Close

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 66
  1. #31

    Domyślnie

    Z przysłonami doszedłem tylko do wartości 9.0 i niestety dzwoniec uciekł.
    Zdjęcia zrobione są z ręki, z włączona stabilizacją, z odległości 8,5m i przy słonecznej pogodzie.
    Cały zestaw jest dosyć ciężki i nie najlepiej wyważony, dlatego dzwoniec trochę "wędruje" po kadrze. Jak widać, sam ptak też się co nieco wiercił.
    Dodatkowo, leciutkie powiewy wiatru poruszały gałązkami drzewa, które są tłem tego zdjęcia.
    Mam nadzieję, że mimo to, zdjęcia będą użyteczne i będzie można coś z nich wywnioskować.

    Dzwoniec (f/5,6)

    Nikon D5 + Nikkor AF-S 400mm f/2.8E FL ED VR + TC-20E III

    Dzwoniec (f/6,3)

    Nikon D5 + Nikkor AF-S 400mm f/2.8E FL ED VR + TC-20E III

    Dzwoniec (f/7,1)

    Nikon D5 + Nikkor AF-S 400mm f/2.8E FL ED VR + TC-20E III

    Dzwoniec (f/8,0)

    Nikon D5 + Nikkor AF-S 400mm f/2.8E FL ED VR + TC-20E III

    Dzwoniec (f/8,9)

    Nikon D5 + Nikkor AF-S 400mm f/2.8E FL ED VR + TC-20E III

  2. #32

    Domyślnie

    Obrobione i skadrowane zdjęcie dzwońca (to z przysłoną 5,6),


    Nikon D5 + Nikkor AF-S 400mm f/2.8E FL ED VR + TC-20E III

    A to piegża z tego dnia. Zdjęcie zrobione w pełnym słońcu, z odległości 8,6m.


    Nikon D5 + Nikkor AF-S 400mm f/2.8E FL ED VR + TC-20E III
    Ostatnio edytowane przez krulewik ; 09-09-2021 o 00:35

  3. #33

    Domyślnie

    Rozplenica japońska sfotografowana w porannym słońcu z odległości 7,5m.


    Nikon D5 + Nikkor AF-S 400mm f/2.8E FL ED VR + TC-20E III

  4. #34

    Domyślnie

    To zdjęcie puszczyka zostało zrobione jakieś 2,5 godziny przed zachodem słońca, z odległości ok. 18m.
    Słońce było prawie wprost za drzewem (lekko z lewej) i czasami chowało się za pierzastą chmurę.


    Nikon D850 + Nikkor AF-S 400mm f/2.8E FL ED VR + TC-20E III

  5. #35

    Domyślnie

    Niebo prawie bezchmurne, słońce zmierzające ku zachodowi. Odległość fotografowania 6,5m.
    Miejsce, w którym zostało zrobione zdjęcie, o tej porze dnia jest zacienione przez duże rozłożyste drzewo.
    To pełny kadr. Tło nie jest modyfikowane. Rozmycia są naturalne. Zdjęcie nie było ostrzone.


    Nikon D5 + Nikkor AF-S 400mm f/2.8E FL ED VR + TC-20E III

  6. #36

    Domyślnie

    To zdjęcie młodego szpaka zostało zrobione z odległości 8m. Słońce już było stosunkowo wysoko, ale jeszcze takie poranne, niezbyt ostre.
    Mimo to trzeba było zastosować korektę ekspozycji aż -1,3 ze względu na występujące bliki, gdzie bez tego byłby przepały.


    Nikon D850 + Nikkor AF-S 400mm f/2.8E FL ED VR + TC-20E III

  7. #37

    Domyślnie

    Wstawiam to zdjęcie rudzika nie dlatego, że jest jakieś cudowne, ale dlatego że trochę mówi o możliwościach całego zestawu.
    Po zachodniej stronie nieba zebrały się pierwsze ciemnawe chmury, jako zapowiedź jutrzejszych opadów.
    Ze względu na te chmury, właściwie już zaczęło się zmierzchać. Zdjęcie zostało zrobione kilka minut po zachodzie słońca, z odległości 10m, z ręki, przy włączonej stabilizacji.


    Nikon D5 + Nikkor AF-S 400mm f/2.8E FL ED VR + TC-20E III
    Ostatnio edytowane przez krulewik ; 15-09-2021 o 22:43

  8. #38

    Domyślnie

    hmm 1/20s przy 800mm zrobiłoby na mnie ogromne wrażenie, gdyby zdjęcie było ostre, fakt nie jest tak rozmyte, jakbym się spodziewał... ale jednak widać delikatne rozmycie po całości. Fakt, że widać, co na nim jest, widać nawet część detali, ale raczej nie dla takich zdjęć się kupuje D5 i 400/2.8 sama gałązka i nogi ptaki wyglądają jak zrobione z jakiejś masy plastycznej (i nie chodzi tu o "plastykę" obiektywu ). Może lepszy efekt przyniosłoby skrócenie czasu naświetlania i wyciągnięcie szczegółów z cieni (o ile już tego nie zrobiłeś)?

  9. #39

    Domyślnie

    Zamieszczone zdjęcie rudzika jest w pewnym sensie ciekawostką, ale przede wszystkim materiałem do porównań i ewentualnych testów.
    Każdy może sprawdzić swój sprzęt, robiąc zdjęcie w porównywalnych warunkach atmosferycznych, porównywalnego obiektu, na porównywalnym tle, o tej samej porze dnia, mając do dyspozycji określoną liczbę sekund.
    Da to jakieś pojęcie nie tylko o jakości posiadanego sprzętu, ale też o tym, jak sprawnie się jest go w stanie obsłużyć. Przy takim teście, nie ma już oczywiście elementu zaskoczenia, ale nie jest to aż tak istotne.
    Dla chcących sobie taki sprawdzian przeprowadzić, dorzucę parę szczegółów, żeby test był mniej więcej porównywalny. Wtedy zdecydowanie łatwiej będzie, wyciągać z niego jakieś wnioski.

    Jak wspominałem, na dworze był już lekki mrok. Rudzik pojawił się nagle i niespodzianie. Coś pomarańczowego przeleciało i usiadło gdzieś przede mną.
    Chwyciłem stojący, gotowy do spakowania w plecaku aparat z obiektywem, jednocześnie włączając go i szukając wzrokiem gdzie to coś siedzi. Jako, że rudzik się poruszał, udało mi się go wypatrzeć.
    Potem już tylko wystarczyło, wycelować aparat, znaleźć na stosunkowo ciemnym tle tego ptaszka w wizjerze, ustabilizować rękę (bo zestaw dosyć ciężki), wyostrzyć i zrobić tyle zdjęć ile się da, zanim ucieknie.
    Ja na to wszystko miałem ok. 5s i rudzik, jak nagle się pojawił, tak sobie też nagle poleciał gdzieś dalej. Pewnie na nocleg.
    Jako, że dobrze byłoby jeszcze przed zrobieniem zdjęcia sprawdzić i ewentualnie poprawić parametry naświetlania, proponuje do testu przyjąć nie 5, tylko 10s.
    Ja robiłem zdjęcie z 10m, zestawem o ogniskowej 800mm. Żeby było jakoś porównywalnie, dla obiektywów o mniejszej ogniskowej (np.600mm), trzeba byłby dobrać stosunkowo mniejsza odległość fotografowania.
    Nie żebym namawiał, ale być może taki test, pozwoli dowiedzieć się czegoś ciekawego i przy okazji zweryfikować parę rzeczy!?

  10. #40

    Domyślnie

    Dzień słoneczny, prawie bezchmurny. Jeszcze ze 40 minut i światło będzie zbyt ostre. Odległość fotografowania cierniówki - 8,5m.


    Nikon D850 + Nikkor AF-S 400mm f/2.8E FL ED VR + TC-20E III

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 228
    Ostatni post / autor: 01-04-2024, 13:25
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-09-2017, 12:47
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-12-2013, 19:25
  4. AF Nikkor 24 mm f/2.8 D - proszę o zdjęcia nim zrobione.
    By st_luk in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 08-05-2010, 11:29

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •