Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Lampy do fotografii lifestylowej we wnętrzach (nie do fotografii wnętrz)

    Witam.
    Potrzebuję dość szybkiej pomocy. Do tej pory fotografowałem kulinaria głównie przy świetle zastanym, natomiast pojawiła się potrzeba robienia sesji lifestylowych w restauracji. Konkretnie chodzi o to, że światła naturalnego już zdecydowanie zabraknie, a doświetlić trzeba nie tylko produkt ale też wnętrze niewielkiej restauracji.
    Nie mam żadnego doświadczenia w pracy z lampami błyskowymi. Jedynie ze światłem ciągłym.

    Nie mam bladego pojęcia jakiej mocy potrzebuję żeby doświetlić wnętrze (nie mówię że całe, równomiernie, ale jakąś część).
    Myślę o tym, aby kupić 2 lampy : Quadralite move x300 oraz Quadralite Up! x200.
    Preferuję zdecydowanie szeroko otwartą przesłonę i raczej będę imitował światło z okien, czyli z jednej strony, więc wtedy mógłbym stosować oba jednocześnie lub pojedyńczo. Cienie będę doświetlał blendami.
    Na pewno będę zmiękczał softboxem.

    Czy te lampy się nadają , chociaż na początek?
    I pytanie co do tego dokupić, żeby mieć dość szerokie pole manewru. Softbox to podstawa dla mnie. Co jeszcze może się przydać?
    Wiem, że pytania o dodatki dość chaotyczne i głupie, bo skąd możecie wiedzieć co mi się przyda, ale muszę szybko podjąć decyzję, a dopiero potem będzie czas eksperymentowanie i naukę z tymi zabawkami. Nie wiem nawet jakie efekty osiąga się przy użyciu parasolki a jakie przy użyciu beauty disha... na naukę w praktyce przyjdzie czas, ale zakup muszę ogarnąć dosłownie w ciągu kilkunastu godzin

  2. #2

    Domyślnie

    Cięzki i wysoki statyw który możesz wystawić za okno i świecić prze to okno. 1500Ws
    gripstatywy i murzyny różnych rozmiarów
    2-3 mniejsze lampy + mniejsze murzyny
    rozpory (autopole) magic army

  3. #3

    Domyślnie

    Daruj sobie lampy. Do wnętrz to dobry statyw i klejenie HDRów.
    Koniecznie zapal wszystkie światła bo wyłączone wyglądają ponuro.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Daruj sobie lampy. Do wnętrz to dobry statyw i klejenie HDRów.
    Koniecznie zapal wszystkie światła bo wyłączone wyglądają ponuro.
    Nie do wnętrz ! Proszę przeczytać jeszcze raz.
    Pierwszej odpowiedzi nie skomentuje ... rany.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mkbewe0 Zobacz posta
    Pierwszej odpowiedzi nie skomentuje ... rany.
    Jak wiesz lepiej, to po co się pytasz ?

  6. #6

    Domyślnie

    Ale co Cię uraziło w pierwszej odpowiedzi? M-word?

  7. #7

    Domyślnie

    Na pewno nie wiem lepiej, bo pytam... ale zadaje pytanie z przykładowym produktem, którym jestem zainteresowany, co raczej sugeruję próg cenowy w jaki celuje, a ty podajesz mi coś co jest wiele razy droższe niż mój produkt docelowy...
    Chciałbym wydać na razie max 2000 zł na całość. Dlatego podałem dwa modele lamp warte koło 1100 zł za oba i resztę na akcesoria.

    Czy takie lampy nie mają sensu i nie dają rady ??

    Nic mnie nie uraziło, po prostu gdy zobaczyłem, że mam kupić lampę 1500ws i kilka mniejszych to raczej przekracza mój budżet kilkukrotnie.

  8. #8

    Domyślnie

    hmmm jak poszukasz dobrze to lampa błyskowa o mocy 1000 / 1500 Ws jest do dostania w granicach 500-1000 zł (oczywiście używana)
    Wszystkie lampy dają radę, kwestia sposobu ich używania
    Posiadanie 1 mocniejszej lampy (chcesz udawać światło z okna- tym się kierowałem) jest często znakomitym wyjściem
    Natomiast "must have" to dla mnie akcesoria do modyfikacji światła - statywy i murzyny

  9. #9

    Domyślnie

    Czyli 2x X300 i jakies 3 maluchy + akcesoria beda dobre na ograniczony, przekroczony budzet

  10. #10

    Domyślnie

    Wpierw dowiedz się jaką minimalną wartosc błysku mają
    Znajdź czy przy tym minimum nie wprowadzają dominanty barwnej
    Zobacz co można podłaczyć jako sterownik/wyzwalacz (i kabel i radio - to optimum)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Technika fotografii w domu bez lampy
    By Moniczkowska in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 22-01-2017, 23:29
  2. Lampy do fotografii produktowej
    By przemek186 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-07-2015, 23:28
  3. [DR5000] Film o fotografii wnętrz
    By DR5000 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 29-10-2014, 12:48
  4. Kurs Fotografii (także fotografii studyjnej) w Katowicach
    By Ram in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-10-2009, 09:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •