Close

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 140
  1. #1

    Domyślnie Nikon Z6 czy Z6II?

    Stoję obecnie przed dylematem kupna samego body Nikon Z6 + FTZ lub Nikon Z6II + FTZ. Różnica w cenie między tymi konfiguracjami to około 2,5 tysiąca złotych. Nie ukrywam, że mój budżet był obliczony na mniejszą kwotę.
    Chciałbym poznać wasze zdanie czy warto dopłacić?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Poruczniku Zobacz posta
    Stoję obecnie przed dylematem kupna samego body Nikon Z6 + FTZ lub Nikon Z6II + FTZ. Różnica w cenie między tymi konfiguracjami to około 2,5 tysiąca złotych. Nie ukrywam, że mój budżet był obliczony na mniejszą kwotę.
    Chciałbym poznać wasze zdanie czy warto dopłacić?
    Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Jeśli nie będziesz używać dodatkowego gripa, nie potrzebujesz drugiej karty pamięci to wybieraj tańszą opcję. Ja jestem ciekawy jak poprawiony będzie soft zapowiedziany na wrzesień w Z6II, bo może się okazać, że wreszcie wykorzystają moc obu procesorów i AF będzie jeszcze lepszy.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Poruczniku Zobacz posta
    Stoję obecnie przed dylematem kupna samego body Nikon Z6 + FTZ lub Nikon Z6II + FTZ. Różnica w cenie między tymi konfiguracjami to około 2,5 tysiąca złotych. Nie ukrywam, że mój budżet był obliczony na mniejszą kwotę.
    Chciałbym poznać wasze zdanie czy warto dopłacić?
    Mam oba I nie ma się co zastanawiać nad II tylko brać

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli wykorzystasz potencjał jaki ma obecnie i może w przyszłości AF w dwójce i jest to najważniejsze np w pracy to wybór oczywisty.
    Jedynka mimo to ma tak dobry AF że spokojnie brałbym i z tego co widzę różnica jest większa niż 2,5 tysiąca, chyba że jakiś sklep przegina z ceną jedynki.
    Pozorna różnica w cenie kart szybko się zmienia na korzyść XQD/CFX bo jedną kartę masz na wiele wiele lat, a dobre SD to loteria i tanie tez nie są.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Jeśli nie będziesz używać dodatkowego gripa, nie potrzebujesz drugiej karty pamięci to wybieraj tańszą opcję. Ja jestem ciekawy jak poprawiony będzie soft zapowiedziany na wrzesień w Z6II, bo może się okazać, że wreszcie wykorzystają moc obu procesorów i AF będzie jeszcze lepszy.
    Tego się właśnie najbardziej obawiam, że za jakiś czas II zdystansuje bardzo I i bede sobie pluł w brodę..no nic moze nerke sprzedam

    Cytat Zamieszczone przez 4hunter Zobacz posta
    Mam oba I nie ma się co zastanawiać nad II tylko brać
    W sesnie, że brać II?

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jeśli wykorzystasz potencjał jaki ma obecnie i może w przyszłości AF w dwójce i jest to najważniejsze np w pracy to wybór oczywisty.
    Jedynka mimo to ma tak dobry AF że spokojnie brałbym i z tego co widzę różnica jest większa niż 2,5 tysiąca, chyba że jakiś sklep przegina z ceną jedynki.
    Pozorna różnica w cenie kart szybko się zmienia na korzyść XQD/CFX bo jedną kartę masz na wiele wiele lat, a dobre SD to loteria i tanie tez nie są.
    Prawdopodobnie na ten moment nie wykorzystam całego potencjału II jeśli chodzi o AF ale człowiek sie rozwija....

    Jak obserwujecie dodawanie nowych funkcji do I i II wraz z kolejnymi aktualizacjami..to czy czujecie podskórnie ze II rozwija się znacznie szybciej?

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Model III będzie zapewne bardziej zaawansowany, obstawiam jeszcze jedną aktualizacje AF w modelach II.

    Podejrzewam że dla wielu "dojście do ściany" możliwości AF w jedynce jest i będzie bardzo trudne, w dwójce zapewne w dynamicznych sportach zawodowiec może wykorzysta.
    Jako amator miałem dylemat raczej czy Z7 nie będzie lepszą alternatywą niż wypruwanie flaków na drugi model bo AF podobno lepszy.

    Ja wiem ile może zaoferować nowszy model bo miałem Sony i tam miedzy dwójką, a trójka jest przepaść, w Nikon między jedynką, a dwójką nie ma takich różnic i nie będzie bo jak się przekonać że AF lepszy jeśli wyjazd za wyjazdem ktoś przywozi 100% trafionych zdjęć z jedynki ?
    Za to przesiadka z 24Mpix na 46Mpix to jest różnica odczuwalna, zauważalna i dająca opad szczeny, a niby gorszy AF w Z7 nadal nie zauważalny, za to śledzenie i precyzja AF jest lepsza na Z7.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 29-07-2021 o 09:19

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Model III będzie zapewne bardziej zaawansowany, obstawiam jeszcze jedną aktualizacje AF w modelach II.

    Podejrzewam że dla wielu "dojście do ściany" możliwości AF w jedynce jest i będzie bardzo trudne, w dwójce zapewne w dynamicznych sportach zawodowiec może wykorzysta.
    Jako amator miałem dylemat raczej czy Z7 nie będzie lepszą alternatywą niż wypruwanie flaków na drugi model bo AF podobno lepszy.

    Ja wiem ile może zaoferować nowszy model bo miałem Sony i tam miedzy dwójką, a trójka jest przepaść, w Nikon między jedynką, a dwójką nie ma takich różnic i nie będzie bo jak się przekonać że AF lepszy jeśli wyjazd za wyjazdem ktoś przywozi 100% trafionych zdjęć z jedynki ?
    Za to przesiadka z 24Mpix na 46Mpix to jest różnica odczuwalna, zauważalna i dająca opad szczeny, a niby gorszy AF w Z7 nadal nie zauważalny, za to śledzenie i precyzja AF jest lepsza na Z7.
    Opad szczeny w czym? Bo większy obrazek? Miałem D810 mam teraz z6 I z6ii matryca mniejsza a ja zadowolony, aczkolwiek chętnie pozbyłbym się z6 gdyż od czasu wyjścia II o aktualizacji można zapomnieć, a Focus dużo lepszy jest na 2 nie wspominając o dwóch slotach pamięci, a aktualizacji nie musisz obstawiać bo jest zapowiedziana :d

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 4hunter Zobacz posta
    a Focus dużo lepszy jest na 2
    Poproszę o jakieś konkrety zarówno w wideo jak i foto. Jakieś przykłady.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja przeszedłem drogę z Z6I na Z6II mając przeczucie że podwójny procesor został dodany, aby przyszłościowo "udźwignąć" kolejne modyfikacje softu.
    Podejrzewam że zapas mocy jest wystarczający aby obrobić nowe funkcje, a przynajmniej te które ma już konkurencja tym bardziej że Nikon przynajmniej
    z zakresie działania AF musi trochę nadgonić. Tak że jak można to lepiej iść w Z6II.

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Przyszłościowy sprzęt to będzie Z6 III, IV itd
    Aktualizacje do Z6II będą to jest oczywiste, jeszcze lepszy AF ale tez do pewnego poziomu, który przecież obecnie nawet w Z6 jedynce jest na tak wysokim poziomie że amator tego nie wykorzysta, a wielu zawodowców też, specyficzne warunki i sytuacje tylko.

    Bardziej się można skupić nad tym co Z6II może otrzymać na plus np w video ale tu też ograniczenia są wielkie.
    Dwa sloty to wyolbrzymiana zaleta dwójek, ważniejszy jest grip i praca w pionie aparatem, to też dla zawodowca istotne.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez 4hunter Zobacz posta
    Opad szczeny w czym? Bo większy obrazek? Miałem D810 mam teraz z6 I z6ii matryca mniejsza a ja zadowolony, aczkolwiek chętnie pozbyłbym się z6 gdyż od czasu wyjścia II o aktualizacji można zapomnieć, a Focus dużo lepszy jest na 2 nie wspominając o dwóch slotach pamięci, a aktualizacji nie musisz obstawiać bo jest zapowiedziana :d

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
    Ty serio porównujesz D810 do Z7/Z7II ?
    W czym u ciebie ten lepszy AF sie objawia, masz 101% celnych zdjęć ?
    Dwa sloty kart tu nie będę się kłócił mimo że dla mnie jeden XQD/CFX miał i ma sens, backup tego w aparacie na drugiej karcie nie jest mi potrzebny, przecież to nie są karty SD żeby histeryzować.

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D750 czy Z6II
    By cintal in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-08-2021, 20:56
  2. NIKON Z6II problem z podglądem zdjęć w trybie auto.
    By USIU777 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-06-2021, 02:03
  3. Śluby - tani nikon z6 czy drogi z6II ?
    By Grzegorz_d in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-01-2021, 19:03
  4. Z7II, z6II czy może d850
    By Nysiu1337 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 10-12-2020, 13:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •