Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24
  1. #11

    Domyślnie

    Podam ustawienia LR dla których dla mnie ustawienie obrazka są dobre jako punkt wyjścia do dalszych eksperymentów. Ustawienia od góry w Develop, podam tylko te które zmieniałem.
    Adobe Landscape
    WB Temp 6800
    Contrast +40 (ustawienie z Adobe Landscape)
    Shadows +80
    Whites +50
    Black -50
    Clariti +10
    Dehaze +20
    Saturation +20 (ustawienie Adobe Landscape)
    Tone Curve- Medium Contrast

    Ps Po tych kilku ruchach suwakami przyjrzałem się przy okazji szczegółom na budynkach w dolinie- Z7 robi duże wrażenie.
    Ostatnio edytowane przez mmluty ; 21-08-2021 o 11:24
    D500, S17-50/2.8, T150-600, N10-24,

  2. #12

    Domyślnie

    Z tego co widzę to 90% zabiegów kręci sie głównie dookoła kosmicznego podbicia albo kontrastu albo "mikrokontrastu"
    Czy efekt tego jest naturalny? Strawny ?

  3. #13
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No właśnie, czy to co wrzuciłem jest nadal naturalne i akceptowalne czy już wygląda jak koszmarek suwaczkowego szaleńca ?

  4. #14

    Domyślnie

    W sumie plik ma wszystko co potrzeba a jedynie pora i warunki panujące sprawiają że nie za bardzo jest co tutaj zrobić.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z70_1996.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	3,84 MB
ID:	55150

    - - - - kolejny post - - - - - -

    ps. wyczyść sensor))

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Z tego co widzę to 90% zabiegów kręci sie głównie dookoła kosmicznego podbicia albo kontrastu albo "mikrokontrastu"
    Czy efekt tego jest naturalny? Strawny ?
    Trudno dyskutować o gustach, jednak jeżeli @koesh wrzucił to zdjęcie z prośbą o wskazanie korekcji to odpowiedzi są jak powyżej. Każdy pewnie zrobił to według swojego doświadczenia i upodobań. Dla jednych to co zarejestruje aparat jest ideałem inni proponują rozwiązania bardziej kreatywne. Mnie np. wydaje się że zdjęcie krajobrazu bez rozpiętości tonalnej i do tego sine będzie sie podobać niewielu osobom. Oddanie klimatu krajobrazu to sprawa bardzo indywidualna i oddanie tego przez osoby które nie robiły zdjecia jest raczej niemożliwe.
    Tak sobie myślę, że zamiast cierpkich uwag o kontraście z pozycji profesora, lepiej pokazać profesorską interpretację zdjecia pokazanego przez @koesh.
    D500, S17-50/2.8, T150-600, N10-24,

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Z tego co widzę to 90% zabiegów kręci sie głównie dookoła kosmicznego podbicia albo kontrastu albo "mikrokontrastu"
    Czy efekt tego jest naturalny? Strawny ?
    a co innego proponujesz, bo sam jestem ciekawy jak właśnie poradzić sobie z takimi zdjęciami
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  7. #17

    Domyślnie

    No ale dla mnie kwestia "poradzić sobie" oznacza zdefiniowanie tego tego "poradzić"
    Czy oznacza to dobrnięcie do "ogólnego standardu" jaki jest prezentowany w sieci ?

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Tak sobie myślę, że zamiast cierpkich uwag o kontraście z pozycji profesora, lepiej pokazać profesorską interpretację zdjecia pokazanego przez @koesh.
    Szkoda że nie można serduszkować postów.

  9. #19

    Domyślnie

    I nie chodzi mi tu o występowanie w roli profesora co sugeruje imć mmluty, tylko sie zastanawiam
    Moje propozycje :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z70_1996_DxO-1.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	3,52 MB
ID:	55169

    lub :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z70_1996_DxO.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	3,43 MB
ID:	55170

  10. #20
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    @fafniak, tu raczej nie chodzi jak poprawnie wywołać i zrobić lekką korektę, którą widzę ty zrobiłeś tylko tak jak w pierwszym poście napisałem, jak widać warunki pogodowe i pora dnia nie sprzyja temu żeby było łatwo to wywołać, jest przykładowy raw, nie jest to mega ciekawy kadr ale ma akurat bardzo intensywny negatywny efekt.

    Czy jeśli wrzuciłbym taki raw jak niżej, to jak byś go poprawił uznając że jest to surowy materiał, czy osłabiłbyś mu kontrast itd ?
    Załącznik 55171

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jak to ugryźć...
    By amirez in forum Komputery
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-01-2016, 12:03
  2. Jak to ugryżć
    By msoctal in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-10-2011, 21:55
  3. jak to ugryżć
    By msoctal in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-07-2011, 23:27
  4. Jak to ugryzc?
    By Jakubas in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-07-2006, 02:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •