Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Mikrofon

  1. #1

    Domyślnie Mikrofon

    Witam. Chcę kupić mikrofon zewnętrzny do 300zł. Chciałbym podłączyć pod lustro lub smartfona.Jaką firmę polecicie.

  2. #2

    Domyślnie

    Gniazda z smartfonie i lustrzankach są inne. Nie da się kupić jednego mikrofonu do obu urządzeń. Chyba że z jakąś przejściówką.

  3. #3

    Domyślnie

    Za Maćkiem N ogarnij oznaczenia: TRS i TRRS dla złącz typu Jack 3.5 mm. A jeśli chcesz sensownych odpowiedzi napisz do czego chcesz tego mikrofonu używać: ogólny jazgot weselnej sali, śpiew ptaka w oddalonych krzakach, wywiady itd. Różne narzędzia do różnych zastosowań
    myślę co piszę

  4. #4

    Domyślnie

    Wejście do mikrofonu w d500 ma 3,5mm jack i mój smartfon również. Mikrofon raczej do ogólnego nagrywania.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawelek69 Zobacz posta
    Wejście do mikrofonu w d500 ma 3,5mm jack i mój smartfon również. Mikrofon raczej do ogólnego nagrywania.
    W smartfonie wejście wygląda na oko podobnie do tego w D500, ale w smartfonie na tym samym jacku jest mikrofon i słuchawki stereo. W D500 tylko mikrofon - słuchawki mają oddzielne gniazdo.
    Do D500 polecam Rode Video Micro - tani i bezproblemowy. Jego zaletą jest, że bierze zasilanie z korpusu i dzięki temu nie ma baterii (która w najmniej oczekiwanym momencie nagrania okazuje się wyładowana, a właśnie zrobione super ujęcia bezdźwięczne).

  6. #6

    Domyślnie

    Odpowiednikiem wspomnianego powyżej jest Boya BY-MM1. Nie gorszym odpowiednikiem, a w zestawie otrzymujesz dwa kabelki - jeden do połączenia mikrofonu z aparatem, a drugi do połączenia Boya BY-MM1 ze smartfonem. Mam, korzystam i polecam.

  7. #7

    Domyślnie

    za poprzednikiem: Rode VideoMicro. Na lustrzance świetnie, przy kompie młodego również, ca 200 peelenów, w opiniach lepszy od droższych wersji.

  8. #8

    Domyślnie

    pozwólcie się dołączyć:
    wersje stereo też Rode Micro video lub Boy?
    chciałem podłączyć do D7000, żeby uzyskać dźwięk stereo...
    z góry dzięki za podpowiedź!
    Sony DSC R-1, 7m3, ND7000, Fujifilm XT-1

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pilot1 Zobacz posta
    pozwólcie się dołączyć:
    wersje stereo też Rode Micro video lub Boy?
    chciałem podłączyć do D7000, żeby uzyskać dźwięk stereo...
    z góry dzięki za podpowiedź!
    Nie zetnąłem się z wersją stereofoniczną Rode Video Micro. AFAIK nie ma wersji stereo tego mikrofonu. Mam Rode Stereo Video Mic (nie Micro, tylko Mic) i mam też Rode Stereo Video Mic Pro. Oba przekraczają znacznie budżet 200 zł, ale nie mogę polecić ani jednego, ani drugiego. Tzn. Rode SVM Pro jest dobry, ale dopiero po dokonaniu domowym sposobem odpowiedniej poprawki konstrukcyjnej. Fabrycznie kabelek ociera się o zawieszenie Rycote i na nagraniu słychać niepożądane stuki. Zmodyfikowałem swoiego przy pomocy gumki recepturki i teraz jest już ok., ale mikrofon za tysiaka nie powinien mieć takiej wady. Z kolei Rode SVM (bez Pro - ten starszy w metalowej obudowie) nie ma zawieszenia Rycote i pękł we wnętrzu plastik trzymający baterię i w ogóle nie warto. Jeszcze inny Rode, którego też mam, czyli NTG-2 fabrycznie nowy wyjęty z pudełka był źle zmontowany, miał luzy pomiędzy segmentami korpusu i na nagraniu były stukania... Serwis wymienił na inny egz. i ok, ale po co się pakować w takie sytuacje. Mam jeszcze Rode Smart Lav - ten z kolei daje przytłumiony dźwięk. Podsumowując - firma Rode ma świetny marketing w internecie, ale nigdy więcej już się nie nabiorę. Tylko ten jeden Rode Video Micro jest naprawdę udany z pięciu mikrofonów Rode, jakie mam.

  10. #10

    Domyślnie

    Na minijacka ja używałem krawatowego LTG M6 PRO chyba - to samo co Mezos LavMIc1 - tanie ale bardzo dobra jakość dźwięku (to krawatowe).
    P510 / P1000 - choć to już przesada i szaleństwo. Serwis totemat.pl artykuły i filmy.

Podobne wątki

  1. Mikrofon w modelu J5
    By cherry wisnia in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-08-2017, 16:22
  2. Mikrofon do D3200
    By kfz in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-09-2014, 15:38
  3. D7100 - mikrofon
    By amirez in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-03-2014, 19:07
  4. Mikrofon do aparatu
    By zytek in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-09-2012, 07:41
  5. Mikrofon -.-'
    By buyniasty in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-08-2012, 01:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •