Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Przesiadka na bezlustro (fotografia przyrodnicza)

    Cześć wszystkim!

    Od dłuższego czasu męczy mnie myśl o przesiadce z mojego D750 na bezlusterkowca Z6. Jak pewnie wiecie zajmuję się w 98% fotografią przyrodniczą a pozostałe 2% to imprezy rodzinne. Jak oglądam filmy na YT jednego z moich ulubionych fotografów przyrody, Mortena to Z6 wydaje się naprawdę porządnym kawałkiem sprzętu. Co mnie popycha w stronę Z6 ? W pierwszej kolejności jest to bezgłośna migawka, następnie brak konieczności kalibracji body->szkło, adapter FTZ, system IBIS i matryca rzecz jasna i praca na wysokich czułościach, od czasu do czasu filmowanie w 4K. Takie bajery jak EYE AF nie robią na mnie wrażenia a jeden slot na kartę tylko XQD nie jest dla mnie koszmarem. Czy ktoś z was pracuje na Z6 przy fotografowaniu przyrody? Jakie są wasze opinie i zdanie na temat tego sprzętu ?

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja tylko zasugeruję że Z7 może być tym czym co da ci dużo większy skok w porównaniu do D750.
    Z6 ma ciut lepszą matrycę od D750/Z5 co widać na ISO 12800-16000, teraz mam Z7 czyli pod względem szumu gorzej ale detal wyrównuje różnice i na 12800 porównać mogę do D750, AF w Z7 w słabych warunkach oświetleniowych jest gorszy od Z6 ale to nie są jakieś wielkie różnice zwłaszcza że po dwóch update oprogramowania nie mogę już porównać do Z6.

  3. #3

    Domyślnie

    Af w Z7 i Z6 jest o niebo lepszy niż w D750. Poza tym widzisz w zetkach w co celujesz w D750 przy słabych warunkach jest czasem kiepsko. Ja ostatnio fociłem ptaki zestawem Z6 ll z ftz + sigma 500 f4 i miazga po zamianie na D750 Af dłużej ostrzył. Z7 ll miałem z kolei podpiętą sigmę 100-400 i tu ciemniej ale af dawał radę po zachodzie słońca a możliwość cropowania zdjęcia to bajka.
    Ale faktem jest, że af w Z6 jest pewniejszy w Z7 czasem muszę ustawić na jakiś kontrast. Tak miałem przy fotografowaniu łabędzi gdzie af dłużej szukał ostrości

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  4. #4

    Domyślnie

    @koesh Z7 też wydaje się sensownym rozwiązaniem, ale ceny są dość spore (muszę dokupić XQD i FTZ) i na dodatek ma sporą matrycę 45,7MP więc Rawy będą sporej wagi a nie wiem jak poradzi sobie z nimi mój aktualny laptop. Co do AF`a to właśnie zależy mi na pewności i szybkości.

  5. #5

    Domyślnie

    Posiadałem Z6, teraz mam Z7 i do trudnych warunków lepiej wypadała Z6, ale jest jeszcze kwestia dynamicznego focenia (samoloty/ptaki) i tu polecają bardziej D850 niż Z-ki...
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  6. #6

    Domyślnie

    Też tak myślę. Do takich warunków jest sprawdzony D850 i D500 zresztą też.
    Pewnie można i bezlustrem, tylko trzeba pamiętać o wiaderku z bateriami na całodzienną zasiadkę.

  7. #7

    Domyślnie

    Z tymi bateriami to bym tak nie przesadzał, Z6 II ostatnio po wykonaniu około 600 zdjęć miałem połowę baterii jeszcze. Darek Breś kiedyś wspominał, że na jednym zleceniu zrobił ponad 2 tysiące na jednej baterii.

    W D850 i D500 już bym nie szedł choć to dobre aparaty, ale jak to moja koleżanka mówi "śmierdzą myszką"

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Pewnie można i bezlustrem, tylko trzeba pamiętać o wiaderku z bateriami na całodzienną zasiadkę.
    Trzecia generacja w Sony i wszystkie Zetki to inna bajka, elektronika już zrobiona w nowych procesach i nie żre tyle prądu.

  9. #9

    Domyślnie

    @koesh dokładnie tak jak piszesz. Sony a7 II to ponoć bestia jeśli chodzi o pożeranie energii i przy tym body trzeba mieć spory zapas akumulatorów. Przy Z`tkach nie spotkałem się z opinią żeby były aż tak prądożerne. Z kolei ja nie trzaskam na jednym wyjściu w teren aż takiej ilości zdjęć żeby nosić zasobnik z kilkoma akumulatorami, jedna w zapasie mi wystarcza . A jak jest z kalibracją body -> szkło? Jest ona wymagana ?

  10. #10

    Domyślnie

    Nie jest. Choć chyba jakaś opcja w ustawieniach mi się przewinęła

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Fotografia przyrodnicza Nikkor 200-500 czy Sigma 60-600
    By wilczek36 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-10-2020, 00:01
  2. Fotografia przyrodnicza a konkretniej: wróble.
    By Rycerz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 11-08-2018, 12:39
  3. Fotografia przyrodnicza nikkor 300 f4 czy sigma 120-300 f2.8
    By kaj55555 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-09-2015, 20:12
  4. Fotografia przyrodnicza - ptaki, wiewiórki itp
    By Martix in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-01-2010, 10:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •