Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Problem z obiektywem Tamron 150-600 G2

    Mam problem z obiektywem Tamrona 150-600 G2. W zakresie 150mm-200mm ostrość i celność autofokusa jest bardzo dobra natomiast od około 250mm do 600 obraz staje się mydlany. Na zdjęciach nie widać przestrzelenia AF bo w całym zakresie jest delikatne mydło. Obiektyw nie upadł, być może gdzieś nim delikatnie stuknąłem czego nawet nie pamiętam. Co może być problemem?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie grzebałeś dockiem?

    Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
    D600 , N50/1,4 , , To16-28/2,8 , N24-70/2,8 , N28-300 , S70-200/2,8 , N70-300, S150-500 , itd...

    Ludzie marzą o Aniołach, ja miałem jednego Krabbika w ramionach...

  3. #3

    Domyślnie

    [QUOTE=Zetec;4190926]Nie grzebałeś dockiem?


    Oddałem obiektyw w celu kalibracji do serwisu, sam nic nie robiłem. Pracownik kalibrował Consolą i stwierdził spore odchyłki i po tym zaczęły się problemy. Wcześniej idealnie nie było, ale miałem ostrość w każdym zakresie i na każdej ogniskowej. Po odbiorze i reklamacji pracownik serwisu stwierdził tylko że już nic nie może zrobić i odesłał mnie do autoryzowanego serwisu Tamrona. Dodatkowo była czyszczona matryca i sensor Af. Tylko dziwne jest to, że jakość jest dobra na najniższych ogniskowych i później wszystko się rozjeżdża. To wina tylko źle wykonanej kalibracji?

  4. #4

    Domyślnie

    Kalibracja raczej nie, zresztą można sobie sprawdzić ostrość manualnie, poza tym odchyłki w tak dużym i dość ciemnym tele nie wpływają miażdżąco na ostrość. Stawiałbym rozkalibrowanie się układu optycznego.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  5. #5

    Domyślnie

    Trzeba też sprawdzić czy w EXIFie aparat zapisuje poprawne ogniskowe dla całego zakresu zooma. Jeśli będą złe, to AF nie będzie działał poprawnie i winny będzie obiektyw.

  6. #6

    Domyślnie

    @Cichy Rozkalibrowanie układu optycznego to wydaje mi się poważniejszy problem, należy się spodziewać wysokich kosztów? orientacyjnie jaka może być cena takiej naprawy?
    @Zbyszek Sprawdziłem wcześniej na kilku zdjęciach i ogniskowe moim zdaniem zapisuje poprawnie.

  7. #7

    Domyślnie

    Raz jeszcze sprawdziłem, ogniskowe wskazuje poprawnie, na ogniskowej 600mm na bliskich odległościach w domu też jest poprawnie, zarówno na manualnym ostrzeniu jak i automatycznym natomiast obiekty z dalszej odległości rozjeżdżają się, najbardziej widać to przy fotografii samolotów bo spory materiał z pokazów nadaje się do kosza. Żadnych dziwnych dźwięków wewnątrz obiektywu nie słychać, wszystko pracuje tak jak wcześniej, AF trafia nie gubi się po całym zakresie, tylko problemem staje się fotografowanie w odległości ponad 200mm i im dalsza odległość tym bardziej widoczne jest brak ostrości w całym zakresie.

  8. #8

    Domyślnie

    No to wygląda na to że enkoder ogniskowej jest OK, ale chyba enkoder odległości ostrzenia padł a dokładniej zablokował się przy bliskiej odległości. Niestety tego w Exifiie nie widać (przynajmniej nic o tym nie wiem). System AF-a wykorzystuje obie informacje do poprawnego działania i tak właśnie może się zachowywać gdy jeden z tych enkoderów jest uszkodzony.

    Proponuję zrobić test krzyżowy. Do tego jest potrzebny inny nikoniarz z dowolnym korpusem (w mirę nowym modelem) który też posiada jakiś długi obiektyw. Trzeba podłączyć każdy z tych dwóch obiektywów do obu korpusów i sprawdzić która kombinacja nie działa.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-12-2020, 17:33
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-10-2019, 10:52
  3. Problem z obiektywem Tamron
    By marti93 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-04-2014, 20:37
  4. Problem z obiektywem Tamron na trybie Lv
    By woodi1 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-01-2014, 20:49
  5. Pomoc z obiektywem nowy Tamron 18-270 czy Sigma 18-250
    By karl4 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 08:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •