Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
  1. #11

    Domyślnie

    ale właśnie to napisałem w postach XD że w tym roku skończyłem z weselami i zaprzestaje fotografii zarobkowej a skupiam się na zawodzie.

  2. #12

    Domyślnie

    To mz. dobry pomysł na fotograficzny reset. Sam tak robiłem kilka razy - pomaga! Finansowo to oczywiście zawsze spora strata, Fuji jest systemem drogim, ale dopracowanym i kompletnym. Są konkretne jasne stałki, a nie KITowe ciemne badziewie 18-ileśtam. Ja bym się decydował Osobiście sercem wciąż jestem z "C" którego używałem ponad dekadę, ale pasuje mi system "N" A N7200, to niby fajny korpus ale wydaje mi się strasznie niedopracowany, a jego LV to już w ogóle jakaś prehistoria.

  3. #13

    Domyślnie

    Czy zmiana systemu jest lekiem na zwiększenie chęci do fotografowania to nie wiem Ale nowa zabawka i fotografowania czegoś innego niż wesela, faktycznie może ten "powiem świeżości" dać

    Sam, mimo, że mam dość dobry sprzęt uwielbiam polować na różne "starocie fotograficzne" i często to właśnie je zabieram na zdjęcia. Czasem fotografie nie wyjdą, ale ile frajdy - trzeba pomyśleć, "zmęczyć się" by okiełznać maszynę w celu uzyskania zadowalającego efektu. A nie tylko nacisnąć guziczek i wiadomo, że zawsze wyjdzie poprawnie.

  4. #14

    Domyślnie

    Ogólnie bez lustra pomagają dużo w zabawie z manualnymi szkłami, radochy z tym dużo więcej niż z zawsze trafiającym w oko Autofocusem, ja mam tak z Z, nie szukam już sprzętu, mam jak dla mnie najlepszy
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anakin11295 Zobacz posta
    Czołem wszystkim,

    Mam 26 lat, fotografia weselna zabiła we mnie zabawę która płynęła ze zdjęć. Lubię fotografować, ale przez wzgląd na śluby to jakoś tak zauważyłem, że kadry które robiłem w trakcie przerwy zimowej od ślubów jakoś tak bardziej cieszyły, mogłem robić takie kadry które radowały moje oko i mojego wewnętrznego "artystę" - nieważne, że dla kogoś to były kadry z d*py ważne, że ja w nich widziałem coś co poprawiało mi humor
    Odpowiedziałem sobie na najważniejsze pytanie w życiu - skupiam się na innym zawodzie tym wyuczonym aniżeli na foto. Fociłem na D750 ale z różnych przyczyn zostałem aktualnie na d7200 501.4 351.8 irix15mm 2.5 + ogólnie osprzęt pod nikona. Pojawia się pytanie. Jak bardzo głupim pomysłem jest wyprzedanie wszystkiego co mam aktualnie ze stajni nikona i kupno Fuji pokroju X-T30 / X-T3 / X-T2 dokupić jakieś 35 i coś szerokiego do krajobrazów/astro i w sumie to wszystko? Od zawsze gdzieś tam moje oczka uciekały w kierunku fuji i tego jak fajne stałki mają do dyspozycji + fakt bycia bezlustrem co raduje moje geekowskie podejście do życia.

    Fotografia ma zostać w moim życiu tylko po to żeby mi dawać zabawę i ma cieszyć a nie męczyć. Jak dla mnie z 35mm i wszystko poniżej to dla mnie najlepsze co może być
    Jest duży sens pozbyć się fszystkiego, nawet i czegos spoza sprzętu foto i za nabyć uzywke niedrogo xt2 i xf23/2 na ten przykład lub xf35/1.4. Mega radocha, jpgi robić, bez rawow bo po co skoro tyle fajnych symulacji jest. Ten wątek zakładałem jak to u nas symki mało jeszcze popularne były https://forum.nikoniarze.pl/threads/...w-zdj%C4%99cia
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 07-09-2021 o 12:30
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anakin11295 Zobacz posta

    Fotografia ma zostać w moim życiu tylko po to żeby mi dawać zabawę i ma cieszyć a nie męczyć.
    Sedno raczej tkwi w takich wyprawach :
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...hlight=wystawy
    To znacznie lepiej działa niz wszelkie zmiany sprzętu

  7. #17

    Domyślnie

    W sensie ekonomicznym zapewne ten krok nie ma sensu: po co sprzedawać ze stratą sprzęt który robi zdjęcia i kupować inny który też robi zdjęcia
    W wymiarze symbolicznym może mieć sens: dotychczasowy sprzęt jest pokalany zdjęciami które zatruły Tobie serce i odebrały radość fotografowania. Ile razy weźmiesz go do ręki, tyle razy przypomnisz sobie weselną tyrkę.
    Śluby zostawiłem po około 20 latach. Cyfrę i wszystko do niej nadal mam, a dla przyjemności i radości wróciłem do fotografowania aparatem 6x6
    Przyjemność jest taka, że na ostatnie sesji zrobiłem 10 rolek filmu, cyfry nawet nie dotknąłem
    Będąc na Twoim miejscu już bym sprzedawał graty. Co kupisz - wszystko jedno. Ważne, ze będzie świeże i inne.
    myślę co piszę

  8. #18

    Domyślnie

    Dziękuję autorowi za ten post, nie fotografuje wesel, ale robienie zdjęć dla kogoś spowodowało, że kupiłam pełna klatkę i straciłam zainteresowanie fotografią, wcześniej na apsc była zabawa, sprzedałam wszystko i teraz myślę o Fuji albo Nikon zfc albo powrót do apsc Nikon żeby znów mieć z tego fun. Pozdrawiam

  9. #19

    Domyślnie

    Kup sobie ładny aparat np. Fuji xpro3 żeby cieszył oko jak nie będziesz robić zdjęć.
    Albo jakiś ładny kliszowiec, żeby tylko żonglować filmami a nie parametrami matrycy.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pablova Zobacz posta
    Dziękuję autorowi za ten post, nie fotografuje wesel, ale robienie zdjęć dla kogoś spowodowało, że kupiłam pełna klatkę i straciłam zainteresowanie fotografią, wcześniej na apsc była zabawa, sprzedałam wszystko i teraz myślę o Fuji albo Nikon zfc albo powrót do apsc Nikon żeby znów mieć z tego fun. Pozdrawiam
    Robię czasem zlecenia FX i do pracy jest ok, ale po zakupie Z50 mam chęć zabierać go wszędzie. Polecam.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. zmiana systemu
    By dodek200 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 23-05-2018, 12:05
  2. SSD a M2 jako dysk dla systemu
    By myrele in forum Komputery
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-05-2018, 15:21
  3. Zmiana systemu
    By danielchrzaszcz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 14-10-2014, 18:20
  4. Zmiana systemu
    By Kopytkov in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 01-02-2014, 23:50
  5. Zmiana systemu help
    By art_killer in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-07-2010, 21:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •