Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40
  1. #21

    Domyślnie

    @Jacek_Z, tak 3fr
    Pobawiłem się tym rawkiem @90s, no jest z czym poszaleć :O
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Dla mnei najwazniejszym parametrem matrycy jest jej rozpietosc tonalna. Piszesz 15 dzialek, jesli to przy "maks jakosci" to chcialbym to zobaczyc. Fotografujesz m.in krajobraz, to na pewno masz sporo scen z duza rozpietoscai tonalna, ze bardzo latwo ze "zwykly" aparat kleka i trzeba ciagnac w obrobce.
    Jakbys wrzucil pare zdjec tak prosto z aparatu i po obrobce i napisal co musiales robic, jak sie poracuje na takich plikach pod wzgledem rozpietosci tonalnej wlasnie itp.

    P.s Wiadomo, ze w obrobce to wiele mozna wyciagnac/osiagnac (zaleznie od skilla iposwieconego czasu ). A mnie najbardziej ciekawi, jaki plik dostajemy do obrobki wlasnie, jakiej jakosci pod wzgledem szczegolow w swiatlach i cieniach...
    Dokładnie, dla mnie to też był jeden z głównych powodów wyboru, a raczej największa tragedia pracy na Canonie 5D mkII. 6 lat jak dobrze pamiętam, czekałem aż Canon wypuści coś sensownego pod względem dynamiki tonalej. W końcowym okresie to już nawet zamówiłem 1DX mk II ale szybko odwolałem zamówienie widząc testy dynamiki.
    I zaczeła się walka z myślami czy nie sprzedać wszystkiego w pizdu i nie wyjechać w bieszczady)) a tak serio to czy nie zmienić systemu na Nikon D850 dla tej dynamiki.
    Ale tutaj też mało sensowe mi się wydało sprzedawać wszystko tylko dla jednego parametru. I skończyło się na H.
    Tu masz fajnego bloga gdzie autro ma dużo większe doświadczenie porównawcze. Jest odniesnie do Nikona którego używa, innym średnioformatowców oraz Sony.

    https://blog.michaelclarkphoto.com/?p=4601

    Mój model ma 14EV. Większy sensor oferuje 15.
    Plik który dodałem poprzednio, moim zdaniem pokazuje potenciał własnie dynamiki tonalnej.
    Karl Taylor nagrał też v-bloga porównawczego:
    https://www.youtube.com/watch?v=zKkEzOSsajE&t=5s
    Ale też nie wiem dlaczego nie dał opcji pobrania plików.

    Co do samej pracy z plikiem to różnice są już na etapie wykonywania zdjęcia.
    Od czasu przesiadki prawie w ogóle nie używam filtrów. Gdzie na Canonie potrafiłem nakładać nawet 3 filtry na obiektyw. Tutaj jak już, to wyciągam jedną połówkę i macham nią przed obiektywem aby sobie podbić dramaturgię.
    Gdzie na Canonie 5Dmk II to była walka z przepaleniami. Mam też z tyłu głowy cały czas te urazy po starym aparacie stąd już zapobiegawczo nosze wszystkie filtry ze sobą

    Drugą różnicą to że stałem się też dużo bardziej wybredny i rygorystyczny. Coraz częściej mam wyjazdy gdzie w ogóle aparatu nie wyciągam. Używam też telefonu aby sobie sprawdzić czy kadr lub scena jest warta wyciągania aparatu.
    Załącznik 56201
    Załącznik 56202
    Kolejna różnica to brak filtra AA. Poza DR to też na mnie zrobiło ogromne wrażenie. Czasem sobie lubię po prostu powiększyć obraz 800% i oglądać jakieś detale w oddali
    Poza tym zmianie uległo też ustawianie hiperfokalnej, teraz ustawiam hiperfokalną aby horyzont już scalał się z niebem. Nie wycinam szczytów przez co obraz wydaje mi się bardziej plastyczny i spójny.
    RAW który dodałem poprzednio jest zrobione na 28mm i jest ostry od krawędzi do krawędzi, aberracja jest ledwo dostrzegalna, pomimo warunków i mocnego kontrastu. Tak samo dystorsji nie ma takiej jaka by powstała na mniejszym formacie.
    Na tle nieba widać nawet owady w oddali, a zdjęcie to też hiperfokalna czyli taki kompromis gdzie niby wszystko ma być ostre.
    Więc są to w sumie detale ale jest tego trochę do tego własnie 16bitowe pliki.

    Co do obróbki to już najlepiej jak sam się pobawisz plikiem. Na H masz masę subtelności które łatwo się niszczy suwakami. Sam zapis do jpg to też nieprzyjemne doświadczenie utraty szczegółów i detalu.

    Niebawem będę robił wypad to może coś po prostu porobię pod ten temat. Bo do tej pory to zdjęcie które dodałem było moim jedynym testowym. Normalnie a to się skupiam na robieniu zdjęć.

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    @Jacek_Z, tak 3fr
    Pobawiłem się tym rawkiem @90s, no jest z czym poszaleć :O
    Widziałem robaki?

    ps. Zapomniałem dodać że to zdjęcie które dodałem było zrobione bez statywu, na ogrodzeniu stał oparty aparat, bo zapomniałem płytki montażowej
    Ostatnio edytowane przez 90s ; 19-09-2021 o 11:09

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta

    Widziałem robaki?
    Miałem dopisać, że detal mnie przytłoczył
    Wiele suwaków szło w dół.
    Nie wspominając o wyostrzaniu
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    Miałem dopisać, że detal mnie przytłoczył
    Wiele suwaków szło w dół.
    Nie wspominając o wyostrzaniu
    Dokladnie, liscie paproci, kora na drzewach. Jest na czym oko zawiesić.
    To może jakiś portrecik do retuszu w zadaniach tematycznych )))))

  5. #25

    Domyślnie


    W końcu rysikiem by można coś pomiziać sensownego
    Ostatnio edytowane przez crusiek ; 19-09-2021 o 11:19
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta

    W końcu rysikiem by można coś pomiziać sensownego
    Jak ktoś lubi miziać przez 12h każdy por na cerze, to na pewno dużo radości go czekać będzie
    Na szczęscie jest też gaussian blur)
    Tak poza tym to widziałeś nową opcje PSa z niebem?

  7. #27

    Domyślnie

    Niee, dość rzadko z PSa korzystam a w związku z tym dość nieumiejętnie.., jak już to LR.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  8. #28

    Domyślnie

    Masakra opcja.
    15 lat temu ostatni raz niebo podmieniałem.
    A tu masz efekt w 10sekund na tym pliku jaki dodałem.
    Wiadomo poszły cienie na szczytach drzewa i trzeba byłoby dopiescić detale, ale i tak jestem pod ogromnym wrażeniem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	B0005996.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	4,28 MB
ID:	56203
    Ostatnio edytowane przez 90s ; 19-09-2021 o 11:38

  9. #29

    Domyślnie

    Aaaaaaa, czyli wzięli przykład z Luminara
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  10. #30

    Domyślnie

    Ja tam się nie znam. Ale zaskoczyło mnie, jak to sprawnie działa.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Hasselblad ] Hasselblad H3D ... H6D
    By Jacek_Z in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 359
    Ostatni post / autor: 30-05-2018, 17:26
  2. [ Hasselblad ] Hasselblad 500ELX
    By qbel in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 11-10-2015, 14:35
  3. [ Hasselblad ] Hasselblad HV oficjalnie
    By shaolin in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-02-2015, 10:55
  4. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-04-2011, 00:40
  5. [ Hasselblad ] Hasselblad 503CWD
    By Greg_k in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-03-2006, 20:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •