Close

Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 140
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta
    Poproszę o jakieś konkrety zarówno w wideo jak i foto. Jakieś przykłady.
    Mało tego w internecie?

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Przyszłościowy sprzęt to będzie Z6 III, IV itd
    Aktualizacje do Z6II będą to jest oczywiste, jeszcze lepszy AF ale tez do pewnego poziomu, który przecież obecnie nawet w Z6 jedynce jest na tak wysokim poziomie że amator tego nie wykorzysta, a wielu zawodowców też, specyficzne warunki i sytuacje tylko.

    Bardziej się można skupić nad tym co Z6II może otrzymać na plus np w video ale tu też ograniczenia są wielkie.
    Dwa sloty to wyolbrzymiana zaleta dwójek, ważniejszy jest grip i praca w pionie aparatem, to też dla zawodowca istotne.

    - - - - kolejny post - - - - - -



    Ty serio porównujesz D810 do Z7/Z7II ?
    W czym u ciebie ten lepszy AF sie objawia, masz 101% celnych zdjęć ?
    Dwa sloty kart tu nie będę się kłócił mimo że dla mnie jeden XQD/CFX miał i ma sens, backup tego w aparacie na drugiej karcie nie jest mi potrzebny, przecież to nie są karty SD żeby histeryzować.
    Chodziło mi o wielkość matrycy a nie porównanie aparatu jako takiego, mam w ręce z6 I z6ii a mam wrażenie że na oczy tych aparatów nie widziałeś i nie masz pojęcia jak działa AF w 1 a jak w 2

    I tak od czasu zmiany zdjęcia są żyleta

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 4hunter Zobacz posta
    Chodziło mi o wielkość matrycy a nie porównanie aparatu jako takiego, mam w ręce z6 I z6ii a mam wrażenie że na oczy tych aparatów nie widziałeś i nie masz pojęcia jak działa AF w 1 a jak w 2

    I tak od czasu zmiany zdjęcia są żyleta
    Raczej nie wielkość, a rozdzielczość, skoro już tak się czepiamy.
    I dodatkowo, z tego co wiem, to koesh ma/miał i Z6 i Z7. ¯\_(ツ)_/¯

    Co do tej żylety, ciekawe. Rozkalibrowany AF w D810? ?
    Na tych samych szkłach sprawdzałeś?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 4hunter Zobacz posta
    Chodziło mi o wielkość matrycy a nie porównanie aparatu jako takiego, mam w ręce z6 I z6ii a mam wrażenie że na oczy tych aparatów nie widziałeś i nie masz pojęcia jak działa AF w 1 a jak w 2

    I tak od czasu zmiany zdjęcia są żyleta
    Jak zmienisz kiedyś na Z7/Z7II to podyskutujemy.
    Jeśli twierdzisz że dopiero na Z6II "zdjęcia są żyleta" to albo miałeś jakiś uszkodzony Z6 albo może coś z obiektywami ?

    Nie jesteś w stanie udowodnić i pokazać wyższość AF po aktualizacjach w Z6II, to nie takie proste, to wymaga specyficznych sytuacji, po pierwsze trudnych warunków oświetleniowych i po drugie muszą to być bardzo dynamiczne sceny.
    No i potrzeba obiektywnego podejścia, a nie tylko ślepo wierzyć w to co piszą inni.

    To że ci coś wydaje po zakupie nowego aparatu nie oznacza nagle że przekłada się to na efekty w zdjęciach.
    Oczywiście Z6II jest lepszy i tego nikt nie neguje ale tak jak napisałem, większość użytkowników nigdy nie skorzysta z tej lepszości AF baa... nawet nie wykorzysta tego co ma pierwsze Z6.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Przyszłościowy sprzęt to będzie Z6 III, IV itd
    Aktualizacje do Z6II będą to jest oczywiste, jeszcze lepszy AF ale tez do pewnego poziomu, który przecież obecnie nawet w Z6 jedynce jest na tak wysokim poziomie że amator tego nie wykorzysta, a wielu zawodowców też, specyficzne warunki i sytuacje tylko.

    Dwa sloty kart tu nie będę się kłócił mimo że dla mnie jeden XQD/CFX miał i ma sens, backup tego w aparacie na drugiej karcie nie jest mi potrzebny, przecież to nie są karty SD żeby histeryzować.
    Ale drugi procesor tak samo nie poprawi skuteczności samego AF, tylko skuteczność przetwarzania i analizy obrazu. Tu chodzi o to, żeby ta sztuczna pseudoineligencja zaczęła przejawiać jakieś objawy myślenia. Teraz wykrywa oko, spoko. W II wykrywa je szybciej, też ok. Ale nie widzę żadnej inteligencji w tym, że jeśli model się odwróci na 2s to aparat nie będzie śledzić jego głowy tylko zacznie sypać durnymi czerwonymi prostokątami po całym ekranie i w końcu wyostrzy na jakimś krzaku na pierwszym planie, z którego się nie przestawi choćby model fikołki z tylu robił. Jakby te procesory były wykorzystane tak jak powinny pod potrzeby analizy zawartości i rozpoznawania tematu zdjęcia to wykorzystałby to zwłaszcza amator do cykania zdjęć bombelków i kitku.

  6. #16

    Domyślnie

    Wrzucę kij w mrowisko Mam Z6I i Z6II. W mojej ocenie AF w dwójce wcale nie jest lepszy. Mam praktycznie identyczne wyniki jeśli chodzi o ilość nietrafionych zdjęć. Korpusów używam w reporterce ślubnej i sesjach portretowych.
    Będąc użytkownikiem Nikona od 15 lat... nie wierzę w to, że dwójka doczeka się dużego skoku jakości AF. Niestety w tej firmie było tak od zawsze, gdy chciałeś mieć lepiej musiałeś kupić kolejny model. W sumie ch... wie po co jest tak ten drugi procek. Chyba głównie po to by ładnie wyglądał w folderze reklamowym. Bo raczej nie od obsługi drugiego slotu...

  7. #17
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Drugi procesor już teraz teoretycznie daje lepszy AF ale są to tak małe różnice że ciężko przecież to nawet pokazać na testach, a to nie wina że jest lepiej w Z6II tylko że jest tak dobrze w Z6
    Większa moc obliczeniowa to też kwestia kodeków i zapisu w video ale i skuteczność AF przy dużych seriach, nie wiem co jeszcze ale razem ze zwiększeniem mocy nie ma spadku poboru prądu, więc tez jest postęp, no i bufor w Z6II mieści więcej i to sporo więcej, więc jak widać ta moc jest wykorzystywana.

    Mało popularne porównania są odnośnie Z7II, a tu doszukiwałbym się maksymalnej efektywności w wykorzystaniu większej mocy obliczeniowej bo jest tam jednak więcej punktów AF, mniejsze, precyzyjniejsze EyeAF na większym dystansie i inne zalety, tylko jak to pokazać na testach, samo och ach użytkownika jest mało wiarygodne.

  8. #18
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2016
    Miasto
    w szuwarach
    Posty
    161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Wrzucę kij w mrowisko Mam Z6I i Z6II. W mojej ocenie AF w dwójce wcale nie jest lepszy. Mam praktycznie identyczne wyniki jeśli chodzi o ilość nietrafionych zdjęć. Korpusów używam w reporterce ślubnej i sesjach portretowych.
    Będąc użytkownikiem Nikona od 15 lat... nie wierzę w to, że dwójka doczeka się dużego skoku jakości AF. Niestety w tej firmie było tak od zawsze, gdy chciałeś mieć lepiej musiałeś kupić kolejny model. W sumie ch... wie po co jest tak ten drugi procek. Chyba głównie po to by ładnie wyglądał w folderze reklamowym. Bo raczej nie od obsługi drugiego slotu...
    No faktycznie w reporterce ślubnej to AF w Z6II to ma bardzo trudną pracę...
    Jakoś tu nie argument moim zdaniem nie trafiony w kwestii drugiego procesora.
    Będzie pewnie tak że procesorów będzie w aparatach przybywało bo coraz więcej danych musi aparat przetwarzać

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paapaj Zobacz posta
    No faktycznie w reporterce ślubnej to AF w Z6II to ma bardzo trudną pracę...
    Jakoś tu nie argument moim zdaniem nie trafiony w kwestii drugiego procesora.
    Będzie pewnie tak że procesorów będzie w aparatach przybywało bo coraz więcej danych musi aparat przetwarzać
    Po pierwsze nigdzie nie pisałem czy af ma w reporterce ślubnej "łatwo czy trudno". Tylko opisałem swoje odczucie odnośnie AF w Z6 vs Z6II i dodałem gdzie ich używam. Tyle.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paapaj Zobacz posta
    No faktycznie w reporterce ślubnej to AF w Z6II to ma bardzo trudną pracę...
    Jakoś tu nie argument moim zdaniem nie trafiony w kwestii drugiego procesora.
    Będzie pewnie tak że procesorów będzie w aparatach przybywało bo coraz więcej danych musi aparat przetwarzać
    Czyli reasumując, dzisiaj jest dopłata 2500 do drugiego slotu. Bez owijania w bawełnę, nie ma potrzeby dopłacania, korzyści z drugiego procesora są niewielkie o ile w ogóle występują ?

    @Paapaj - a gdzie wyjdzie różnica w AF? W jakich warunkach jeśli nie np. reporterka ślubna?

Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D750 czy Z6II
    By cintal in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-08-2021, 20:56
  2. NIKON Z6II problem z podglądem zdjęć w trybie auto.
    By USIU777 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-06-2021, 02:03
  3. Śluby - tani nikon z6 czy drogi z6II ?
    By Grzegorz_d in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-01-2021, 19:03
  4. Z7II, z6II czy może d850
    By Nysiu1337 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 10-12-2020, 13:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •