Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Epson l1800 autoczyszczenie jak wyłączyć

    Witam,

    Walczę już od paru dni z epsonem l1800 - a dokładniej z autoczyszczeniem, które drukarka uruchamia w pełni automatycznie. Jest to duży dla mnie problem, ponieważ nie wiem kiedy się spodziewać załączenie autoczyszczenia. Potrzebuję, aby drukarka była zawsze gotowa do pracy, nie może się zdarzyć tak, że w nieodpowiednim momencie przed zleconym wydrukiem drukarka wykona autoczyszczenie, które trwa około 3:28. Próbowałem zatrzymać ten proces poprzez uruchomianie czyszczenia ręcznie poprzez oprogramowanie epsona, niestety mimo ręcznego procesu czyszczenia, epson i tak wykonał po chwili autoczyszczenie.

    Są tutaj jacyś użytkownicy l1800, czy również macie z tym problem? Pisałem już z tym problemem do epsona, uważam to z bug w firmware drukarki... Posiadam również l800 i tam nie ma takich cyrków z tym czyszczeniem. Mam wrażenie że l1800 żyje własnym życiem - uruchamia autoczyszczenie kiedy chce, mimo że wcześniej ja sam ręcznie uruchomiłem ten proces z poziomu oprogramowania epsona. Brak w tej drukarce nasłuchiwanie operacji wykonanych przez użytkownika?

    Użytkownicy l1800 proszę wypowiedzcie się na ten temat.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Jestem nowym posiadaczem l1800 i też zastanawia mnie czy jest możliwość wyłączenia automatycznego czyszczenia głowicy

  3. #3

    Domyślnie

    Nie mam, to się wypowiem.
    Mój Epson L355 nie robi takich "cyrków", a szkoda... Używam drukarki okazjonalnie,
    i często okazuje się, że niestety, głowica się zatkała. Czyszczenie jej to ogromna strata
    tuszu, czasami trzeba procedurę czyszczenia uruchomić kilka razy. Wolałbym więc by
    robiła to ona samodzielnie, w wiadomy sobie sposób, w wiadomym sobie czasie -
    a na pewno będzie to oszczędniejsze i zapewni czystość głowicy w każdym momencie.

  4. #4

    Domyślnie

    Mam Brothera. Drukarka czyści się automatycznie mniej więcej raz w tygodniu.
    Problemem może być fakt, że robi to w nocy i dość głośno.
    Można to zmienić przerywając czyszczenie poprzez wyjęcie kabla z gniazdka i podłączenie do napięcia w dzień.

Podobne wątki

  1. drukarka - dylematy. epson l810, l1800, a moze canon pro 10?
    By arecki1338 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 24-01-2024, 16:03
  2. Problem z epsonem l1800
    By piom in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-09-2017, 20:50
  3. Panorama z rolki na L1800
    By Ostry600 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-03-2017, 12:20
  4. Czy jest różnica w jakości Epson L800, L1800, L850, L805
    By giddy92 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-11-2016, 16:26
  5. Naprawa Epson PX660 (lub Epson P50)
    By fotoon in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-01-2014, 18:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •