Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Zmiana systemu jako lek na brak chęci do fotografii

    Czołem wszystkim,

    Mam 26 lat, fotografia weselna zabiła we mnie zabawę która płynęła ze zdjęć. Lubię fotografować, ale przez wzgląd na śluby to jakoś tak zauważyłem, że kadry które robiłem w trakcie przerwy zimowej od ślubów jakoś tak bardziej cieszyły, mogłem robić takie kadry które radowały moje oko i mojego wewnętrznego "artystę" - nieważne, że dla kogoś to były kadry z d*py ważne, że ja w nich widziałem coś co poprawiało mi humor
    Odpowiedziałem sobie na najważniejsze pytanie w życiu - skupiam się na innym zawodzie tym wyuczonym aniżeli na foto. Fociłem na D750 ale z różnych przyczyn zostałem aktualnie na d7200 501.4 351.8 irix15mm 2.5 + ogólnie osprzęt pod nikona. Pojawia się pytanie. Jak bardzo głupim pomysłem jest wyprzedanie wszystkiego co mam aktualnie ze stajni nikona i kupno Fuji pokroju X-T30 / X-T3 / X-T2 dokupić jakieś 35 i coś szerokiego do krajobrazów/astro i w sumie to wszystko? Od zawsze gdzieś tam moje oczka uciekały w kierunku fuji i tego jak fajne stałki mają do dyspozycji + fakt bycia bezlustrem co raduje moje geekowskie podejście do życia.

    Fotografia ma zostać w moim życiu tylko po to żeby mi dawać zabawę i ma cieszyć a nie męczyć. Jak dla mnie z 35mm i wszystko poniżej to dla mnie najlepsze co może być
    Ostatnio edytowane przez anakin11295 ; 03-09-2021 o 19:19

  2. #2

    Domyślnie

    Miałem wiele, sprzętu foto. Potem zmieniłem na fuji (prywatnie) i skoncentrowałem się po prostu na robieniu zdjęć a nie fapaniu nad specyfikacją.
    Pomogło.
    Znów mnie to bawi.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  3. #3

    Domyślnie

    Popatrz na wątek zdjęcia z Fuji. Mam wrażenie, patrząc z boku, że ten system jakoś zachęca ludzi do zabawy z fotografią, choć z drugiej strony to może tacy ludzie kupują Fuji
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Popatrz na wątek zdjęcia z Fuji. Mam wrażenie, patrząc z boku, że ten system jakoś zachęca ludzi do zabawy z fotografią, choć z drugiej strony to może tacy ludzie kupują Fuji
    Czytam i czytam, i tam po prostu widzę, że bawią się foto - również to widzę na za granicą - reddit i cały subforum od fuji.

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Miałem wiele, sprzętu foto. Potem zmieniłem na fuji (prywatnie) i skoncentrowałem się po prostu na robieniu zdjęć a nie fapaniu nad specyfikacją.
    Pomogło.
    Znów mnie to bawi.
    Też właśnie zacząłem tak myśleć - głowa mnie boli od czytania specyfikacji, a bo to pełna klatka, a bo to ma taki tryb a to daje takie możliwości a to tamto a to sramto. Doszło do tego, że ostatnio w góry wziąłem tylko telefon i z tego zrobiłem jakąś kompozycję na instagrama prywatnego,

  5. #5

    Domyślnie

    Bo patrząc tylko na aspekty sprzętowe wiecznie gonisz króliczka którego nie złapiesz bo ciągle bedzie coś nowszego, lepszego. Więc na końcu czeka Cię tylko rozczarowanie przerywane ulotnymi chwilami radości z posiadanej nowej zabawki.
    A czasami wystarczy przejść z "doskonałe" na "wystarczająco dobre" i po prostu robić swoje.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  6. #6

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    A czasami wystarczy przejść z "doskonałe" na "wystarczająco dobre" i po prostu robić swoje.
    Chyba to sobie oprawę w ramę i powieszę w salonie
    Im człowiek starszy tym ogarnia, że czasami warto odpuścić pewne rzeczy po to, żeby zacząć żyć

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja bym unikał jakiś powiązań że Fuji to dla tych już rozsądnych, dojrzałych itp bo to już blisko że to sprzęt dla elity
    Od dłuższego czasu sprzęt foto od wszystkich producentów jest na tak wysokim poziomie zwłaszcza dla amatora że nie ma co wydziwiać tylko wywalać kasę na co się podoba, to co nam pasuje w obsłudze, może w gabarytach no i czy obiektywy jakie chcemy mają rozsądne ceny.
    Ja latałem po sprzęcie foto bardzo, od kiedy jest Nikon Z siedzę w tym sprzęcie i pstrykam, doszedłem do ściany potrzeb i tego co jest w ofercie, nie ma szansy żebym wykorzystał w pełni co sprzęt oferuje.
    Bardzo ważny jest wygląd sprzętu dlatego kiczowate retro nie dla mnie ale rozumiem że może się podobać nadal.

  8. #8

    Domyślnie

    ja już nie widzę powodu sięgnięcia do pełnej klatki podczas robienia drogi mlecznej bo i tam stosuje rozwiązania które niwelują mi maksymalnie szum. Nie twierdzę, że fuji to elita, wychodzę z założenia, że aparat ma dawać radość ze zdjęć a ja w nikona wszedłem bo mój współpracownik był już obkupiony w szkła. Niech każdy sięga po to co mu wygodniej w łapie siedzi i z czym mu jest wygodniej.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anakin11295 Zobacz posta
    Mam 26 lat, fotografia weselna zabiła we mnie zabawę która płynęła ze zdjęć.
    Przestań fotografować wesela. Nikon nie ma nic do rzeczy. Fuji nie sprawi, że wesela staną się ciekawe, inspirujące itd....

    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Coż, według mnie rozwiązaniem jest kupno bezlustra i różnych ciekawych starych szkieł manualnych. Radocha uzyskiwania efektów różnych jest nie do pobicia

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. zmiana systemu
    By dodek200 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 23-05-2018, 12:05
  2. SSD a M2 jako dysk dla systemu
    By myrele in forum Komputery
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-05-2018, 15:21
  3. Zmiana systemu
    By danielchrzaszcz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 14-10-2014, 18:20
  4. Zmiana systemu
    By Kopytkov in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 01-02-2014, 23:50
  5. Zmiana systemu help
    By art_killer in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-07-2010, 21:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •