Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Morf3usz Zobacz posta
    Nie powiedział bym że okazyjna, 3199 przebieg niecałe 10000.
    Czy mogę nie zgodzić się na naprawę? sprzedawca zarejestrowany jako firma, niby daje 30dni gwarancji.
    Skoro tak od strzała się w pewien sposób przyznali to ja bym nie kombinował tylko zażądał zwrotu kasy. Kupisz inny, bez uszkodzeń.

  2. #22

    Domyślnie

    Zgadza się. Aparat zaliczył solidny upadek. Tam mogło porobić się wszystko, łącznie z przestawieniem toru optycznego. Oddaj to.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytuje:
    "Proszę wykonać zwrot przez allegro i odesłać na nasz adres widoczny w panelu allegro przy zakupie, jeśli jest jeszcze taka możliwość można wykonać darmowy zwrot paczkomatem generowany przez allegro. Procedura przy wszelkich niezgodnościach z opisem zawsze przewiduje w pierwszej kolejności naprawę lub doprowadzenie przedmiotu do stanu zgodnego z opisem i jest to dyktowane przepisami prawa konsumenckiego. Naprawa może polegać np na wymianie uszkodzonej części. Pozdrawiam"
    Panowie co z tym fantem zrobić, żądać twardo zwrotu gotówki?

  4. #24

    Domyślnie

    Zwróć i poczekaj, co zaproponują. Moim zdaniem tej części ni wymienią, a ponownie sklejony będą raczej wciskać komuś innemu.

  5. #25

    Domyślnie

    Panowie kupowałem mnóstwo używanych rzeczy na allegro i nigdy nie miałem problemu ze zwrotami itp.
    Zastanawiam się czy mam otworzyć dyskusję na allegro żeby wszystko było potwierdzone? mineło 14 dni od zakupu.
    Do tej pory wymienialiśmy tylko emaile, wolałbym mieć wszystko czarno na białym.

  6. #26

    Domyślnie

    Moim zdaniem skiepściłeś, że czekałeś, wymieniałeś maile itp. Ustawowo mogłeś w ciągu 14 dni odstąpić od umowy (kupowałeś od firmy z tego co wyczytałem). W allegro są do tego stosowne opcje - zaznaczasz zwrot, odsyłasz za darmo (przynajmniej paczkomatem) i po temacie. Nie trzeba się prosić, negocjować ze sprzedawcą itp. No a wiadomo prościej sprzedać a oddawać kasę nikt tak chętny nie jest

    Teraz to już jednak po zawodach, termin minął. Obawiam się, że dużo będzie zależeć od dobrej woli sprzedawcy - czy zechce oddać kasę czy będzie tylko oferował naprawę itp. Nie biorąc pod uwagę, że ktoś może być kombinatorem i próbować się wykpić, że to usterka mechaniczna i Twoja wina.

    Wydaje mi się, że nie ma co czekać w nieskończoność i bo i ta gwaracanja przepadnie co ją niby masz. Ja bym odsyłał powołując się na niezgodność towaru z umową. A jakie propozycje dostaniesz od sprzedawcy to już zobaczysz później.
    Aparaty (duże i stare): Nikon D1, D600, D700, Kodak DCS Pro-14N ! Olympus OMD E-M5 Mk2 ! Leica X1 ! Samsung NX20 ! Casio Exilim ! i Mamiya RB67 i cały stos różnych analogów
    Albo zdjęciowo: https://www.instagram.com/caban_rafal/ albo Sportowo: https://rmc-biega.pl/

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RMC Zobacz posta
    Moim zdaniem skiepściłeś, że czekałeś, wymieniałeś maile itp. Ustawowo mogłeś w ciągu 14 dni odstąpić od umowy (kupowałeś od firmy z tego co wyczytałem). W allegro są do tego stosowne opcje - zaznaczasz zwrot, odsyłasz za darmo (przynajmniej paczkomatem) i po temacie. Nie trzeba się prosić, negocjować ze sprzedawcą itp. No a wiadomo prościej sprzedać a oddawać kasę nikt tak chętny nie jest
    Cytat Zamieszczone przez Morf3usz Zobacz posta
    Aparat mam od 13 września mi na 100% nie upadł oraz nie uderzył w nic.
    Pierwszy post jest z 2 października...

    jakiś wehikuł czasu masz do zaoferowania?

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    Pierwszy post jest z 2 października...

    jakiś wehikuł czasu masz do zaoferowania?
    W sensie? Mi niepotrzebny

    Jak sam wkleiłeś gość kupił aparat 13 września a post założył 02 października. Przez ten czas jak wyczytałem pisze sobie ze sprzedawcą na allegro i wiążących decyzji nie podjął. Tym sposobem sam sobie zamknął najlepsze rozwiązanie problemu czyli oddanie towaru przed upływam 14 dni. A mógł to zrobić, skoro mu pęknięcie nie pasowało już od razu.

    Teraz to można liczyć na dobrą wolę sprzedawcy, że to jakoś połata. Albo bujać się po sądach jak ktoś ma czas i kasę
    Aparaty (duże i stare): Nikon D1, D600, D700, Kodak DCS Pro-14N ! Olympus OMD E-M5 Mk2 ! Leica X1 ! Samsung NX20 ! Casio Exilim ! i Mamiya RB67 i cały stos różnych analogów
    Albo zdjęciowo: https://www.instagram.com/caban_rafal/ albo Sportowo: https://rmc-biega.pl/

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RMC Zobacz posta
    W sensie? Mi niepotrzebny

    Jak sam wkleiłeś gość kupił aparat 13 września a post założył 02 października. Przez ten czas jak wyczytałem pisze sobie ze sprzedawcą na allegro i wiążących decyzji nie podjął. Tym sposobem sam sobie zamknął najlepsze rozwiązanie problemu czyli oddanie towaru przed upływam 14 dni. A mógł to zrobić, skoro mu pęknięcie nie pasowało już od razu.

    Teraz to można liczyć na dobrą wolę sprzedawcy, że to jakoś połata. Albo bujać się po sądach jak ktoś ma czas i kasę
    Kolego czytałeś post od początku? Pęknięcia po zakupie nie zauważyłem widocznie było na tyle minimalne że gołym okiem nie było widać, wadę ujawniłem 2 pażdziernika i wtedy napisałem post.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Morf3usz Zobacz posta
    Kolego czytałeś post od początku? Pęknięcia po zakupie nie zauważyłem widocznie było na tyle minimalne że gołym okiem nie było widać, wadę ujawniłem 2 pażdziernika i wtedy napisałem post.
    Faktycznie wyczytałem co inne (że taki aparat był od poczatku).

    Sam sobie zaprzeczasz trochę... "widocznie było na tyle minimalne że gołym okiem nie było widać"

    Dla mnie to brzmi:
    1. Kupiłem aparat ok
    2. Po miesiącu w "cudowny sposób" się pojawiło pęknięcie
    3. Pasuje teraz zwalić na sprzedawcę... i jak to najlepiej zrobić by musiał oddać kasę.

    Nie moje klimaty, nie chce wchodzić w dalsza polemikę jak to dokonać ani analizować jak to mogło powstać.

    Jeśli dalej coś nie doczytałem, umknęło mi to sorry.
    Aparaty (duże i stare): Nikon D1, D600, D700, Kodak DCS Pro-14N ! Olympus OMD E-M5 Mk2 ! Leica X1 ! Samsung NX20 ! Casio Exilim ! i Mamiya RB67 i cały stos różnych analogów
    Albo zdjęciowo: https://www.instagram.com/caban_rafal/ albo Sportowo: https://rmc-biega.pl/

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D700 pęknieta obudowa - naprawa
    By JarekJaworowski in forum Serwis
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 30-05-2016, 10:48
  2. Pęknięta obudowa D700
    By cojest in forum Serwis
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-12-2013, 08:19
  3. pęknięta obudowa D800
    By bishek in forum Serwis
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 30-06-2013, 10:33
  4. Pęknięta obudowa w D200
    By Girdian in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-07-2010, 10:12
  5. Pęknięta obudowa D80
    By vertigo in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 12-03-2008, 16:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •