Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie D7500 czy Z50- trudny wybór :)

    Witam wszystkich,
    stoję przed wyborem nowego body/ aparatu, biorę pod rozwagę D7500 (samo body) lub Nikon Z50 (zestaw z Nikkor Z DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR + Nikkor 50-250mm f/4.5-6.3)

    Budżet max 5500zł (body lub zestaw jak w przypadku Z50), sprzęt nowy (lub jeszcze na gwarancji).
    Na początek na pewno nie będzie mnie stać na FTZ dlatego myślę o zestawie, jeżeli kupię D7500 zostaną stare obiektywy, ale może z czasem jakiś używany, jaśniejszy Zoom.
    Stary Tamron nie podejdzie pod Z50 z tego co czytałam.

    Jak do tej pory miałam stary D90 do tego obiektyw zoom Tamron SP 70-300 mm f/4-5.6 Di VC USD i Nikkora 50 1.8 (rzadko używany) oraz lampę do sanek w aparacie.

    Do czego potrzebuję aparat:
    - fotografia amatorska
    - zdjęcia psów w ruchu, ogólnie zdjęcia psów na zew., robione zwykle przy ładnej pogodzie, zdjęcia dzieci i ludzi,
    - zdjęcia psów i domowników w domu, tu posiłkowałam się 50 i lampą, sama 50 przy psach nie dawała rady,

    D90 jest już wiekowy, nie zawsze ładnie trafia w punkt, jakość zdjęć w tym momencie zostawia wiele do życzenia i dlatego szukam czegoś nowszego.

    Z50 ma bdb opinie, ładne zdjęcia, przemawia za nim to, że jest mały i będę go mogła wziąć na spacer, tylko jak się sprawdzi np. na spacerze zimą czy jesienią? Czytałam, że jest mniej wytrzymały od lustrzanki.
    Nigdy nie miałam w ręce bezlusterkowca (wizjer- pewnie dam radę), ale czy faktycznie ma szanse w szrankach z lustrzankami. Zależy mi na ładnych, ostrych i dość jasnych zdjęciach (tak, dawałam nawet radę ciemnym Tamronem
    Czy moja lampa Nissin Di622 podejdzie do Z50?

    A może jakiś całkiem inny sprzęt w tym budżecie??

    Będę wszystkim bardzo wdzięczna za odpowiedzi i porady
    Ostatnio edytowane przez Lucillaaa ; 26-09-2021 o 09:37

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Witaj, jeśli ma być zestaw zgrabny to Nikkor Z DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR jest tu świetną sprawą, do tego masz wchodzący do sprzedaży Nikkor Z 40mm f/2, no i długo oczekiwany 18-140mm, który jest dość zgrabny jak na szeroki uniwersalny zoom.
    FTZ można sobie darować zwłaszcza w Z50, to nie ma sensu przy cenie natywnej 40-tki i 50-250.

    Pewnie zaraz ktoś ( nie wymienię kto ) przyjdzie i będzie ci wciskać Fuji, możesz zerknąć na ten system ale raczej skubnie cie bardziej po kasie i wcale nie będzie zgrabnie, a latanie z kilkoma stałkami nie każdego interesują.

  3. #3

    Domyślnie

    Psy w ruchu to nie jest taki całkiem łatwy temat dla AF. D7500 napewno sobie z tym poradzi, ale w przypadku wyboru Z50 to szukałbym kogoś kto taki zestaw z 50-250 wypróbował, bo różnie to może wyglądać w praktyce.
    D500, S17-50/2.8, T150-600, N10-24,

  4. #4

    Domyślnie

    Może coś takiego ładniejszego:
    Promocja w AB na Zf + kit : https://abfoto.pl/aparat-nikon-z-fc-...m-f-3-5-6-3-vr
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Myszowor Zobacz posta
    Może coś takiego ładniejszego:
    Promocja w AB na Zf + kit : https://abfoto.pl/aparat-nikon-z-fc-...m-f-3-5-6-3-vr
    Dzięki za link
    Tylko ja bym chciała z 2 kitami

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Dzięki za podpowiedzi
    Zastanawiałam się jeszcze nad Canon Eos RP, ale tu nie ma takiej fajnej oferty jak Z50 z 2 kitami.

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Drugi kit można wyrwać "za grosze" na allegro.

    Canon Rp to pełna klatka i raczej tak mocno wykastrowany sprzęt że obecnie tylko desperat poleca taki aparat
    Jak już to Nikon Z5/Z6 ale lepiej pozostań przy Z50 lub Zfc.

  7. #7

    Domyślnie

    4.1k za RP sądząc po specyfikacji wydaje się nienajgorszą ceną.
    Choć 5.5k autorki to za mało, jak na całkowitą zmianę systemu.
    Też sugerowałbym Zfc, lub Z50.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Drugi kit można wyrwać "za grosze" na allegro.

    Canon Rp to pełna klatka i raczej tak mocno wykastrowany sprzęt że obecnie tylko desperat poleca taki aparat
    Jak już to Nikon Z5/Z6 ale lepiej pozostań przy Z50 lub Zfc.
    Tak właśnie szukam, ale aktualnie coś je wywiało, tak jak i zestawy z 2 kitami, niby są, ale nie do końca w praktyce

Podobne wątki

  1. [ Reportaż ] Trudny wybór
    By ycp in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-04-2014, 18:34
  2. trudny wybór
    By marcin piła in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 04-11-2010, 00:15
  3. Trudny wybór
    By dzia5 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-09-2009, 01:21
  4. Trudny wybór
    By rychu_cmg in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-12-2007, 14:26
  5. [ Foto-żart ] trudny wybór
    By Ryszard Gałgan in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-12-2007, 00:32

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •