Close

Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 140
  1. #21

    Domyślnie

    Patronat, korzyść na pewno jest. Drugi slot czy większy bufor... to jednak zalety. Ale jeśli tego aż tak nie potrzebujesz to bralbym Z6. Chyba, że się okaże że rzeczywiście Nikon da dopał AF w przyszłej aktualizacji... No, ale to na razie gdybanie.

  2. #22
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patronat Zobacz posta
    Czyli reasumując, dzisiaj jest dopłata 2500 do drugiego slotu. Bez owijania w bawełnę, nie ma potrzeby dopłacania, korzyści z drugiego procesora są niewielkie o ile w ogóle występują ?

    @Paapaj - a gdzie wyjdzie różnica w AF? W jakich warunkach jeśli nie np. reporterka ślubna?
    Wielu usiłuje porównań i twierdzi że obecnie Z6II ma lepszy af od Sony A7III dzięki ostatniej aktualizacji ale to co widać na testach trudno jednoznacznie ocenić, to jest chyba ten poziom działania AF, który już trudno zaobserwować w warunkach testowych.
    Różnica AF moim zdaniem wyjdzie w dynamicznym sporcie i to jeszcze wtedy gdy oświetlenie nie koniecznie jest np stadionowe.

  3. #23

    Domyślnie

    To zależy w jakim sporcie. Zetkami też fociłem piłkę nożną czy żużel... Tu nie ma problemu. Ale w reporterce ślubnej gdy warunki są słabe, ciemna sala, z np. kontrowym światłem i chaotyczne ruchy bawiących się ludzi.. Tu już tak różowo nie jest.
    Nie dalej jak w sobotę fociłem naprzemian coś takiego zetkami i... dziadkiem D700. Z tym drugim czuję się pewniej

  4. #24
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dość odważna teza z tym dziadkiem ale potrafię to zrozumieć, jeszcze nie tak dawno biorąc do ręki D750 czy D600 jakos tak pewniej się pstrykało, intuicyjnie, bez sprawdzania co i jak ale obecnie jak intuicyjnie używam Z6/Z7, a po przeglądnięciu materiału mam 100% trafień to wszelkie tezy, domysły i własne preferencje odchodzą na bok, fakty przemawiają same za siebie

  5. #25

    Domyślnie

    Cześć Panowie
    Nie będę zakładał nowego tematu.
    W niedługim czasie będę stał przed wyborem aparatu, ogólnie fotografia produktowa packshoty, nieraz coś bardziej ambitnego.
    Jakieś chrzciny, imprezy rodzinne może z czasem ślub.
    No i teraz finał- będzie mi się zdarzało motocross fotografować i czasem zwierzęta.
    Po walce o system między sony a nikonem przyszedł czas na wybór aparatu, sony odpadł.
    Teraz pytanie nikon z6ii czy nikon z7 bo wersja druga z7 będzie poza budżetem.
    Czy może polować jeszcze na D850, chociaż niekoniecznie bym chciał, wolałbym tworzyć nowy system oparty na ML, tym bardziej że do tej pory miałem APS-C także obiektywy mnie nie trzymają przy lustrze.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Dość odważna teza z tym dziadkiem ale potrafię to zrozumieć, jeszcze nie tak dawno biorąc do ręki D750 czy D600 jakos tak pewniej się pstrykało, intuicyjnie, bez sprawdzania co i jak ale obecnie jak intuicyjnie używam Z6/Z7, a po przeglądnięciu materiału mam 100% trafień to wszelkie tezy, domysły i własne preferencje odchodzą na bok, fakty przemawiają same za siebie
    Odważna, ale nie tylko moja Mam kilkoro znajomych, którzy mają podobne odczucia do mojego Może to też trochę wynika, że ogólnie af w ML pracuje trochę na innej zasadzie. W D700 jest to bardziej zero/jedynkowe. Jak nie trafił to od razu jest widać że np. mocno przestrzelił. W zetkach np. gdy mam pod rząd kilka strzałów jakiejś szybko tańczącej pary to jest tak, że część jest z niedużym przesunięciem ostrości, ale jednak.
    I jeszcze coś. I tu będę się mocno upierał - minimalny lag w zetkach, od tego co w wizjerze do wciśnięcia spustu. W lustrze jestem w stanie wstrzelić się idealnie w pewne dynamiczne momenty. W zetkach jest minimalna zwłoka. Przykład - facet podnosi babkę na ręce, chcę mieć dokładnie moment ten moment. W DSLR obserwuje w optycznym wizjerze, cyk i mam. W bezlustrze (a przynajmniej w Z) jest minimalnie później robione zdjęcie w stosunku do tego co widzę w elektronicznym EVF.

  7. #27
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2016
    Miasto
    w szuwarach
    Posty
    162

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Odważna, ale nie tylko moja Mam kilkoro znajomych, którzy mają podobne odczucia do mojego Może to też trochę wynika, że ogólnie af w ML pracuje trochę na innej zasadzie. W D700 jest to bardziej zero/jedynkowe. Jak nie trafił to od razu jest widać że np. mocno przestrzelił. W zetkach np. gdy mam pod rząd kilka strzałów jakiejś szybko tańczącej pary to jest tak, że część jest z niedużym przesunięciem ostrości, ale jednak.
    I jeszcze coś. I tu będę się mocno upierał - minimalny lag w zetkach, od tego co w wizjerze do wciśnięcia spustu. W lustrze jestem w stanie wstrzelić się idealnie w pewne dynamiczne momenty. W zetkach jest minimalna zwłoka. Przykład - facet podnosi babkę na ręce, chcę mieć dokładnie moment ten moment. W DSLR obserwuje w optycznym wizjerze, cyk i mam. W bezlustrze (a przynajmniej w Z) jest minimalnie później robione zdjęcie w stosunku do tego co widzę w elektronicznym EVF.
    Może to jest kwestia wprawy,umiejętności przewidywania tego co za chwilę się w kadrze stanie, kwestia tzw trzeciego oka, wiele elementów można by tu wymieniC.Może w ustawieniach jest opóźnienie spustu?
    Osobiście jakoś nie mam problemu

  8. #28
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Odważna, ale nie tylko moja Mam kilkoro znajomych, którzy mają podobne odczucia do mojego Może to też trochę wynika, że ogólnie af w ML pracuje trochę na innej zasadzie. W D700 jest to bardziej zero/jedynkowe. Jak nie trafił to od razu jest widać że np. mocno przestrzelił. W zetkach np. gdy mam pod rząd kilka strzałów jakiejś szybko tańczącej pary to jest tak, że część jest z niedużym przesunięciem ostrości, ale jednak.
    I jeszcze coś. I tu będę się mocno upierał - minimalny lag w zetkach, od tego co w wizjerze do wciśnięcia spustu. W lustrze jestem w stanie wstrzelić się idealnie w pewne dynamiczne momenty. W zetkach jest minimalna zwłoka. Przykład - facet podnosi babkę na ręce, chcę mieć dokładnie moment ten moment. W DSLR obserwuje w optycznym wizjerze, cyk i mam. W bezlustrze (a przynajmniej w Z) jest minimalnie później robione zdjęcie w stosunku do tego co widzę w elektronicznym EVF.
    Jakby Zetki miały takie wady jak opisujesz to suchej nitki hejterzy by nie zostawili w necie, a trolle Sony produkowaliby memy na potęgę

    Opisujesz swoje odczucia ale czy jesteś w stanie wykryć opóźnienia w nano sekundach to nie podejrzewam ciebie o ponad naturalne zmysły
    Pamiętaj że lag jaki jest w wizjerze jest mniejszy od laga jaki wynika z działania samego spustu-mechanizmu migawki i to zarówno w lustrzankach jak i bezlustrach.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 02-08-2021 o 19:44

  9. #29

    Domyślnie

    Aha, czyli jak używam DSLR to umiem "przewidzieć", a jak ML to już nie...
    Tak myślałem że do tego zostanie spłycona ta dyskusja Miłego.

    Koesh, to nie wady, a cechy Serio aż tak jesteś zaślepiony cudownością zetek? Bo ja staram się jednak zachować resztki obiektywności.

  10. #30
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2016
    Miasto
    w szuwarach
    Posty
    162

    Domyślnie

    W życiu, człowieku absolutnie nie o to chodzi.Mam i miałem i lustrzanki i bez lustra,ale robię zdjęcia to z naciśnięciem spustu nie czekam aż się zadzieje tylko łapa na spuście prowadzenie itd, pełna koncentracja

Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D750 czy Z6II
    By cintal in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-08-2021, 20:56
  2. NIKON Z6II problem z podglądem zdjęć w trybie auto.
    By USIU777 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-06-2021, 02:03
  3. Śluby - tani nikon z6 czy drogi z6II ?
    By Grzegorz_d in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-01-2021, 19:03
  4. Z7II, z6II czy może d850
    By Nysiu1337 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 10-12-2020, 13:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •