Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 73
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2016
    Miasto
    w szuwarach
    Posty
    161

    Domyślnie Przejście z Nikona na Sony

    Jak w temacie,przyszedł czas na zmianę,szukam body które będzie najlepsze do focenia ptaków,różnorodność body Sony trochę mnie wprowadza w chaos,które będzie najlepsze.Wiadomo że chodzi o Af i wszystko co się w tym zawiera,szybkośc zapisu,bufor,śledzenie.Mam dużo optyki Nikona i w tym momencie potrzebna będzie przejściowka bo inaczej się nie da.Co byście mi polecili?

  2. #2

    Domyślnie

    Oznaczenia 7ek od Sony są bardzo proste. To z oznaczeniem S to król wysokich czułości choć obecnie kojarzy się z modelami dla filmujących, Rki mają wysokie rozdzielczości, C jest bardziej kompaktowe a modele bez literowych sufiksów to modele podstawowe, takie do wszystkiego. Są jeszcze reporterskie A9. Oraz A1, które jakby wypisuje się ze schematu, ale tu Sony chciało mocno zaakcentować, że to wszystkomający samiec alfa. Bez znaczenia, bo i tak mało kogo na niego stać. Modele z najlepszym afem zaczynają się od rzymskich 3ek, ale niezły af ma też a7rII. To tyle jeśli chodzi o pełną klatkę. Jeśli chodzi o apsc to do pewnego czasu było to chyba dość schludnie poukładane, ale potem pojawił się model a6400. Niezbyt logiczne. A odpowiadając na twoje pytanie - żaden. O ile chcesz nadal używać szklarni Nikona. Wtedy kup sobie Zetkę z ich adapterem. Adaptery nikon f - sony e też są, ale działają one co najwyżej poprawnie.

    https://briansmith.com/nikon-lens-ad...mount-cameras/

    Do Sony lepiej kupić używaną szklarnię Sony w miejsce używek Nikona, pewnie z dopłatą, lub zamienić szklarnię Nikona na Canona, bo ta działa lepiej na Sony. Odnośnie fotografii ptaków to najlepsze do tego byłyby A7RIV, jeśli zależy Ci na rozdzielczości, lub A9 (I lub II) jeśli 24Mpx Ci wystarczą. Lub najnowsze apsc.

  3. #3

    Domyślnie

    MC 11 Sigmy z Canonem dostaje jakieś aktualizacje? Swego czasu przechodzący z Canona na Sony chwalili. Coś się zmieniło?

  4. #4

    Domyślnie

    W Sony to chyba A9 do ptaków itp., reszta to podobnie do Z6 i Z7 więc po co zmieniać system to nie wiem.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  5. #5

    Domyślnie

    @Paapaj Siłą systemu Sony jest wybór i jakość optyki bez adapterów. Także szkła tańszych marek działają z pełną zgodności (może są jakieś wyjątki, ale bez wpływu na tę opinię), w kolejnej aktualizacji aparatu obiektywy nie przestają działać, nigdzie ich nie trzeba wysyłać, kupować konsoli, itd. Jak masz dużo Nikkorów, to wejście w nowy system będzie finansowo bolało, choć jak sądzę nie byłaby to tylko wymiana bagnetu, ale i upgrade jakościowy. Mimo wszystko nie wiem, czy to ma sens. Patrzysz na tzw. pełną klatkę, czy też na aps-c?

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2016
    Miasto
    w szuwarach
    Posty
    161

    Domyślnie

    Pełna klatka

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Ale kolega Paapaj nie ma L-ek. Ma Nikkory

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Ale kolega Paapaj nie ma L-ek. Ma Nikkory
    To Z'ka Nikona. Sony można kupić, ale playstation

    A tak na poważnie, wszystko teraz robi zdjecia nawet Canon.
    Ostatnio edytowane przez Zdebik ; 29-09-2021 o 10:50

  10. #10

    Domyślnie

    Czasem każdy tak ma, że chce rzucić wszystko... i wyjechać w Bieszczady albo sprzedać cały sprzęt i kupić Sony.

    Nie mam Playstation, mam alfę i nawet czasem robię zdjęcia, zamiast głowić się, który Tamron/Sigma przestanie działać po aktualizacji

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. powrót do nikona z sony (fx czy dx)
    By FrancisBegbie in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-05-2018, 07:35
  2. przejście z sonolty na nikona.
    By a700 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-06-2009, 15:07
  3. Przejście M42 na bagnet Nikona do D70
    By Valdek_Tychy in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 16-06-2005, 23:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •