Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Fuji NPH 400 vs Fuji PRESS 400 - jakie różnice?

    Sam osobiście wypstrykałem kilka rolek PRESS 400 - głównie ludzie, reportaż - i jak najbardziej jestem zadowolony z tego filmu Zwłaszcza kotrast i kolory są jego mocną stroną. Jednakże wg mnie jest trochę zbyt "gruboziarnisty"

    Nie fociłem do tej pory an NPH 400. Stąd moja prośba do Was o opisanie Waszych spostrzeżeń odnośnie tego filmu. Jeśli możecie odnieść się w Waszym porónaniu do PRESS 400 byłoby super
    | Nikon D70s | Nikon F80 | AF Nikkor 50 mm f/1.8 D | AF Nikkor 180 mm f/2.8 D IF - ED | CF Extreme III | Lowepro Nova 3 |

  2. #2

    Domyślnie

    osobiście wolę NPH400, ale nie pytaj dlaczego...po prostu wolę i już, choć podobnie jak ty, uważam pressa za dobry film :P
    a najlepiej lubiłem kodaka royal supra 400, ale ciężko go zdobyć bo zastąpili go badziwna elitą
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  3. #3

    Domyślnie

    Z tego co się oriętuję NPH to stara technologia kryształów, z tąd to ziarno. Ja przeważnie robię na PRESS lub wymiennie na X-Tra. I jestam zadowolony
    F100 , D300, D70 i kilka stałek

  4. #4

    Domyślnie

    gdzie ty chlopcze widziales ziarno w NPH ?
    "taka będzie przyszłość.ktoś będzie odbierał nasze śmieci i jeszcze się cieszył" A.Stasiuk

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Miqel
    Z tego co się oriętuję NPH to stara technologia kryształów, z tąd to ziarno. Ja przeważnie robię na PRESS lub wymiennie na X-Tra. I jestam zadowolony
    Nie robiłem jeszcze zdjęć na NPH 400 ale podobnie jak mój przedmówca dziwie się temu co opisałeś. Wszędzie gdzie czytałem o NPH 400 pisało, że ziarno jest bardzo drobniutkie, w sumie nie ustępujące czułością 200, a nawet 100.

    Więc jak to z tym jest?
    | Nikon D70s | Nikon F80 | AF Nikkor 50 mm f/1.8 D | AF Nikkor 180 mm f/2.8 D IF - ED | CF Extreme III | Lowepro Nova 3 |

  6. #6

    Domyślnie

    ziarna brak...sporo wytrzepalem nph400...troche za duzo zielonego...ale to tam kwestia gustu mi pasuje bardzo ten film...
    "taka będzie przyszłość.ktoś będzie odbierał nasze śmieci i jeszcze się cieszył" A.Stasiuk

  7. #7

    Domyślnie

    1. NPH 400 to film o obizonym kontrascie
    2. X-tra 400/Press 400 to filmy reporterskie o normalnym nasyceniu.
    3. NPH 400 nie znosi niedoswietlen, stad ziarno jak groch, dlatego ten film wsadza sie do koprusu, czulosc na 320, wola jak 400. Zapobiega to niedoswietleniu ceni (wylazeniu ziarna) a swiatlen na tym filmie tak latwo nie przepalisz.

    Do slubow, komunii, pogrzebow, zdjec gdzie kontrast trzeba obnizyc to poza NPH400 jeszcze uzywam Konici Centruri Pro 400 for Portrait. Oba filmy do siebie b. podobne, z tym, ze Konice wywola dowolny lab a NPH tylko dobry zaufany lab.

  8. #8

    Domyślnie

    gALL dzięki za to co napisałeś - tego mi było trzeba

    Czy oprócz sytuacji w których używasz NPH - czyli głównie fotografowania ludzi - używałeś, lub czy można - i z jakim skutkiem - zastosować ten film w plenerze, architekturze...

    Jeśli idzie o plener to oczywiście Velvia Pytam z ciekawości czy ktoś używał NPH inaczej niż zaleca tego producent?
    | Nikon D70s | Nikon F80 | AF Nikkor 50 mm f/1.8 D | AF Nikkor 180 mm f/2.8 D IF - ED | CF Extreme III | Lowepro Nova 3 |

  9. #9

    Domyślnie

    Velvia to diapozytyw...godna polecenia z negatywow jest reala
    "taka będzie przyszłość.ktoś będzie odbierał nasze śmieci i jeszcze się cieszył" A.Stasiuk

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shakk
    Velvia to diapozytyw...godna polecenia z negatywow jest reala
    shakk spokojnie rozróżniam slajdy i negatywy Fuji REALA wypstrykałem kilka rolek - z negatywów uważam go za jeden z najlepszych filmów.

    Ciekawi mnie po prostu do czego "innego" niż portretowanie ludzi, używaliście NPH 400 i z jakim skutkiem
    | Nikon D70s | Nikon F80 | AF Nikkor 50 mm f/1.8 D | AF Nikkor 180 mm f/2.8 D IF - ED | CF Extreme III | Lowepro Nova 3 |

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •