Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34
  1. #11

    Domyślnie

    Chyba napisałbym spokojnego maila z zaznaczonymi fragmentami zdjęć z aukcji (pęknięcie) z propozycją przyjęcia zwrotu. Jeśli nie zadziała, próbowałbym z allegro. Może nawet równocześnie, trzeba by się zastanowić.


    Jeśli był upadek to jest loteria. Może działać normalnie, mogą się dziać dziwne rzeczy. Nie widać nic na bagnecie? Jeśli upadł to powinien być ślad na obudowie a na tych zdjęciach nic nie widać, mógł upaść na obiektyw.

  2. #12

    Domyślnie

    Napisać do sprzedawcy. Jest to wada ukryta i nawet od osoby fizycznej można uzyskać zwrot lub upust.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #13

    Domyślnie

    No właśnie, wada ukryta, bo sprzedawca na pewno będzie mówił, że nic nie widział ani nie było, i tu go mamy. Nie twierdzę że widział. Ale jeśli dżentelmen to da się załatwić. Róg to jeden z bardziej wytrzymałycj obszarów więc musiało się gdzieś mocno naprężyć

  4. #14

    Domyślnie

    Tak zrobię napiszę do sprzedawcy, tylko zastanawiam się właśnie czy od razu pisać o zdjęciach czy po prostu że zauważyłem pęknięcie i chciałem zwrócić.
    Na bagnecie nic nie widzę.

  5. #15

    Domyślnie

    Problemem nie jest samo pęknięcie kawałka materiału tylko siły jakie musiały zadziałać, żeby do tego doszło. Tak jak koledzy piszą, nie widać śladów uderzenia w tym miejscu więc nie wiadomo skąd to poszło. Może ktoś uderzył tą klamerką na pasek i później w jakiś sposób wymienił tę klamerkę tylko. Wiele aparatów jest poobijanych, poobcieranych, zwłaszcza w takich newralgicznych miejscach ale to co widać tutaj to raczej trudno zakwalifikować do tzw. "normalnych śladów użytkowania". Jeśli się nie uda procedura ze zwrotem to pozostaje wysłać body do któregoś z polecanych serwisów (myślę, że każdy z dwóch wiodących załatwi temat) żeby rozebrali sprzęt, zdiagnozowali to co pod spodem, sprawdzili geometrię itp. Jeśli uszkodzenia dotyczą tylko tego miejsca to albo wymiana górnego panelu (uwaga na sprzedawane na ebay same szkielety górnego panelu - ja bym kupił raczej kompletny panel, z wyświetlaczem i z przełącznikami a nie szkielet po demontażu) albo pozostanie z tym co jest.

  6. #16

    Domyślnie

    Dziękuję za pomoc, tak jak pisałem na początek spróbuje się dogadać ze sprzedawcą, będę informował jak się sprawa potoczyła.

  7. #17

    Domyślnie

    Napisz koniecznie, bo to każdemu kupującemu używany sprzęt może się przydarzyć. Wniosek, że trzeba oglądać każdą ryskę i interpretować na niekorzyść, lepiej wyjść na czepiającego się lub nie kupić, niż potem się stresować.

  8. #18

    Domyślnie

    Dostałem taką wiadomość od sprzedającego:
    Dzień dobry,
    Może Pan odesłać aparat, jeśli będzie taka możliwość w pierwszej kolejności wykonujemy naprawę.
    Pozdrawiam.
    Zgadzać się czy powoływać się na niezgodność towaru z umową?

  9. #19

    Domyślnie

    Czy ta cena była bardzo okazyjna? Jeśli nie to odsyłaj i bierz pieniądze. Nie warto ryzykować, że w środku coś jest uszkodzone...

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    Czy ta cena była bardzo okazyjna? Jeśli nie to odsyłaj i bierz pieniądze. Nie warto ryzykować, że w środku coś jest uszkodzone...
    Nie powiedział bym że okazyjna, 3199 przebieg niecałe 10000.
    Czy mogę nie zgodzić się na naprawę? sprzedawca zarejestrowany jako firma, niby daje 30dni gwarancji.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D700 pęknieta obudowa - naprawa
    By JarekJaworowski in forum Serwis
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 30-05-2016, 10:48
  2. Pęknięta obudowa D700
    By cojest in forum Serwis
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-12-2013, 08:19
  3. pęknięta obudowa D800
    By bishek in forum Serwis
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 30-06-2013, 10:33
  4. Pęknięta obudowa w D200
    By Girdian in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-07-2010, 10:12
  5. Pęknięta obudowa D80
    By vertigo in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 12-03-2008, 16:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •