacji to oni nie myślą.
    Ale próbować warto

    W takim razie kolejny kadr z tego spotkania.

    [2]

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_7966.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	703,2 KB
ID:	56900
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Jakiś, dokładnie tak.
    Moment moment...
    Po pierwsze "jest jakiś" ma inne znaczenie niż jakiś jest. Zwykle użycie formy "jest jakiś" oznacza że o ile nie jest coś bardzo dobre, to zaczyna mieć wyraz, przyciąga wzroki moze wzbudzić zainteresowanie. W domyśle w stosunku "do pierwotnej formy"

    Nie zamierzam tutaj dyskutować o komunikacji bo zarówno pierwotna forma jak i wtórna stanowią dla mnie tylko obrazek z ładną panią (koniec kropka), ale kadr w formacie "kinowym" buduje obraz który choć na chwilę zatrzymuje. Nazywasz to formalizmem studyjnym, ok. Tylko że jest on ciekawszy od strony graficznej i barwowej poprzez brak dołu kadru. Powstała znacznie ciekawsza kompozycja. Zarówno poprzez te "kinowe" proporcje jak i rozłożenie akcentów w obrazie. I na tym kończy się rola tego zdjęcia, niezależnie czy pokazujemy je w pierwotnej formie czy tej "kinowej".
    Pokazanie jakiejś historii, wiązałoby sie raczej z wprowadzeniem elementów miasta (tu w żadnej wersji ich nie ma) i pewnei ze zmianą położenia paratu względem przestrzeni. Otwarciem na otoczenie, obróceniem się na tarczy o 45 stopni? nie wiem bo nie byłem na miejscu zdjęć. Czasem dołożenie "drobnego" gadzetu w postaci luksusowej torby z zakupami, tworzy inna opowieść a jeszcze inną kilku siatek "ze spożywczego" i nerwowa mina z telefonem przy uchu. A jeszcze inną rzeźba i rozanielony wzrok (te "pomysły" to tak z d... wzięte na szybko ale obrazują możliwości przy braku zmiany kreacji)
    Bawić się można wszystkim, ale ograniczenie tylko do przekazu moze mieć podobny skutek jak ograniczenie tylko do formy wizualnej

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Patrycja
    By hudy1 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-04-2019, 16:43
  2. [ Portret ] Patrycja
    By J4R in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-10-2010, 08:17
  3. [ Portret ] Patrycja
    By Morxas in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-09-2010, 21:25
  4. [ Portret ] Patrycja
    By Pchelek in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-07-2010, 13:43
  5. [ Portret ] Patrycja
    By Ati in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 28-08-2009, 18:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •