Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    I jak bym chcial obiektyw ktory zapewni mi taki sam kadr jak stalka 24mm na FX to jaki?
    Hassel ma więcej niż jeden rozmiar matryc, więc odpowiednikiem 24/FX będzie albo 30mm (Wcześniejsze Hassele, X1D, a także Pentaxy 645D/Z oraz Fuji GFX) lub 35mm (Hasiaki 6D-100c/400ms oraz Phase1).

    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    Jak go nie wstawiłeś do posta a wisi w dodanych, to zniknie po godzinie.
    A jak wstawiłeś w to pole poniżej i chcesz usunąć, to dajesz po najechaniu na krzyżyk i po godzinie też zniknie.

    Załącznik 56155
    Dzięki, ta druga opcja jest problelem. Zrobiłem jak mówisz zobaczymy czy zniknie.


    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    @90s a jak to sie "przelicza ogniskowa" na obiektywach. Bo FX to niby brak przelicznika a DX to x1,5 w przypadku Nikona. (skrot myslowy, ale wiadomo o co chodzi).
    A w tym Hasselu to jak oznaczaja obiektywy. I jak bym chcial obiektyw ktory zapewni mi taki sam kadr jak stalka 24mm na FX to jaki?
    I jak tam z szerokimi szklami na tym Hasslu?
    24mm to nie problem, tutaj masz świetne szkło HCD 28mm które jest odpowienikien 21mm na ff albo HC 35mm czyli 26.2mm na FF. I tu kompromisem i świetnym wyborem jest 35-90mm.
    Miałem 28 i 35mm oba sprzedałem, pomimo że dużo świetnych ujęć zrobiłem 28mm. To jednak 35-90 zastąpiło mi własnie dwa szkła 28 i 50-110.
    HC 35mm kupiłem bardzo okazyjnie i po dwóch dniach sprzedałem. A 24mm to juz 18mm albo 14mm bo jak wyłączysz opcje cropa i odpalisz na największym sensorze to tyle niby ma. Ale kosztuje sporo, gdzie 28mm to jedno z tanszych szkieł w systemie.
    Tu masz pełną tabele z przeliczeniami
    https://shuttermuse.com/complete-lis...pecifications/

    Tu masz video kręcone 24mm na H6D-100c i tu autor piszę że to 14mm na tym sensorze.
    https://www.youtube.com/watch?v=FTZGGxxiItQ
    A tu fotki
    https://www.youtube.com/watch?v=T8b9DcxW2fo

    Korzystając z okazji to zapomniałem też wspomnieć o kolejnej zalecie szkieł w MF a jest nią przysłona aż do f/32.
    Przy okazji chce się też sprostować odnosnie szkieł HCD. Opcje cropa można wyłączyć i mamy pełne krycie dużych sensorów. Doczytałem
    https://cdn.hasselblad.com/72678dc2-...ge+sensors.pdf

    Wrzucę Wam też kilka fajnych filmów jak je odkopie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Widzę że OjTam też dodał tabele. Poza tym co napisał trzeba też dodać, że to szkła HCD czyli jest crop na tych dużych sensorach co może wyjaśniać te różnice w tabelach.
    Ostatnio edytowane przez 90s ; 17-09-2021 o 14:16

  3. #13

  4. #14
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    @Jacek_Z nie obsługujemy rozszerzeń z hasiaka?
    Konkretnie które?
    3fr chyba nie, zapewne nowe Canona cr3 tez nie. Zobaczę czy sam dam radę dopisać te rozszerzenia do listy obsługiwanych, czy @grizz będzie potrzebny.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Konkretnie które?
    3fr chyba nie, zapewne nowe Canona cr3 tez nie. Zobaczę czy sam dam radę dopisać te rozszerzenia do listy obsługiwanych, czy @grizz będzie potrzebny.
    A nie lepiej dać mozliwość wgrywania dowolnych plików? czy tu raczej chodzi o kwestie bezpieczeństwa?
    Mam też pytanie bo nie mogę skasować pliku ss.jpg pomimo że próbowalem na różne sposoby.

  6. #16

    Domyślnie

    Jeszcze dopisze parę patentów jak oszukać system

    Płytki montażowe do wielkiego formatu. Na zdjęciu do systemu V ale podobnie wyglądają do H.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	71cSFLT-GYL._AC_SL1300_.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	130,1 KB
ID:	56177

    1.Są drogie
    2.Trudno dostępne
    3. Większość nie ma możliwości ruchu, a jak ma to tylko w jednej płaszczyźnie.

    Tutaj jak zrobiem własną płytkę montażową do wielkiego formatu z opcją ruchu w dwóch płaszczyznach.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MG_5506.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	711,2 KB
ID:	56175

    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...i-format/page5

    Drugi patent to jak zastąpić adapter do zasilania ścianki
    Oryginale trudno dostępna pierdoła z kosmiczną ceną.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hasselblad_3053310_battery_adapter_for_h5d_1418116805_1086254.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	22,4 KB
ID:	56176

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_E4A0386.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	471,9 KB
ID:	56178

    https://www.newsshooter.com/2019/03/...e-np-f-review/
    Gniazdo
    https://www.ebay.co.uk/itm/1-3mm-x-3...72.m2749.l2649

    Ogólnie prosty patent ale stresujący jak mało co. Ścianka to ponad 80% wartości takiego aparatu.


    Wszystko działa ale pracuje się bardzo kiepsko.
    Brak miarki, konieczność trzymania ścianki w ręku i przesuwania go po kilka cm. Sprawia że zmuszeni jesteśmy wykonać dużo więcej zdjęć niż byłoby to konieczne w przypadku precyzyjnego ustawiania.
    Co owocuje kosmicznymi rozdzielczościami i wielkościami pliku.
    Drugi problem to zacienienie. Musiałem zwiększych materiał aby cały tył aparatu i boki był zakryte. Ścianka ma bardzo duże pole ruchu ponad 5x7 przez co material też musi pracować w każdą stronę.
    Użyłem dwóch materiałów, kieszeni do zakładania klisz i grubych worków na śmieci.
    Wyglada to kiepsko, ale dziala.

    Upgrade:

    Mając układ automatycznego sterowania można byłoby to wszystko zamknąć w pudełku i mieć zgrabne plecy. Dzięki opcji podlgądu LV przez tablem nawet ustawianie głębi ostrości, nie byłoby probleme.
    Cały stystem mógłby pracować w terenie. bez kabli itd.
    Rozwiazaniem byłoby użycie podzespołów z drukarki 3D (serwomotory i prowadnice) oraz sterownik raspberry pi.albo jakiś programator.
    Nawet mam to w głowie dobrze przemyślane, bo swego czasu szukałem kogoś kto by mi ten projekt pomógł rozwinąć i dokończyć.
    Jednak dla mnie to już za wysokie progi aby samemu to rozwiajać. Trzeba byłoby wszystko zacząć od początku i tu potrzebna jest precyzja wykonania i umiejetności programowania.

    Jak coś mi jeszcze wartego napisania wpadnie to dorzucę. Tak samo jak ktoś by chciał jakieś zdjęcia przykładowe lub inne rzeczy to dajcie znać.
    Ostatnio edytowane przez 90s ; 18-09-2021 o 12:51

  7. #17
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Hm. Dałeś mi pomysł. Jako ściankę chyba można użyć bezlusterkowca Nikon Z. Tylko nie wiem czy tego potrzebuję. Trud zrobienia spory, a nie widzę zastosowania u siebie.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 18-09-2021 o 21:57
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Tak samo jak ktoś by chciał jakieś zdjęcia przykładowe lub inne rzeczy to dajcie znać.
    Zdjęcia zawsze mile widziane.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Hm. Dałeś mi pomysł. Jako ściankę chyba można użyć bezlusterkowca Nikon Z. Tylko nie wiem czy tego potrzebuję. Trud zrobienia spory, a nie widzę zastosowania u siebie.
    Dokładnie, można też lustrzankę podpiąć.
    Jest to kombinowanie i cudowanie, ale też wielka radość z własnego rozwiązania
    Moim celem jest wykorzystanie wielkiego formatu w cyfrowej wersji. Uwielbiam ten format i prace taką kamerą. Niestety czy to mokry kolodion czy shitka, musi być podstawa i uzasadnienie dla techniki. Stąd kombinuje aby sobie cyfrowo móc 5x7 robić i nie marnować chemii i materiałów na swoje pomysły.

    Pisząc ostatni post znowu mnie tknęło, aby dokończyć ten projekt i szukam właśnie uszkodzonej drukarki 3D
    Taki uszkodzony model widziałem już za 200pln (same prowadnice i serwo są więcej warte). Ławę wywalić i do wózka ściankę zamocować. Dorobić osłonę, wyprowadzić tylko kable do zasilania. I pozostaje sterownie do zorganizowania.
    Załącznik 56192
    Jak dobrze widzę to wózek idzie na dwóch serwo, więc powinien dać sobie radę z ciężarem ścianki.

    Może się to uda ukończyć

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Zdjęcia zawsze mile widziane.
    A coś więcej co warto wrzucać? jakieś trudne warunki, maksymalne ISO, prześwietlone, nie doświetlone? Czy maksymalna ostrość, jaką dam radę wyciągnąć?
    Mam obiektyw macro. jeden pierścień pośredni 13mm, maksymalny zoom jaki dam rade zrobić to 120mm +1,7 extander. Jak Szeroko to tylko do 35mm.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta

    A coś więcej co warto wrzucać? jakieś trudne warunki, maksymalne ISO, prześwietlone, nie doświetlone? Czy maksymalna ostrość, jaką dam radę wyciągnąć?
    Mam obiektyw macro. jeden pierścień pośredni 13mm, maksymalny zoom jaki dam rade zrobić to 120mm +1,7 extander. Jak Szeroko to tylko do 35mm.
    Dla mnei najwazniejszym parametrem matrycy jest jej rozpietosc tonalna. Piszesz 15 dzialek, jesli to przy "maks jakosci" to chcialbym to zobaczyc. Fotografujesz m.in krajobraz, to na pewno masz sporo scen z duza rozpietoscai tonalna, ze bardzo latwo ze "zwykly" aparat kleka i trzeba ciagnac w obrobce.
    Jakbys wrzucil pare zdjec tak prosto z aparatu i po obrobce i napisal co musiales robic, jak sie poracuje na takich plikach pod wzgledem rozpietosci tonalnej wlasnie itp.

    P.s Wiadomo, ze w obrobce to wiele mozna wyciagnac/osiagnac (zaleznie od skilla iposwieconego czasu ). A mnie najbardziej ciekawi, jaki plik dostajemy do obrobki wlasnie, jakiej jakosci pod wzgledem szczegolow w swiatlach i cieniach...
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 19-09-2021 o 01:19
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Hasselblad ] Hasselblad H3D ... H6D
    By Jacek_Z in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 359
    Ostatni post / autor: 30-05-2018, 17:26
  2. [ Hasselblad ] Hasselblad 500ELX
    By qbel in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 11-10-2015, 14:35
  3. [ Hasselblad ] Hasselblad HV oficjalnie
    By shaolin in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-02-2015, 10:55
  4. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-04-2011, 00:40
  5. [ Hasselblad ] Hasselblad 503CWD
    By Greg_k in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-03-2006, 20:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •