Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie D750 - brak dźwięku ustawienia ostrości

    Witam.
    Ktoś się z tym spotkał? Chodzi o dźwięk ustawienia ostrości przy patrzeniu w wizjer. Na Live View działa.
    Domyślnie mam ustawione na AF-S. Próbowałem na różnych trybach. W menu oczywiście włączone.
    Doradzicie?! Soft zaktualizować czy o co chodzi... Masakra. Tragedii niby nie ma, ale nie lubię jak coś ma usterkę.

  2. #2

    Domyślnie

    A sprawdzałeś w ustawieniach?

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  3. #3

    Domyślnie

    Menu ustawień osobistych d1: sygnał dźwiękowy. Włączasz sygnał i ustawiasz głośność. W trybie filmowania i cichej migawki dźwięku nie da się włączyć.

  4. #4

    Domyślnie




    Mam tak. Nie wiem dlaczego przy d1 Sygnał dźwiękowy mam --
    ?
    Tryb na S
    Ostatnio edytowane przez wopiga ; 17-09-2021 o 19:26

  5. #5

    Domyślnie

    Masz -- bo jest wiecej niz jedno ustawienie. Jak ustawiasz poziom glosnosci dzwieku na 1,2,3 w ustawieniach to slyszysz bipanie?

    U mnie nie bipa tylko na U1/U2 bo mam tam cos naustawiane.

    No i wiadomo, sprawdzic czy na gornym wyswietlaczu ustawia sie "af-s s" lub "af-c s".
    Ostatnio edytowane przez bomkallo ; 17-09-2021 o 21:00

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bomkallo Zobacz posta
    Masz -- bo jest wiecej niz jedno ustawienie. Jak ustawiasz poziom glosnosci dzwieku na 1,2,3 w ustawieniach to slyszysz bipanie?

    U mnie nie bipa tylko na U1/U2 bo mam tam cos naustawiane.

    No i wiadomo, sprawdzic czy na gornym wyswietlaczu ustawia sie "af-s s" lub "af-c s".
    Na górnym nie mam nic z tego.
    Na dużym mam AF-S S i nutkę.
    Dziwna sprawa. Nie chce mi się wierzyć, żeby coś było źle ustawione, ani że coś popsute

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wopiga Zobacz posta
    Dziwna sprawa. Nie chce mi się wierzyć, żeby coś było źle ustawione, ani że coś popsute
    Dziwna sprawa, ale sądzę że na 99% jest coś źle ustawione. Na usterkę pozostawiam tylko 1%.

  8. #8

    Domyślnie

    Nie no, na gornym wyswietlaczu widac tylko jak wcisniesz funkcyjny od AF z lewej strony korpusu i pokretlem przestawiasz tryby, na lcd troche inaczej to opisane jest. Tam sie machnalem, na af-c nie bipa.

    No ale nie odpowiedziales. Slyszysz bipy testowe jak w ustawieniach zmieniasz poziom glosnosci? Bo jak nie to cos nie halo.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bomkallo Zobacz posta
    Nie no, na gornym wyswietlaczu widac tylko jak wcisniesz funkcyjny od AF z lewej strony korpusu i pokretlem przestawiasz tryby, na lcd troche inaczej to opisane jest. Tam sie machnalem, na af-c nie bipa.

    No ale nie odpowiedziales. Slyszysz bipy testowe jak w ustawieniach zmieniasz poziom glosnosci? Bo jak nie to cos nie halo.
    Tak, tak. Przy ustawianiu np. głośności słychać dźwięk cichy, głośny. Rodzaj dźwięku też. Niski, wysoki. Na ekranie LCD też słychać dźwięk jak ustawiam ostrość. Tylko w trybie focenia przez wizjer nie ma dźwięku. Jakieś jaja. Jak to można zmienić, jakby było wyłączone.

  10. #10

    Domyślnie

    Moze sloik ustawiony na M. Jak patrzysz przez wizjer to w lewym dolnym rogu zapala sie zielone kolko (potwierdzenie ostrosci) ?

    I sprawdz ustawienie A2 priorytet w trybie af-s. Jezeli jest na spust to nie bedzie bipal. Musi byc na ostrosc.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D7000 brak dźwięku potwierdzenia ostrości
    By Wicked131 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-02-2018, 11:08
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-12-2017, 10:39
  3. Nikon D750: brak możliwości ustawienia FX
    By kastom in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-03-2015, 20:42
  4. D 610 brak dźwięku potwierdzenia ostrości
    By fotoinfo in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-02-2015, 10:42
  5. [D80]Brak dźwięku potwierdzenia ostrości
    By Wicked131 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 01-12-2011, 04:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •