Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Luminar AI, exposure X6, ON1 RAW, Capture ONE - jaka alternatywa dla lightroom?

    Przesiadam się z luster na bezlustro, jako były już posiadacz D7200 i D750 używałem "pudełkowego" LR do obróbki + Affinity photo do grubszych rzeczy. Przesiadka na Z5 zmusi mnie do zakupu programu, fotografuję raczej hobbystycznie i nie mam ochoty płacić abo w adobe więc zastanawiam się nad tymi programami, każdy można po prostu kupić i mieć. Bawiłem się trochę demo exposure X6 i zrobił na mnie super wrażenie, przede wszystkim zdjęcie załadowane do programu od razu wygląda jakoś, wiele nie trzeba suwaczkami kręcić.

    Może koledzy podzielą się doświadczeniami z tymi programami, na pewno pościągam każdy i pobawię się demo ale dobrą radę usłyszeć zawsze warto.
    Z5 + Viltrox 85mm + 3x strorobss 60

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Przesiadka nie zmusza, konwerter adobe dng załatwia problem, sam go używam, nawet można go sobie ustawić tak żeby przerzucał z katalogu czy karty w miejsce gdzie potem importujesz do Lr.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki, w sumie nawet się tym nie interesowałem zawsze szło do LR z automatu. No druga sprawa 6.14 już stary, nowe apki nowe ficzery, świat nie stoi w miejscu.
    Z5 + Viltrox 85mm + 3x strorobss 60

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Są nowe funkcje ale nie ma nic czego nie uzyskasz ale inaczej na tym co masz.

  5. #5

    Domyślnie

    W teorii nie, w praktyce tak bo wszystko oprócz LR ma np. już warstwy, ON1 i Luminar mają szybką i łatwą obróbkę powiązaną z AI itp itd. LR znam i lubię. Na razie będę się wspomagał konwerterem jak przyjdzie Z5 ale przetestuję demka i coś zapewne kupię.
    Z5 + Viltrox 85mm + 3x strorobss 60

  6. #6

    Domyślnie

    Pobawiłem się wszystkimi i LR faktycznie nie bardzo ma konkurencję, najbliżej do na prawdę świetnego programu ma Exposure X6 ale dyskwalifikują go bezużyteczne suwaki highlights/shadows, luminar jest tak powolny, że szkoda gadać ale ma jedną zaletę, 2-3 suwaczki i jakieś takie foto z wycieczki wygląda super fajnie i chyba go kupię właśnie dlatego. Zachwytów za to nie rozumiem nad capture one, albo ja jakiś jestem upośledzony albo nie ogarnąłem tego programu, jakiś taki się wydawał bardzo ograniczony, ON1 za to wygląda jak apka mobilna wrzucona na komputer na szybkości.

    Zostaje konwerter i stary LR + chyba Luminar jako taki dodatkowy na szybką obróbkę.
    Z5 + Viltrox 85mm + 3x strorobss 60

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    Sprawdź DxO Photolab 4, ja się na niego przesiadłem z LR. Tylko z zakupem trzeba czekać na black friday i mieć nadzieję, że znowu zrobią promocję 50%. Odszumianie, wyostrzanie i korekta lokalna, tutaj góruje nad obecnym LR. W innych aspektach niekoniecznie choć da się z tym żyć. Brakuje składania panoramy i hdr.
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

  8. #8

    Domyślnie

    No proszę, dzięki też sobie wrzucę demo a testy.
    Z5 + Viltrox 85mm + 3x strorobss 60

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elemenTH Zobacz posta
    Zostaje konwerter i stary LR + chyba Luminar jako taki dodatkowy na szybką obróbkę.
    Też tak myślałem, ale w moim LR4 po przekonwertowaniu na dng dostępny jest tylko jeden profil kolorystyczny Adobe Standard, nie ma profili aparatu Camera .....
    To bardzo ogranicza, dla mnie dyskwalifikuje ten sposób obróbki.
    D90 + 18-105 + 35 + 70-300 + 10-20 + 85

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MSXxxx Zobacz posta
    Też tak myślałem, ale w moim LR4 po przekonwertowaniu na dng dostępny jest tylko jeden profil kolorystyczny Adobe Standard, nie ma profili aparatu Camera .....
    To bardzo ogranicza, dla mnie dyskwalifikuje ten sposób obróbki.
    To sobie zainstaluj najnowsze Adobe Camera Raw i przekopiuj potrzebne profile z niego do odpowiedniego katalogu LR.
    Ostatnio edytowane przez Zbyszek ; 28-09-2021 o 18:59

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. NEC EA245WMi - jaka alternatywa?
    By marti5 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 20-06-2020, 15:57
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 21:14
  3. Jaka alternatywa dla SB-910
    By nikoniarz in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-08-2018, 22:34
  4. soft do likwidacji winiety, alternatywa dla Capture ?
    By Kedirak in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-03-2011, 19:50
  5. Jaka alternatywa dla firanek.
    By puchbeary in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 05-02-2011, 18:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •