Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztofh Zobacz posta
    Przyjemne klimaty, a poza tym cieszą mnie te zdjęcia, bo ile to było gadania że 14-30/f4 to straszna dystorsja i do architektury się nie nadaje.
    Chyba podpięty pod DSLR albo Sony, faktycznie nie porobi architektury, ba w ogóle słabo porobi. Ot, bóldupienie tych, co nie mają bo nie może być tak, że obiektyw jest lekki, kompaktowy, ma świetny zakres ogniskowych i do tego jest dobry optycznie

    Co do zarzutu "ciasnoty" fotek: mnie to nie razi, a nawet leży. Choć fakt, że czasem i szersza wrzuta lepiej by pozwoliła umiejscowić te perełki w klimacie miasteczka

  2. #22

    Domyślnie

    Ludzie dzielą się na tych co wyłącznie czytają testy i cały czas sprawdzają co jest nie tak i dlaczego nie warto kupować i na tych co kupują i robią zdjęcia. Co tak na prawdę brakuje tym ekspozycjom? Mi akurat pasuje takie kadrowanie. Rozważania raczej dla amatorów i amatorów zaawansowanych, bo jak ktoś zarabia na chleb fotografowaniem, to wtedy nie ma kompromisów a sprzęt można wliczyć w koszty działalności. Amator musi wyskoczyć z kasy (brutto) żeby cieszyć się fotografią.

  3. #23

    Domyślnie

    Z zestawu zdecydowanie najbardziej podobają mi się zdjęcia nr 6 i 7 - fajny kontrast, dobre kadry i soczyste kolory (i to pomimo, iż kamieniczki stanowiące główny punkt kompozycji znajdowały się w cieniu - szacun za umiejętną edycję) - czuć ciepło południa Europy.

    Co do użycia UWA w tego typu tematach (kameralne miasteczka), to - w mojej ocenie - utrudnia on oddanie ich charakteru (o ile taki ma być cel zdjęcia, a nie dodanie czegoś od autora). Piszę to jako szczęśliwy posiadacz wspomnianego Nikkora 14-30 oraz wieloletni użytkownk i fan sigmy 8-16mm. Z zasady obiektyw UWA zniekształca perspektywę w stosunku do tego co postrzega ludzkie oko - obiekty bliżej położone są większe, odległość między planami jest większa, dalej położone strefy są pomniejszone, skraje kadrów są rozciągnięte. Szeroki kąt czyni małe, kameralne przestrzenie wizualnie większymi, odzierając je w mniejszym lub większym stopniu z ich istoty. Nie chcę powiedzieć, że szeroki kąt w tego typu miejscach to samo zło, raczej chciałbym zachęcić do wypróbowania także czegoś z zakresu ogniskowych ok 35-50mm (na FF), może się bowiem okazać, że efekt będzie bardziej eksponował te elementy, które podobały nam się w tych miejscach.

  4. #24
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja już przerabiałem różne zoomy, różne stałki i niestety problem pojawia się wtedy jak opierasz się plecami o ścianę, a w kadrze nadal nie ma obiektu, który chcesz uchwycić, sklejanie z kilku kadrów nie wychodzi poprawnie.
    Dodatkowo mając Z7 jest zapas na wycięcie czegoś przy 30mm i wychodzi to dość dobrze.

    9.
    Załącznik 55716

    tu jest przykład efektu o jakim piszecie czyli zniekształcenie od UWA ale w tym przypadku "spasowało" moim zdaniem.

  5. #25
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    10.
    Załącznik 55718

    ......
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 04-09-2021 o 20:13

  6. #26

    Domyślnie

    Koeshu, widzę jakieś dziwne artefakty na ostatnich fotach, np. na krawędzi dachu. Kompresja?
    Obrazki fajne, ale jakieś gęste, bez przejrzystości.

  7. #27
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja nie widzę artefaktów, wersja po kliknięciu jest oryginalna.

  8. #28
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    11.
    Załącznik 55739

    ......

  9. #29
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    12.
    Załącznik 55741

    ......

  10. #30

    Domyślnie

    11 fajne
    Z6 II+N 28-75+N 17-28 +N 70-300 AF-P +FTZ II

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Plan di Montecampione - Lombardia, Dolomity
    By Paprycjusz in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-02-2010, 19:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •