Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    ...Podejrzewam, że tak prosty budynek może to kłóci się z naturalną perspektywą oglądania architektury...
    Dokładnie tak to jest. Mózg się buntuje, bo nie tak to widzimy w rzeczywistości. W każdym razie nie z bliskiej odległości. Czasami jednak to jakoś zagra, nie każde prostowanie wygląda niekorzystnie/nienaturalnie. To co mnie się nie podoba na tych zdjęciach to jakby brak oddechu (poza pierwszym i ostatni). Taka ciasnota w tych kadrach.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 03-09-2021 o 15:27

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    Fotki ciągle rewelacyjne, Koesh, jedno tylko ciągle nieco mnie kłuje w oczy: prostowanie budynków. Mam dokładnie ten sam kłopot ze swoimi zdjęciami z UWA - staram się postawić budynki do pionu, rysuję sobie na ekranie linie, budynek jest idealnie do pionowych i poziomych linii, a jednak na zdjęciu wydaje się jakby jego górne fragmenty miały spać na obserwatora... Może to tylko moje wrażenie, skoro nikt nie zwraca na to uwagi. Podejrzewam, że tak prosty budynek może to kłóci się z naturalną perspektywą oglądania architektury, mózg sobie prostuje ale oko widzi zbieżne linie, ale równie mocno zakładam, że ta myśl jest kompletną bzdurą
    Akurat w tym budynku nie było prostowania, ten dziwny efekt daje wysunięty dach, który zrobił z budynku grzybek.
    Z problemem prostowania UWA walczę cały czas ale na etapie robienia zdjęć bo kadry z zadartego do góry aparatu nie da się uratować zazwyczaj.

    Ciasnota w kadrach to też często efekt podejścia że "zaśmiecenie" kadru jest złem, chcę pokazać konkretną rzecz, nie krajobraz np ze śmietnikiem czy rusztowaniem, takie kompromisy.


    7.
    Załącznik 55697
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 03-09-2021 o 15:55

  3. #13

    Domyślnie

    No to, że chcesz pokazać coś konkretnego to akurat jest dla mnie jasne. Ale na tych zdjęciach takie wyjęcie z kontekstu akurat mi nie pasuje. Wyciąłeś coś co Ci się nie podoba, ale kosztem jest ta "ciasnota". Zabiera to klimat, szczególnie w takich miejscach jak włoskie miasteczka. A na północy akurat i tak tego klimatu za dużo nie ma

    PS Ostatnie np. wyszło już fajnie, bo jest światełko, jest trochę więcej w kadrze i przez to, że (chyba) nie zadzierałeś aparatu nie trzeba za bardzo prostować więc nie gwałci to mózgu.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 03-09-2021 o 16:24

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Oj z tym że nie ma na północy klimatu "włoskich miasteczek" to mocno się mylisz.
    Nie miałem tu zamiaru takich zdjęć wrzucać ale chyba trzeba będzie bo wtedy i te "wąskie wycięte" będą miały większy sens

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Oj z tym że nie ma na północy klimatu "włoskich miasteczek" to mocno się mylisz...
    Raczej chodziło mi o porównanie z innymi regionami, w szczególności z południem i np. z Toskanią. Byłem i tu i tu po kilka razy. Na północy dopiero dwa razy, ale jakieś porównanie już mam. To oczywiście i tak generalizowanie, bo i na północy znajdzie się też coś ciekawego (o sobie piszę, bo pewnie każdy ma swoje upodobania). Najczęściej poza głównymi atrakcjami, bo taka Wenecja, Werona, Garda, Como czy Maggiore oczywiście piękne, ale klimat bardziej turystyczny niż "włoski". Trochę to przytłaczające, szczególnie w sezonie.

    PS Wrzuć te inne zdjęcia, szczególnie jak masz coś z ludźmi. Może być ciekawie. Nawet w innym wątku.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Oj z tym że nie ma na północy klimatu "włoskich miasteczek" to mocno się mylisz.
    Nie miałem tu zamiaru takich zdjęć wrzucać ale chyba trzeba będzie bo wtedy i te "wąskie wycięte" będą miały większy sens
    Wrzuć koniecznie.
    Patrzę i tęsknie za Włochami, gdzie nie byłem od kilku lat.

  7. #17
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wrzucę w inny wątek.
    Iseo, Como, Garda, Maggiore, najmniej turystyczne to pierwsze nawet na samej wyspie tłumów nie było wielkich, ale o ile "główne" miasta jak Como czy malutkie Sirmione są turystycznym pomieszaniem monciaka z krupówkami to już miasteczka i wioski na północy są puste od turystów.
    Bellagio, Menaggio Varenna, Torno, Nesso, klimacik bardzo fajny od turystycznego tłumu po pustki, zresztą to samo masz w Toskanii, jak wpadniesz w okresie turystycznym do malutkiej Sieny to cię zadeptają przecież

    8.
    Załącznik 55698
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 03-09-2021 o 18:04

  8. #18

    Domyślnie

    Ładne, naturalne fotografie - podobają mi się.
    Ogniskowa zazwyczaj 24mm?
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  9. #19
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Raczej 14-20mm plus 30mm.

  10. #20

    Domyślnie

    Przyjemne klimaty, a poza tym cieszą mnie te zdjęcia, bo ile to było gadania że 14-30/f4 to straszna dystorsja i do architektury się nie nadaje.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Plan di Montecampione - Lombardia, Dolomity
    By Paprycjusz in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-02-2010, 19:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •