Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Z6 + ETZ czyli mocowanie Sony E do N Z5,6,7,9,50, itd. Pytania

    Witam!
    czy ktoś ma może doświadczenie w temacie podpinania obiektywów z mocowaniem Sony E do bezluster Z za pomocą adaptera ETZ, link: https://megadap.net/product/megadap-...adapter-etz11/
    Podpinanie np Sigmy 35mm 1,4 HSM do Z6 przez FTZ to wyzwanie ergonomiczne. Wszystko działa, jak należy, ale okazuje się, że inżynierowie Nikona dobrze wiedzieli co jest grane umieszczając mocowanie statywu na FTZ...
    Sigma posiada wiele jasnych genialnych stałek o konstrukcji przystosowanej do bezluster z bagnetem SE, adapter ETZ11 ma ponoć 1mm grubości, czyli jest szansa na pracę jak z natywnymi obiektywami S.
    Chętnie przeczytam Wasze opinie.
    Ostatnio edytowane przez Pilot1 ; 01-10-2021 o 14:25
    Sony DSC R-1, 7m3, ND7000, Fujifilm XT-1

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wiele testów zestawów na TechArt masz na youtube, Megadap to nowy adapter i dopiero ludzie wrzucają testy, podobno jest wiesza kompatybilność z modelami, które na TechArt nie śmigały, do tego jest już druga wersja TechArt i nie znam tematu.
    Jeśli obiektyw jest do lustrzanki to z bezlustrem zestaw będzie większy ponieważ w każdym lustrze sensor jest mocno wysunięty do przodu aparatu co powoduje że porównywalny zestaw z bezlustrem jest większy od tego na lustrzance.
    Jeśli obiektyw zrobiony do Sony i nie jest to tylko przyspawany adapter to generalnie powinien być zgrabniejszy.

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki,
    wiem dlaczego obiektywy do lustrzanek mają głębszą dupkę,
    ciekaw jestem wrażeń użytkowników ETZ, czy faktycznie to tylko 1mm grubości i czy działa równie płynnie ja FTZ?
    Możliwość zamontowania Sigmy A 35 mm f/1.4 lub 1.2 DG DN z mocowaniem SE do Z6 jest kusząca. Sony FE 12-24 mm f/2.8 GM też.
    Sony DSC R-1, 7m3, ND7000, Fujifilm XT-1

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie porównasz działania FTZ z jakimś ETZ bo to różne systemy, raczej szukać porównania np Nikon Z6+ETZ vs Sony A7III, ja takie porównanie miałem i nie dostrzegałem różnic.

  5. #5

    Domyślnie

    Kolega candar korzysta z adaptera techarta do Sigmy 85mm(?) dla Sony i sobie chwali.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-10-2017, 01:55
  2. Lampa sunpak mocowanie sony do D80
    By kurczak2 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-10-2009, 12:52

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •