Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Jak zmusić kartę wi-fi aby pracowała tylko w zakresie 5 GHz?

    Pytanko jak w tytule. Zakres 2.4 GHz jest obłożony przez ok 25 urządzeń, na zakresie 5 GHz oprócz mojego jest jeszcze jedno urządzenie. Komp przy włączeniu przeszukuje najpierw zakres 2.4 i trwa to nawet do 2-3 minut, potem dopiero przechodzi na 5. W ustawieniach karty mam ustawione preferencje na zakres 5. Jeżeli nie wyłączę routera, to znajduje go od razu. Sęk w tym, że jak wychodzę, to wyłączam wszystko łącznie z routerem, więc po ponownym włączeniu jest nowe IP i karta w kompie rozpoczyna przeszukiwanie od nowa.
    Czy jest możliwość wyłączenia/zablokowania zakresu 2.4 w karcie, tak aby karta przeszukiwała tylko zakres 5GHz?
    Ponieważ nie mam Tapatalka, to post dodałem poprzez kliknięcie ZAMIEŚĆ SZYBKĄ ODPOWIEDŹ na dole strony otworzonej w domyślnej przeglądarce mojego laptopa. Podobno też tak można

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rwpb Zobacz posta
    Pytanko jak w tytule. Zakres 2.4 GHz jest obłożony przez ok 25 urządzeń, na zakresie 5 GHz oprócz mojego jest jeszcze jedno urządzenie. Komp przy włączeniu przeszukuje najpierw zakres 2.4 i trwa to nawet do 2-3 minut, potem dopiero przechodzi na 5. W ustawieniach karty mam ustawione preferencje na zakres 5. Jeżeli nie wyłączę routera, to znajduje go od razu. Sęk w tym, że jak wychodzę, to wyłączam wszystko łącznie z routerem, więc po ponownym włączeniu jest nowe IP i karta w kompie rozpoczyna przeszukiwanie od nowa.
    Czy jest możliwość wyłączenia/zablokowania zakresu 2.4 w karcie, tak aby karta przeszukiwała tylko zakres 5GHz?
    https://youtu.be/BS6UsxEip7g o takie coś Ci chodzi?
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  3. #3

    Domyślnie

    Tak jak pisałem w ustawieniach mam ustawione preferencje na 5, tak jak na filmiku.
    To ustawienie nie powoduje wyłączenia zakresu 2.4.
    Taki przykład: mój router może pracować jednocześnie w pasmach 2.4 i 5. Włączone oba zakresy:
    Jeżeli opcja (z filmiku i u mnie) jest ustawiona na auto, to karta przeszukuje zakres 2.4, znajduje moją sieć WLAN1-3QN9TA i łączy.
    Jeżeli opcja (z filmiku i u mnie) jest ustawiona na 5, to karta przeszukuje zakres 2.4, znajduje moją sieć WLAN1-3QN9TA i łączy, ale przeszukuje dalej, znajduje WLAN1-5G-3QN9TA i przełącza na nią.
    Nie powoduje to zablokowania przeszukiwania pasma 2.4 ale jest to tylko wybór preferowanego pasma.
    Natomiast mi chodzi o całkowite zablokowanie pasma 2.4 aby karta nawet nie próbowała tam zajrzeć.
    Ponieważ nie mam Tapatalka, to post dodałem poprzez kliknięcie ZAMIEŚĆ SZYBKĄ ODPOWIEDŹ na dole strony otworzonej w domyślnej przeglądarce mojego laptopa. Podobno też tak można

  4. #4

    Domyślnie

    A nie prościej wyłączyć 2,4 na routerze?
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  5. #5

    Domyślnie

    A nie możesz po prostu "zapomnieć" sieci 2.4, czy masz ustawione jakieś open bez hasła? Jak nie ma hasła do 2.4 to nie powinno z nią łączyć.
    Co mi jeszcze przychodzi do głowy to może zmiana sterownika na starszy/ nowszy...
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  6. #6

    Domyślnie

    Na routerze mam wyłączone 2.4. Karta ma zapomnianą moją sieć 2.4.
    Tylko wtedy komp łączy się dopiero po 2-3 minutach, jak już przeszuka pasmo 2.4 i przejdzie na 5. A ja chcę to przyśpieszyć.
    Ponieważ nie mam Tapatalka, to post dodałem poprzez kliknięcie ZAMIEŚĆ SZYBKĄ ODPOWIEDŹ na dole strony otworzonej w domyślnej przeglądarce mojego laptopa. Podobno też tak można

  7. #7

    Domyślnie

    W managerze urządzeń wybierz kartę wifi i opcje zaawansowane

    We właściwościach wybierz standard połączenia 802.11a (tego może już nie być bo stare) lub 802.11ac - to musisz mieć. obsługują one tylko pasmo 5ghz
    Powinno zadziałać
    Ostatnio edytowane przez jurkarol ; 15-08-2021 o 23:46

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    Powinno zadziałać
    I zadziałało. Dzięki bardzo
    Ponieważ nie mam Tapatalka, to post dodałem poprzez kliknięcie ZAMIEŚĆ SZYBKĄ ODPOWIEDŹ na dole strony otworzonej w domyślnej przeglądarce mojego laptopa. Podobno też tak można

Podobne wątki

  1. Jak zmusić TP S.A. aby założyli mi telefon i net?
    By <| MICHAŁ |> in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 17-03-2013, 00:43
  2. jak zmusic przycisk Fn do dzialania?
    By jfk_0001 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-11-2011, 12:50
  3. jak zmusic Corel PSP do pracy...
    By R in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-08-2006, 01:50
  4. lampy studyjne i sabinki jak to zmusić do dzialania?
    By kmdf in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-06-2006, 23:30
  5. PILNE ! - jak zmusić SB800 do pracy zdalnej...
    By Al Bundy in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-04-2005, 22:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •