Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    Dabrowa Górnicza
    Posty
    221

    Domyślnie Jaki filtr polaryzacyjny 77mm ?

    Witam, jaki polecacie filtr polaryzacyjny do obiektywu sigma 17-50 2,8 . Budżet około 260 PLN. Zakup planuje pod kątem wakacji, wycieczek, czy w ogóle warto takiego polarka zakupić czy tez zbędny wydatek ?. Proszę o pilną pomoc bo niedługo wyjazd. Dziękuję.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym polecal hoya albo marumi. Ten drugi chyba troche ponad budzet. Hoya da rade ale najlepsza nie jest.

    Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Pitermaster ; 17-08-2021 o 10:07
    Kiedyś: Nikon D70, Nikon D90, Nikon D7100
    Teraz: Nikon D750 + Tamron 24-70, Tamron 90 macro, Sigma 70-200, Nikkor 50

  3. #3

    Domyślnie

    225 kosztuje też irix (wersja nie-SR)

  4. #4

    Domyślnie

    filtr polaryzacyjny się przydaje, ale uważaj z przysłoną poniżej 24mm, bo możesz być niemile zaskoczonym przy przeglądaniu zdjęć na komputerze podczas obróbki.

  5. #5

    Domyślnie

    Marumi DHG - zawsze byłem z nich zadowolony. Chyba, że szukasz rozbudowy systemu (np. połówkowe), elastyczności to lepiej coś w systemie a'la Cokin. Start jest drogi, ale jak policzę ile filtrów wymieniłem lub musiałem kupić żeby pokryć średnice obiektywów to by Cokin wyszedł taniej i do dzisiaj bym używał to co kupiłem 15 lat temu.
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  6. #6

    Domyślnie

    Ja bym ponadto sugerowal wresje slim, nigdy nie wiess czy cos jeszcze nie nakrecisz a na szerokim kacie wyskoczy winieta. Ostatecznie w moim systemie poszedlem w polara 82 mm i kilka reduktorow. Zaczynalem wlasnie od 77 mm a pozniej nowe szklo, szerszy gwint i w efekcie wymiana hoya na marumi. Stare dobre powiedzenie o filtrach sprawdza sie niestety.

    Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Pitermaster ; 17-08-2021 o 13:22
    Kiedyś: Nikon D70, Nikon D90, Nikon D7100
    Teraz: Nikon D750 + Tamron 24-70, Tamron 90 macro, Sigma 70-200, Nikkor 50

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NimnuL Zobacz posta
    Marumi DHG - zawsze byłem z nich zadowolony. Chyba, że szukasz rozbudowy systemu (np. połówkowe), elastyczności to lepiej coś w systemie a'la Cokin. Start jest drogi, ale jak policzę ile filtrów wymieniłem lub musiałem kupić żeby pokryć średnice obiektywów to by Cokin wyszedł taniej i do dzisiaj bym używał to co kupiłem 15 lat temu.
    Przy takich dylematach to się kupuje największy jaki jest potrzebny i redukcję na mniejsze średnice.

    Jeśli chodzi o konkrety, to za około 300zł masz Marumi CPL 77 mm EXUS.
    Ostatnio edytowane przez Mane ; 17-08-2021 o 14:33

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    Dabrowa Górnicza
    Posty
    221

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc wybrałem Marumi 77mm DHG Super 219 PLN więc zamykam temat.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •