Close

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 66
  1. #51

    Domyślnie

    Mój kolega posiadający Nikkora AF-S 600mm f/4 VR II, skusił się dziś na szczygły, które fotografowałem wczoraj.
    Jak przyszedłem szczygłów już nie było, ale przynajmniej skorzystałem z okazji i sfotografowałem jego 600-ką, sam słonecznik na którym siadały.
    Kolega się trochę spieszył więc starałem się możliwie jak najkrócej go wstrzymywać. Gdy robiłem zdjęcia gołą 600-ką, została mi przysłona 5,6. Zapomniałem zmniejszyć ją do 4.
    Pozostałe zdjęcia zrobione są na najmniejszej dostępnej przysłonie, czyli przy tzw. pełnej dziurze dla danego zestawu. Pogoda była gorsza niż wczoraj. Niebo zasnuło się chmurami i było zdecydowanie ciemniej.
    Wszystkie 4 zdjęcia porównawcze to pełne kadry, zrobione z odległości 10m. Są jednakowo obrobione, a właściwie tylko wywołane na automacie i zapisane do jpg-a w rozdzielczości 2040x1360 px.

    Zapytałem kolegę czy i ewentualnie z jakimi ekstenderami, robi zdjęcia swoją 600-ką? Mniej więcej powtórzył to, co pisał @Yanis.
    Według niego TC-1.4 ma bardzo niewielki wpływ na jakość zdjęć robionych 600-ką i ściąga go tylko wtedy, gdy jest za blisko.
    Z TC-1.7 robi bardzo rzadko, bo z jakością bywa rożnie. Według niego, wszystko zależy od pogody i ilości światła.
    TC-2.0 nie ma i nigdy z nim zdjęć nie robił. Moje wrażenia z robienia zdjęć jego 600-ką z moim TC-20E III, nie należą do najprzyjemniejszych.
    Ten zestaw z body D5 ostrzy bardzo, bardzo wolno. W pierwszym momencie przeleciało mi nawet przez głowę, że zepsuł mi się aparat.
    Ściągnąłem telekonwerter i na samej 600-ce, aparat ostrzył na dotyk. Więc założyłem z powrotem TC-20 i spróbowałem ponownie.
    Dobrze, że słonecznik stał w miejscu, bo ptaka który wpadł na 5-10s, raczej nie zdążyłbym wyostrzyć.
    Kolega sugerował, że to pewnie wpływ pochmurnej pogody. Przy słonecznej, jego zdaniem, powinno być lepiej z tym ostrzeniem.
    Dla porównania zrobiłem też zdjęcia tego słonecznika moją 400-ką, z telekonwerterem i bez.

    Przy robieniu wszystkich zdjęć, punkt ostrzenia ustawiony był w tym samym miejscu. Zaznaczyłem go na zdjęciu poniżej.


    1. Szczygieł - ogniskowa 1200mm

    Nikon D5 + Nikkor AF-S 600mm f/4 VRII + TC-20E III

    2. Szczygieł - ogniskowa 600mm

    Nikon D5 + Nikkor AF-S 600mm f/4 VRII

    3. Szczygieł - ogniskowa 800mm

    Nikon D5 + Nikkor AF-S 400mm f/2.8E FL ED VR + TC-20E III

    4. Szczygieł - ogniskowa 400mm

    Nikon D5 + Nikkor AF-S 400mm f/2.8E FL ED VR

  2. #52

    Domyślnie

    Zdjęcie zrobione trochę po godz. 9 rano, z odległości około 5,5m. To pełny kadr. Światło jeszcze miękkie, takie trochę wczesno-poranne, bo tego dnia przesączało się przez bardzo delikatne, pierzaste chmurki i przez jesienne listowie zarośli z prawej strony.

    Dzięcioł zielony.

    Nikon D850 + Nikkor AF-S 400mm f/2.8E FL ED VR + TC-20E III

  3. #53

    Domyślnie

    Niesamowite - matryca 46mpx, 800mm i prawie z przyłożenia (5,5m). Takiego portretu to nie pamiętam.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  4. #54

    Domyślnie

    Pogoda tego dnia była przyjemna. Co prawda było sporo pierzasto-kłębiastych chmur, ale miedzy nimi miejscami widać byto niebieskie niebo. Gdy było robione to zdjęcie, słonce akurat wychodziło zza takiej chmurki. Odległość fotografowania 8,5m.

    Dzwoniec.

    Nikon D850 + Nikkor AF-S 400mm f/2.8E FL ED VR + TC-20E III

  5. #55

    Domyślnie

    Warunki tego dnia to nisko chodzące o tej porze roku słońce i niebieskie praktycznie bezchmurne niebo. Zdjęcie zrobione z 8,9m.

    Mazurek

    Nikon D850 + Nikkor AF-S 400mm f/2.8E FL ED VR + TC-20E III

  6. #56

    Domyślnie

    Zdjęcie zrobione w niedzielę 7 lutego, parę minut przed godziną 14, z odległości ok. 14m, przy całkowicie zachmurzonym niebie. Jakieś półgodziny później zaczął mżyć deszcz.

    Gil (samiec)

    Nikon D850 + Nikkor AF-S 400mm f/2.8E FL ED VR + TC-20E III

  7. #57

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    Ja na 300mm przerabiałem TC14III i TC17II.
    TC14III nie powoduje praktycznie zauważalnych spadków jakości i w zasadzie prawie go nie odpinam. I to nawet bez przymykania czyli na tym F4 które dostajemy po "kradzieży" światła przez TC i do tego spokojnie można cropować w obróbce. Jak dla mnie to telekonwerter idealny.
    Co do TC17 to już było ... chimerycznie. Odczuwało się znaczną poprawę jakości przy f7-8. Ale też mam bardzo ostre zdjęcia przy 5.6. Wydaje mi się, że potwierdza się to co przewija się na forach w opiniach: dużo zależy od odległości obiektu. Przy ptakach, jeśli byłem blisko było bardzo ok. Przy dużej odległości i próbie cropowania znacznie lepszy efekt daje pozostawienie TC14 (a czasem wręcz gołej 300mm) i cropowanie. Oczywiście - musi być z czego ale przy D850 jest z czego. Ostatecznie pozostałem przy TC14.
    Pod linkiem zdjęcie z TC17III i to na f5.6 https://www.airplane-pictures.net/ph...-t-28b-trojan/
    Dokładnie. Wszystko wygląda dobrze przy małych odległościach, przy odległości od obiektu rzędu 50-100m i słabszym oświetleniu jakość już nie jest taka. Wtedy wolę użyć jednak TC-14EIII i w razie potrzeby skadrować w kompie.

  8. #58

    Domyślnie

    Zdjęcie powstało równo z zachodem słońca, którego jednak nie było widać. W tym miejscu chowa się już wcześniej za ścianą drzew, w odległości ok. 350m.
    Na niebie, tylko gdzieniegdzie jakaś przezroczysta biała chmurka. Leżąca na ziemi gałąź z włażącym na nią jeżem, była w odległości 8,8m od miejsca, z którego robiłem zdjęcie.


    Nikon D850 + Nikkor AF-S 400mm f/2.8E FL ED VR + TC-20E III

  9. #59

    Domyślnie

    Chciałbym podziękować @krulewik za ten wątek. Kiedyś go uważnie śledziłem, a dzisiaj kolega miał pytanie, na które ten wątek nieźle odpowiada.
    W takich wypadkach widać jakie cenne zakątki ma to forum.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  10. #60

    Domyślnie

    Krzysztofie,
    miło wiedzieć, że się komuś ten wątek przydał.
    Dlatego postanowiłem, że od czasu do czasu wrzucę tu jakieś zdjęcie. Tym razem jest to zdjęcie z bezlusterkowca Nikon Z9
    Tego dnia było słonecznie, ale gdy było robione to zdjęcie, słońce akurat schowało się za chmurą. Odległość fotografowania 11m.


    Nikon Z9 + Nikkor AF-S 400mm f/2.8E FL ED VR + TC-20E III
    Ostatnio edytowane przez krulewik ; 28-06-2023 o 22:24

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 228
    Ostatni post / autor: 01-04-2024, 13:25
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-09-2017, 12:47
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-12-2013, 19:25
  4. AF Nikkor 24 mm f/2.8 D - proszę o zdjęcia nim zrobione.
    By st_luk in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 08-05-2010, 11:29

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •