Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    Może ja źle patrzę, ale przedstawione zdjęcia na pełnym powiększeniu są wyraźnie poruszone i na to żadna zmiana obiektywu czy body nie pomoże. Wyjście jest takie, żeby stosować przy takich ogniskowych krótkie czasy (najlepiej zaczynać od 1/1000 s, a ewentualnie później wydłużać czas w zależności od umiejętności i predyspozycji). Stosować Auto ISO, a jeżeli szumy są nadmierne to kupić jaśniejszy obiektyw lub body FX. Z D500 każdy obiektyw będzie trafiał pewniej przy dynamicznych scenach szczególnie w trudniejszych warunkach oświetleniowych. Przed zmianą sprzętu jednak należy dobrze opanować technikę fotografowania, użycie statywu, monopoda, podpórek i innych w zależności od konkretnej sytuacji. Sprzęt nie zastąpi jednak nigdy umiejętności i doświadczenia fotografującego.
    D500, S17-50/2.8, T150-600, N10-24,

  2. #12

    Domyślnie

    Ok. o tych czasach to wiem że są krótkie, ale co zrobić jeżeli podbiję iso powyżej 800 to zaczyna się robić kasza, a jeżeli jeszcze skrócę czasy to zdjęcie wychodzi czarne. I dlatego myślałem o zmianie body w d500 użyteczne iso jest chyba wyższe i to pozwoliło by skrócić te czasy. Niestety na Oświetlenie nie bardzo mam wpływ i większość spotkań jest właśnie w takich warunkach.

  3. #13

    Domyślnie

    Na fxie z ciemnym obiektywem w ciemnych warunkach tez bedziesz mial kasze i to nawet przy iso 400. Laczenie szumu ze wzrostem czulosci to blad i nie ma tu zadnej liniowosci. Dochodzi jeszcze DR, ktory faktycznie zacznie kulec z iso i to jest dopiero problem, a nie szum.

    Ogolnie ten obiektyw mozna polecac na dobre warunki, jednak nawet gdybys mial tam 2.8, a dookola liche swiatlo to nadal nie mialoby to wyrazu i znalazlby sie powod do narzekania Ogolnie rzecz biorac, poczatek przygody w trudnych warunkach oswietleniowych z ciemnym szklem to zly pomysl.
    No i jak napisane wyzej - technika, opanowanie sprzetu, poznanie ograniczen i swoich mozliwosci.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mariusz75 Zobacz posta
    Ok. o tych czasach to wiem że są krótkie, ale co zrobić jeżeli podbiję iso powyżej 800 to zaczyna się robić kasza, a jeżeli jeszcze skrócę czasy to zdjęcie wychodzi czarne. I dlatego myślałem o zmianie body w d500 użyteczne iso jest chyba wyższe i to pozwoliło by skrócić te czasy. Niestety na Oświetlenie nie bardzo mam wpływ i większość spotkań jest właśnie w takich warunkach.
    Oczekiwania rozwiązania Twoich problemów przy pomocy sprzętu są bardzo wygórowane i kosztowne. Policz to wszystko na spokojnie. Zmieniając obiektyw na najjaśniejszy przy takich ogniskowych na F2.8 zyskasz 2-3 EV. Zmieniając body na dobre Fx 1 EV czyli przyjmijmy optymistycznie łącznie ok. 4 EV. Policz ile zapłacisz np. za D5+ obiektyw 400mm f2.8 żeby 4x skrócić czas naświetlenia i ewentualnie ( ale nie napewno) uniknąć poruszenia.
    Na początku znacznie lepsze postępy można zazwyczaj osiągnąć ucząc się technik fotografowania (czatownie, maskowanie, techniki podchodu itd.), stosowanie statywu, monopodu i innych podpórek zestawu fotograficznego, ale również techniki obróbki zdjęcia. Piszesz, że przy ISO 800 na D7100 na zdjęciu widzisz kaszę szumów, to raczej świadczy o dużym wyczuleniu na szumy i słabej obróbce zdjęć w postprodukcji.
    D500, S17-50/2.8, T150-600, N10-24,

  5. #15

    Domyślnie

    Miałem d7200, mam d500. Różnica jakaś tam w obróbce jest, z d500 oczywiście przyjemniej się obrabia i ustawienia w aparacie oraz automatyka załatwia trochę więcej. Ale nie oczekuj cudów. Takie sceny jak na zdjęciach nie są łatwe dla jakiegokolwiek sprzętu, trzeba nadrabiać obróbką. Tło typu trawy i krzaki nie da efektu WOW!, choćbyś podpiął najdroższą stałkę do najlepszego aparatu. Poza tym oglądanie powiększeń 1:1 to droga donikąd. 1/60s to nie tylko trudno utrzymać na 600mm, choć stabilizacja jak widać całkiem daje radę, ale jak zrobić żeby zwierzę stało bez drgnięcia? Obrób i odszum te zdjęcia, zmniejsz, podostrz i wtedy oglądaj w jakimś rozsądnym rozmiarze.

  6. #16

    Domyślnie

    Czyli wniosek nasuwa się jeden zostać przy tym co mam i nauczyć się obróbki zdjęć. W takim razie jaki program polecicie do nauki i może jakieś sprawdzone kursy on line.

  7. #17

    Domyślnie

    Żeby nie było nieporozumień, sama obróbka to za mało, ale bez dobrej obróbki trudno o dobre zdjęcia.
    Z programami do obróbki jest trochę tak jak z systemami do robienia zdjęć. Są różne preferencje. Są darmowe programy Nikona którymi można osiągnąć bardzo dobre rezultaty. Sam używałem przed laty przez dłuższy czas Nikon Capture NX i NX2 ktore nie były darmowe, a z dzisiejszymi mają jedną wspólną cechę - praca z nimi jest dość uciążliwa. Na drugim biegunie jest Adobe i do szybkiej podstawowej obróbki LR. Dzisiaj jest to zapewne podstawowe narzędzie dla większości osób zajmujących się obróbką zdjęć. Jego największą wadą na dzisiaj jest to, że można go nabyć wyłącznie w abonamencie za 60 zł miesięcznie. Za te pieniądze dostaje się jednak dość bogaty zestaw programów z Photoshop włącznie. Dodatkowo należy podkreślić, że obróbka zdjęć to tylko jedna z funkcji tego programu. Równie ważna funkcja to tworzenie bazy danych o zdjęciach i ich obróbce. o Innych nie będę nawet wspominał ponieważ miałem z nimi dość przelotne kontakty.
    Jedno można powiedzieć, że podobne rezultaty można osiągać prawie na wszystkich jest tylko kwestia nauczenia się jak to zrobić.
    D500, S17-50/2.8, T150-600, N10-24,

  8. #18

    Domyślnie

    Tak pomyślałem, że może coś takiego będzie dla Ciebie intersujące.
    https://www.topazlabs.com/denoise-ai...EndlT4vXPbNNhg
    D500, S17-50/2.8, T150-600, N10-24,

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Kalibracja D750 z Tamronem 150-600G2
    By Szydlarz in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 21-05-2020, 21:49
  2. D7200 + 150-600g2
    By marin25 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-05-2020, 11:11
  3. D500 + tamron 150-600 G2 Pola ostrości
    By etomski in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-02-2019, 22:40
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-04-2018, 13:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •