Close

Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 140
  1. #131
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez g69 Zobacz posta
    ..czyli z6 i z6II w kwestii af nie ma poprawy..
    Skąd ta opinia czy wniosek?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #132

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zorg76 Zobacz posta
    Nie jestem teoretykiem, opieram się tylko na swoim doświadczeniu
    Z6II może coś dostanie - jak dostanie i poużywam będę wiedział, ale narazie nie dostał i jest W MOJEJ OCENIE AF działa gorzej niż w Sony. Nawet gorzej niż w mojej R.
    Miałem Z6, w nowszym modelu nie widzę nic na + w tej kwestii.
    A7III - porównywanie go do Z6II to trochę jednak strzał w stopę, bo porównujemy do dziadka, który nadal daje radę.
    Opinia praktyka który posiadał oba

  3. #133
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No to zaprzeczasz dużej ilości praktyków osób, które pracują z tym sprzętem, często mają dwa systemy, przechodzą z sony do nikona i odwrotnie, często powodem zmiany nie jest praca AF ale np ergonomia albo przyzwyczajenia czy intuicyjna obsługa sprzętu.
    Ja po przesiadce na Sony nie mogłem długo poradzić sobie z menu, ergonomią, guzikologią ale jakoś po czasie było ok, jednak powrót do Nikona sprawił że cieszy mnie fotografowanie, to opinia od amatora i daleko mi żeby udowadniać wyższość AF nad innym sprzętem.
    @g69 co fotografujesz i dlaczego nie dostzregasz różnicy w pracy AF jeśli jest i to nie trudna do zaobserwowania.

  4. #134

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    No to zaprzeczasz dużej ilości praktyków osób, które pracują z tym sprzętem, często mają dwa systemy, przechodzą z sony do nikona i odwrotnie, często powodem zmiany nie jest praca AF ale np ergonomia albo przyzwyczajenia czy intuicyjna obsługa sprzętu.
    Ja po przesiadce na Sony nie mogłem długo poradzić sobie z menu, ergonomią, guzikologią ale jakoś po czasie było ok, jednak powrót do Nikona sprawił że cieszy mnie fotografowanie, to opinia od amatora i daleko mi żeby udowadniać wyższość AF nad innym sprzętem.
    @g69 co fotografujesz i dlaczego nie dostzregasz różnicy w pracy AF jeśli jest i to nie trudna do zaobserwowania.
    Ja po zakupie Sony do dzisiaj nie ogarniam menu - jest porażkowe i wszyscy o tym wiedzą, ale guziki już dla mnie bardzo ok.
    Wracając jednak do sedna - AF w Z6 i Z6II - poważnie nie widzę jakiejś różnicy, liczę że z nowym softem coś się w tej kwestii zmieni na plus i będzie to raczej spore "coś" bo inaczej to będzie marnowanie potencjału. Oczywiście biorę pod uwagę, że co ja tam focę...z pewnością znajdzie się wiele osób które z uwagi na system pracy, jej temat, użyte obiektywy różnicę może czuć już teraz.
    Z własnego doświadczenia polecam przed zakupem sprzęt pomacać i to tak dłużej (wypożyczalnia/koledzy) - bez sensu dopłacać kilka tysięcy złotych i potem narzekać że jednak mogłem wziąć pierwszą wersję. Idąc tą drogą sam będę macał 24-70 2.8 S w weekend
    Nikon, Sony, Fujifilm, Olympus

  5. #135

    Domyślnie

    Ja Wam podpowiem jakie body wybrać. Takie którym będziecie fotografować, jednym i drugim aparatem zrobi się "takie same" zdjęcia. Mając na szelkach reporterskich te dwa modele, w trakcie pracy nawet nie odróżniam który jest który
    Nie wyjdzie nic lepszego w oprogramowaniu na Z6II co pozwoli zrobić lepsze zdjęcia posiadając Z6. Cały czas zapominacie że to tylko sprzęt, a takie drobiazgi w różnicach nie wpływają zupełnie na efekt końcowy.

    Co do porównań z Canonem to jakaś abstrakcja, wszyscy wiemy że zawsze nowszy aparat będzie miał coś lepszego, dzisiaj Canon ma Rke a jutro Nikon wrzuci na rynek Z6III która będzie miała coś lepszego niż R5/6. Później Sony i tak w kółko. Cieszę się że zasiedziałem się w jednym systemie i skupiam się na zdjęciach i na klientach a sprzęt traktuje jako zwyczajne narzędzia do pracy które dopiero wymieniam jak się "zepsuje" chociaż teraz dobre serwisy i wciąż takie moje dziadkowe D750 po serwisie bardzo dobrze sobie radzi.

  6. #136

    Domyślnie

    Kurczak, witaj wśród żywych! Pozdrawiam

  7. #137

  8. #138

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Ja Wam podpowiem jakie body wybrać. Takie którym będziecie fotografować, jednym i drugim aparatem zrobi się "takie same" zdjęcia. Mając na szelkach reporterskich te dwa modele, w trakcie pracy nawet nie odróżniam który jest który
    Nie wyjdzie nic lepszego w oprogramowaniu na Z6II co pozwoli zrobić lepsze zdjęcia posiadając Z6. Cały czas zapominacie że to tylko sprzęt, a takie drobiazgi w różnicach nie wpływają zupełnie na efekt końcowy.

    Co do porównań z Canonem to jakaś abstrakcja, wszyscy wiemy że zawsze nowszy aparat będzie miał coś lepszego, dzisiaj Canon ma Rke a jutro Nikon wrzuci na rynek Z6III która będzie miała coś lepszego niż R5/6. Później Sony i tak w kółko. Cieszę się że zasiedziałem się w jednym systemie i skupiam się na zdjęciach i na klientach a sprzęt traktuje jako zwyczajne narzędzia do pracy które dopiero wymieniam jak się "zepsuje" chociaż teraz dobre serwisy i wciąż takie moje dziadkowe D750 po serwisie bardzo dobrze sobie radzi.
    @kurczeblade
    Jakbyś nie wiedział, że zdjęcia są tu najmniej ważne,

  9. #139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    @kurczeblade
    Jakbyś nie wiedział, że zdjęcia są tu najmniej ważne,
    no tak, przypomniałeś mi - że tutaj to tylko sprzęt robi zdjęcia, więc jak nie ma ktoś teraz najnowszego Canona prawie 2x droższego od Nikona to nie umie w zdjęcia

    Przeczytałem cały temat i oczywiście musiał się pojawić ktoś kto dorzuca tutaj swoje 3 grosze o innym systemie, choć to temat porównawczy 2 nikonów
    Ja ostatnio bawiłem się Canon EOS R6 (coraz więcej kamerzystów ma ten sprzęt na zleceniach) taką godzinkę bitą spędziłem na weselu z tym Canonem, jedyne czym się najbardziej jarałem to CHWYT - pomyślałem sobie łojezu, w końcu ML zaczyna iść dobrą drogą i przestają się prześcigać kto zrobi mniejszy aparat, bardzo wygodnie i przyjemnie trzyma się tego Canona. Później w boju sprawdziłem AF no i jest, działa, działa szybko i fajnie - ale czy to wpływa na zrobienie innych, lepszych zdjęć niż do tej pory robiłem obecnym sprzętem - NIE! przez chwile nawet pomyślałem że wrócę do Canona (bo ja stary kanoniarz) ale wyciągnąłem kalkulator, zacząłem sobie liczyć wszystko, pomyślałem o wcześniejszych zmianach systemu i w końcu o tym że po przeprowadzce i tak później pojawiało się coś lepszego u konkurencji. Odciąłem się od myśli że jest ten Canon, wziąłem swoje Nikony poszedłem fotografować

    Teraz chyba najgorszą ergonomią, najgorszym chwytem może pochwalić się Sony - dla mnie to system w którym nawet w AF'a wsadzą magiczną kulę, to jeśli nie poprawią tego chwytu/ergo. to za darmo nie będę chciał. Nie kumam dlaczego Sony nie chce tego zmienić i wali kolejne bodziaki robiąc ich wcześniejsze niewygodne kopie.


    No i wiecie za co znów teraz pokochałem Nikona Z?

    Za komplet stałek 1.8S do tego co robię, są bardzo dobre optyczne, są leciutkie i nie mogę się doczekać aż wymienię moje wszystkie Sigmy ART 1.4 i w końcu z całym kompletem szkieł będę mógł śmigać po górach z parami młodymi bez ciężkich klocków. Na razie 50 1.8S w plecaku, ale docelowo będzie 24,35,50,85S wszystko co mam teraz w Sigmach idzie na zamianę na Nikkory S.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 08-10-2021 o 11:46

  10. #140

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Skąd ta opinia czy wniosek?
    Cytat Zamieszczone przez g69 Zobacz posta
    Opinia praktyka który posiadał oba
    No i bądź tu człowieku mądrym.
    D750, D7100, N105 f/2 DC, S35 f/1.4, T70-200 f/2.8 vc, N18-105, N35 f/1.8G, N85 f/1.8G, N28-70 f/3.5, N70-300 VR

Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314

Podobne wątki

  1. D750 czy Z6II
    By cintal in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-08-2021, 20:56
  2. NIKON Z6II problem z podglądem zdjęć w trybie auto.
    By USIU777 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-06-2021, 02:03
  3. Śluby - tani nikon z6 czy drogi z6II ?
    By Grzegorz_d in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-01-2021, 19:03
  4. Z7II, z6II czy może d850
    By Nysiu1337 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 10-12-2020, 13:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •