Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Stare lampy błyskowe.

    Zakupiłem Lampę Cobra 700AF, Jeszcze jej nie mam, Planuję nabyć dwie lub trzy Mirandy 700 CD.
    Lampy mają być wykorzystane w Makrofotografii wyłącznie w ustawieniach manualnych.
    Jak rozwiązać wyzwolenie tych lamp? Może wystarczy błysk wbudowanej lampy?
    Ma ktoś doświadczenie z tymi lampami?

    Zapomniałem dodać że mój aparat to D7000
    Ostatnio edytowane przez hofman ; 29-08-2021 o 11:32

  2. #2

    Domyślnie

    Może fotocela rozwiąże twój problem?

  3. #3

    Domyślnie

    Trochę prześledziłem temat, natknąłem się na złe opinie na temat kolorów Mirandy.
    Tą Cobrę zawsze mogę odpalić ze stopki. widziałem proste systemy do wyzwalania lamp za 30 na 4 lampy do tego 3x Miranda i wychodzi 60 Funtów.
    Myślę że powinienem pomyśleć szerzej, przyszłościowo. Zakup kolejnej drugiej lampy i tak będzie wielką nowością w mojej fotografii, a nowe lampy to nowa technologia z systemami wyzwalającymi 2,4GHz typu Mistrz i niewolnicy, z wbudowanymi fotocelami.
    Triopo, Godox, Yongnuo, mają takie systemy i teraz to chodzi mi po głowie taki Godox TT600 za cenę jaką i tak miałem ponieść.
    Znalazłem też SB-900 za 50 no i teraz zgłupiałem.

    Poczekam na Cobre, zobaczę co zdjęcie powie.

  4. #4

    Domyślnie

    Kup lampę posiadająca dobre wyzwalanie, a nie cokolwiek a potem trudź się jak to wyzwolić.
    Nic lepszego od godoxa nie znajdziesz. Chyba że lubisz eksperymenty studyjne to może glareone vega.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki Teu.
    Cobra jeszcze nie przyszła.
    Przyszła lampa SB-900, 50 funtów to mniej niż TT600 od Godoxa. Nie mogłem się powstrzymać widząc coś takiego.
    Nie ma tej czerwonej osłony AF nie mogę główki przekręcić na bok, a kółko wyboru czasem nic nie zmienia nawet po przekręceniu o 180 stopni, i z przodu palnika widać jakieś bąble od przegrzania. Jestem zadowolony, zawsze może zostać tą drugą lampą z którą nie będzie problemów.
    Lubię eksperymentować, więc na pewno docenię możliwość synchronizacji szybkiej migawki, nawet TT600 nie da tego bez dodatkowego kontrolera, 1/8000s nie problem.
    Zoom 10-200mm. Blysk stroboskopowy. Wysoka jasność. Zdalne wyzwolenie i sterowanie mocą, trybem pracy. I ignorowany TTL. Ot tak.
    Tylko co teraz, jak zapragnę kolejnej lampy?
    Odpuszczę lampy starej generacji. Chyba zacznę się rozglądać za lampami starymi w sensie używanymi Nikona ze zdalnym sterowaniem. SB-900, SB-800, Popularne słyszałem że odradzane SB-700, czy małe SB-600.

Podobne wątki

  1. lampy błyskowe
    By glowki in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-01-2014, 20:47
  2. Stare lampy błyskowe - nadadzą się do czegoś?
    By FraterM in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 21-10-2011, 09:42
  3. Co kupić. Lampy błyskowe czy żarówki błyskowe
    By jurekb in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-03-2008, 16:17
  4. [D80]Lampy błyskowe
    By Jackass in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-12-2007, 18:51
  5. FM2 a lampy błyskowe ?
    By alieneczek in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-11-2007, 03:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •