Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Mikrofon do Nikon Z6 - głównie do podcastów wideo

    Poszukuje profesjonalnego mikrofonu, który będzie używany z Nikonem Z6. Przede wszystkim podczas nagrywania podcastów wideo w pomieszczeniu ale i na zewnątrz. Myślałem o dedykowanym Nikon Me-1 ale z racji jego słabej dostępności szukam zamiennika. Czy możecie coś polecić?

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    To jest chyba najtańsza propozycja tej firmy. Polecasz bo używasz? Czy wg ciebie nie ma to aż takiego znaczenia?

    A jeśli wystarczy tani mikrofon to czy ten wbudowany nie spełni swojego zadania?

    Nie ukrywam ze kombinowałem tak...skoro nikonowskiego nie da się dostać, a był w cenie prawie 800 zł , to innej firmy kupie za mniej więcej polowe i jakościowo będzie na tym samym poziomie

    Czy ktoś z Was uzywa mikrofonów do Z6/ Z6II?

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta
    Używam https://notopstryk.pl/pl/p/Mikrofon-...o.pl/106351906

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Oraz Sony UWP-V1/67
    Czy mógłbyś powiedzieć czy rozważałeś przed zakupem również inne modele i czemu zdecydowałeś się ostatecznie na ten? Do jakich zastosowań sprawdza się on u Ciebie najlepiej?

  6. #6

    Domyślnie

    Miałem kilka tańszych modeli i żaden nie spełnił moich oczekiwań ze względu na szumy. Mikrofon RODE Stereo VideoMic Pro przy odpowiednich ustawieniach ściąga dźwięki z najbliższego otoczenia bez szumów. Używam głównie do wesel. Najważniejszy parametr to podbicie -20db To dzięki niemu pozbywamy się szumów. Druga sprawa to marka a trzecia to wygląd.
    Jeśli chcesz nagrać czysto czyjąś wypowiedź to żaden mikrofon nakamerowy się nie sprawdzi. Musisz mieć mikrofon na ,,kiju", lub klips do koszuli. Ja używam na klips. Sprawdza się przy wywiadach nawet w głośnych zakładach produkcyjnych. Wybór jest ogromny. Ja używam dość drogiego rozwiązania czyli mikrofon typu klips z zestawem bezprzewodowym wymieniony w mojej poprzedniej wypowiedzi.
    Domyślam się że nie rozwiałem Twoich wątpliwości bo szukasz czegoś tańszego. Kolega polecał mi kiedyś mikrofon typu klips marki Rode podczepiany do rejestratora w postaci telefonu. Podobno rewelacyjna jakość. Koszt około 250zł Minusem tego rozwiązania jest to że w trakcie nagrania nie widzisz poziomów głośności. Trzeba zrobić wiele testów i ustawiać na auto lub na podstawie doświadczenia.

Podobne wątki

  1. Nikon A1000 a mikrofon zewnętrzny
    By Adam Okuń in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-08-2021, 18:52
  2. Nikon d3300-mikrofon
    By Cherrycat in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 20-10-2016, 11:08
  3. Jaki mikrofon zamiennie za Nikon ME-1?
    By kerimus in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-10-2016, 17:44
  4. mikrofon do nikon d5100
    By w0j in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-10-2011, 18:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •