Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Oj widzę że podstawy leżą i kwiczą jeśli ty "rozjaśniasz kadr" przysłoną
    No niestety ale kwiczą ? po prostu robiąc zdjęcia na ustawieniu "priorytet przysłony" gdy zmieniałem przysłonę to mi się rozjaśniało zdjęcie bądź było ciemniejsze na zwykłym kompakcie stąd tak źle to interpretuje. To może inaczej, ten Tamron do Z5 nada się do ciemnych jak i jasnych miejsc?

    Daliście mi spory dylemat czy brać D750 czy Z5. Jak patrzyłem ceny za nowe Z5 to z 6, 7K.

  2. #22
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja widzę że Z5 kosztuje ~5000zł
    Preselekcja przysłony czyli tryb A, jak ustawisz w menu parametry dla ISO i czasu ( poznasz ile utrzymasz w ręce plus stabilizacja ) to poradzisz sobie, wizjer elektroniczny ma ten plus że widzisz przybliżoną ekspozycje, a minus że w złych warunkach spada ilość klatek, więc płynność obrazu staje się często nieznośna.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ja widzę że Z5 kosztuje ~5000zł
    Preselekcja przysłony czyli tryb A, jak ustawisz w menu parametry dla ISO i czasu ( poznasz ile utrzymasz w ręce plus stabilizacja ) to poradzisz sobie, wizjer elektroniczny ma ten plus że widzisz przybliżoną ekspozycje, a minus że w złych warunkach spada ilość klatek, więc płynność obrazu staje się często nieznośna.
    Ten Z5 nie ma lampy wbudowanej której też potrzebuje. Jednak chyba zostanę przy D750 plus Tamron 17-35. Jeszcze przemyśle temat bo zawsze lampę można kupić.

    Generalnie całość wyjdzie z 10k bo 5k body i 5k szkło ?
    Ostatnio edytowane przez Photograph35 ; 11-09-2021 o 21:04

  4. #24
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wbudowana lampa to raczej do sterowania innymi jedynie, a nie do doświetlania pomieszczenia.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Można kupić D750 i do tego np tamron 17-35 i zestaw świetny ale
    ...

    Mam i potwierdzam, 17-35 jest świetny i zaraz po zakupie stał się moim ulubionym szkłem.
    ... ale ostatnio jak sprawdzałem w znanych mi, popularnych sklepach, to chyba go wymiotło. Nawet na stronie tamrona go nie proponują ...
    Tak więc chyba tylko rynek wtórny z używkami, których prawdopodobnie jeszcze nie ma. I być może długo nie będzie, bo to fajny obiektyw.
    Ostatnio edytowane przez Keszelski ; 11-09-2021 o 21:58

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Keszelski Zobacz posta
    ...

    Mam i potwierdzam, 17-35 jest świetny i zaraz po zakupie stał się moim ulubionym szkłem.
    ... ale ostatnio jak sprawdzałem w znanych mi, popularnych sklepach, to chyba go wymiotło. Nawet na stronie tamrona go nie proponują ...
    Tak więc chyba tylko rynek wtórny z używkami, których prawdopodobnie jeszcze nie ma. I być może długo nie będzie, bo to fajny obiektyw.
    Są dwie używki, jedna za 2k a druga bodajże za 2k z hakiem. Chyba jednak uzbieram do tego Z5 i Nikona 14-30 f/4 S. Te szkło jest szersze od Tamrona 17-35?

  7. #27

    Domyślnie

    Co do samej techniki. Kup sobie strobosy, wyzwalacz i dodaj swiatla do sceny. Jezeli nie ma swiatla w pomieszczeniu to zadne iso i zaden obiektyw f/0.00001 nic ci nie da. To zludne wrazenie. W fotografii swiatlo to punkt numer jeden i do tego masz lampy/odblysniki/etc zeby tym sterowac przy jego braku.

    Tu masz porownywajkie ogniskowych: https://imaging.nikon.com/lineup/lens/simulator/

    Na upartego mozna obliczyc kat widzenia obiektywu do szerokosci pomieszczenia itd. itd. Optyka to matematyka

    Za d750 moze bym nadal patrzyl tylko pod katem bursta, gdzie do sportu 6.5klatki to i tak srednio, ale duzo lepiej niz 5. Rzuc to w kat, bo ludzi pogielo z cenami.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bomkallo Zobacz posta
    Co do samej techniki. Kup sobie strobosy, wyzwalacz i dodaj swiatla do sceny. Jezeli nie ma swiatla w pomieszczeniu to zadne iso i zaden obiektyw f/0.00001 nic ci nie da. To zludne wrazenie. W fotografii swiatlo to punkt numer jeden i do tego masz lampy/odblysniki/etc zeby tym sterowac przy jego braku.

    Tu masz porownywajkie ogniskowych: https://imaging.nikon.com/lineup/lens/simulator/

    Na upartego mozna obliczyc kat widzenia obiektywu do szerokosci pomieszczenia itd. itd. Optyka to matematyka

    Za d750 moze bym nadal patrzyl tylko pod katem bursta, gdzie do sportu 6.5klatki to i tak srednio, ale duzo lepiej niz 5. Rzuc to w kat, bo ludzi pogielo z cenami.

    Jak będę miał jakiś grosz to kupię lampę do Z5

    Kurdę, w tej porównywarce nie widzę Z5 i Nikona 14-30

    Hmmm a powiesz coś więcej na temat obliczenia kątu widzenia obiektywu do szerokości pomieszczenia ? bo to bardzo ciekawe

    Wiem, dlatego odpuszczam już D750 i zbieram na Z5 i Nikona 14-30
    A i tak miałem ochotę na bezlusterkowca
    Inna sprawa to Z5 jest mniejszy i lżejszy od D750 więc w niektóre miejsca taki apart mi się przyda zamiast nosić taki ciężar bo ponoć D750 jest ciężki
    Ostatnio edytowane przez Photograph35 ; 12-09-2021 o 01:01

  9. #29
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    https://j.mp/3txnHTQ
    Co do gabarytów, 14-30 ma konstrukcję rozkładaną i po rozłożeniu wielkościowo + 3cm będzie, czyli D750 z Tamronem to jakie same gabaryty jak Z5 z 14-30, największy zestaw zawsze jest bezlustro z adapterem i obiektywem od lustzranek.
    Wagowo lustrzanka z tamronem to 150g więcej, czyli też jakiś wielkich różnic nie ma.

    Pamiętaj też o minusach wizjera elektronicznego w kiepskich warunkach ośiwetleniowych.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    https://j.mp/3txnHTQ
    Co do gabarytów, 14-30 ma konstrukcję rozkładaną i po rozłożeniu wielkościowo + 3cm będzie, czyli D750 z Tamronem to jakie same gabaryty jak Z5 z 14-30, największy zestaw zawsze jest bezlustro z adapterem i obiektywem od lustzranek.
    Wagowo lustrzanka z tamronem to 150g więcej, czyli też jakiś wielkich różnic nie ma.

    Pamiętaj też o minusach wizjera elektronicznego w kiepskich warunkach ośiwetleniowych.
    Ok dzięki za wyjaśnienie

    Z wizjera bardzo rzadko korzystam, jak robię zdjęcia w słońcu ale to też nie zawsze, prawie wszystkie zdjęcia robię z podglądu ekranu lcd ;D

    Dobrze, w takim razie jeszcze taka kwestia, które szkło jest szersze ? Tamron 17-35 mm f/2.8-4 Di OSD do D750 czy Nikon Z 14-30 mm f/4 S do Z5 ?

    Tamron pole widzenia ma '' 103.4 - 63.2" a Nikon '' 114 - 72 '' i tego tutaj już nie ogarniam które pole widzenia jest szersze. Choć wydaje mi się, że Nikon

    Patrzyłem jakie ma Canon EF-S 10-22 którego używałem i jest szerszy od Tamrona bo Canon ma '' 107.3 - 63.3 ''
    Ostatnio edytowane przez Photograph35 ; 12-09-2021 o 13:19

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D750 akcja serwisowa wymiany migawki
    By olciak in forum Serwis
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-03-2021, 23:57
  2. Nikon D750 akcja serwisowa wymiany migawki
    By Tomas24 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-10-2017, 16:37
  3. Koszt wymiany migawki NIKON D3
    By Otiv in forum Serwis
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 17-05-2012, 10:12
  4. Niektore akku EN-EL15 do wymiany, Akcja serwisowa nikona!
    By terrago in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-04-2012, 22:24
  5. Akcja serwisowa D5000
    By RAQ in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 426
    Ostatni post / autor: 11-03-2012, 18:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •