Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Dlaczego nikon od dekad nie produkuje profesjonalnych obietywów?!

    My tu wytrzeszczamy oczy nad jakimiś samplami, patrzymy które szkło jest lepsze, a człowiek z OLX'a odkrył jeden prosty trik jak jak rozpoznać najlepsze obiektywy naszej ulubionej marki:
    https://www.olx.pl/d/oferta/nikon-ni...rch#534079d833

    zacytuję, żeby nie przepadło:
    Mam do sprzedania świetny ostry obiektyw Nikona z czasów kiedy tego typu konstrukcje były solidnie metalowe i niezawodne. Obiektyw jest bardzo niewielkich rozmiarów, dlatego zaliczany jest do kategorii pancake, a jednak jest to seria AI-S a wiec profesjonalna. Proszę go nie porównywać z Nikonem również pancake serii E czy późniejszymi AF w plastikowej obudowie, bo to nie ma sensu.
    My, idioci, przepychamy się znajomością oznaczeń na obiektywach (spróbuj tylko gdzieś nazwać wiertarkowy obiektyw jako AF-D!), a tu człenio rozkminił, że AI-S to jest optyczny top level, którego nawet nie ma po co porównywać z nowszymi konstrukcjami. Szkoda, że Nikon tyle lat temu odpuścił sobie produkcję profesjonalnej optyki

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    My tu wytrzeszczamy oczy nad jakimiś samplami, patrzymy które szkło jest lepsze, a człowiek z OLX'a odkrył jeden prosty trik jak jak rozpoznać najlepsze obiektywy naszej ulubionej marki:

    My, idioci, przepychamy się znajomością oznaczeń na obiektywach (spróbuj tylko gdzieś nazwać wiertarkowy obiektyw jako AF-D!), a tu człenio rozkminił, że AI-S to jest optyczny top level, którego nawet nie ma po co porównywać z nowszymi konstrukcjami. Szkoda, że Nikon tyle lat temu odpuścił sobie produkcję profesjonalnej optyki
    Ty to łykasz jak pelikan, bo człek który to napisał po prostu reklamuje swój towar. A że napisał bzdurę, a ty sie nie orientujesz w tym wszystkim to te bzdure propagujesz dalej.
    Ai-S to po prostu wersja bagnetu F. Były non-Ai, były Ai a potem Ai-S. To nie ma nic wspólnego z optyką, to dotyczy mocowania bagnetowego, a właściwie dźwigienek i wycięć, które miały przenosić np informacje o przysłonie.
    Na tym forum staramy się być precyzyjni w wypowiedziach po to, by rozpowszechnić wiedzę. A ty rozpowszechniasz bzdury i jeszcze się z tego cieszysz.
    AF-D to obiektyw z AF, który w odróżnieniu od poprzednich obiektywów AF (bez -D) przekazywał do body informacje o odległości (D jak Distance), która to jest pożyteczna dla systemu błysku i-TTL.
    To nie ma nic wspólnego z rodzajem napędu AF. I pewnie cie zdziwię, wszystkie obiektywy AF-S czy AF-P są zarazem obiektywami D, bo przenoszą informacje o dystansie. Producent już nie umieszcza wszystkich literek w nazwie obiektywu, bo by była ona niesamowicie długa.
    To, że Nikon nie roi profesjonalnej optyki to też oczywiście bzdura, ale sie zatrzymałes na etapie śrubokretów. Wszystkie jasne stałki supertele to optyka bardzo profesjonalna. Zoomy 2.8, szczególnie FL też. Mnóstwo innych obiektywów Nikona to szkła profi. Optyka do Z - 50/1.2 czy 58/0.95 to tez nie są amatorskie szkła. Ze szkieł z epoki manuali Ai-S próbę czasu przetrwało bardzo niewiele, po prostu nie są specjalnie ostre na bardziej wymagających matrycach 36 czy 45 Mpx.
    W innym wątku też napisałeś stek bzdur. Nie chciało mi sie tego prostować, ale widzę, że trzeba będzie jednak reagować na to co piszesz. Sugeruję ci byś przestał dzielić się swoimi odkryciami/wnioskami dotyczącymi Nikona bo po prostu masz znikomą wiedzę na temat produktów tej firmy. Jeśli cie wyrzucili z forum Canona, jak to gdzie indziej napisałeś to się wcale nie dziwię. A czekaj, nie wyrzucili. Konto odzio na forum Canona nadal jest aktywne. I nigdy nie było tam żadnej kartki, ostatnio się tam logowałeś w ... maju roku 2010! Ostrzegam, że tu możesz za chwile być niemile widziany. W trybie oznajmiającym to pisz to, co jest prawdą. A jak nie wiesz to albo nie pisz tych "rewelacji", albo się o nie pytaj.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #3

    Domyślnie

    Jacku chyba niepotrzebnie się rozemocjonowałeś, bo ten post był pierwotnie w Cafe, i wydaje mi się, że @odzio w żadnym wypadku nie miał na myśli tego, co jest dosłownie napisane w treści tematu. Ja to odebrałem jako drwina z treści ogłoszenia

  4. #4

    Domyślnie

    Nie ma się co gorączkować. Podejrzewam, że wpis kolegi odzio jest mocno ironiczny i wcale nie łyka jak pelikan. Nie wiem tylko po co powstał ten temat. Aż tak dobrym detektywem nie jestem.

  5. #5

    Domyślnie

    Kafejkowy post trafił do Optyki? Dobrą linię ma nasz wadza.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  6. #6

    Domyślnie

    To co odzio napisał to bełkot jest (zanim ktos się obrazi: "bełkot" jest, a raczej był, słowem bardzo często przez Leszka Kolakowskego używanym i chyba niesposob mu chęć obrażania interlokutorów przypisać): camer nikona używał Peter Lindbergh (przedstawiać nie trzeba), Francesco Volpe (osobisty fotograf Benedykta XVI) i wielu innych w tym wielu kolegów na tym forum, z których wielu nikonami na życie zarabia. Fakt, ze kolega odzio pojęcia nie ma o czym pisze, nie powinien jednak oznaczać, ze z tego powodu może "bana dostać"- wolność słowa jako jedna z podstawowych wolności powinno forumowe community umieć wytrzymać. P.S. Możliwe, ze post kolegi odzio to ironia była a więc, jak to moi lokalsi mówią: alles halb so schlimm...
    Ostatnio edytowane przez sufenta ; 29-07-2021 o 07:51
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  7. #7

    Domyślnie

    Odzio ciśnie beke z jakiegoś janusza biznesu a nikoniarzą puszczają zwieracze? Panowie bądzcie poważni...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ty to łykasz jak pelikan, bo człek który to napisał po prostu reklamuje swój towar. A że napisał bzdurę, a ty sie nie orientujesz w tym wszystkim to te bzdure propagujesz dalej.
    Ai-S to po prostu wersja bagnetu F. Były non-Ai, były Ai a potem Ai-S. To nie ma nic wspólnego z optyką, to dotyczy mocowania bagnetowego, a właściwie dźwigienek i wycięć, które miały przenosić np informacje o przysłonie.
    Na tym forum staramy się być precyzyjni w wypowiedziach po to, by rozpowszechnić wiedzę. A ty rozpowszechniasz bzdury i jeszcze się z tego cieszysz.
    AF-D to obiektyw z AF, który w odróżnieniu od poprzednich obiektywów AF (bez -D) przekazywał do body informacje o odległości (D jak Distance), która to jest pożyteczna dla systemu błysku i-TTL.
    To nie ma nic wspólnego z rodzajem napędu AF. I pewnie cie zdziwię, wszystkie obiektywy AF-S czy AF-P są zarazem obiektywami D, bo przenoszą informacje o dystansie. Producent już nie umieszcza wszystkich literek w nazwie obiektywu, bo by była ona niesamowicie długa.
    To, że Nikon nie roi profesjonalnej optyki to też oczywiście bzdura, ale sie zatrzymałes na etapie śrubokretów. Wszystkie jasne stałki supertele to optyka bardzo profesjonalna. Zoomy 2.8, szczególnie FL też. Mnóstwo innych obiektywów Nikona to szkła profi. Optyka do Z - 50/1.2 czy 58/0.95 to tez nie są amatorskie szkła. Ze szkieł z epoki manuali Ai-S próbę czasu przetrwało bardzo niewiele, po prostu nie są specjalnie ostre na bardziej wymagających matrycach 36 czy 45 Mpx.
    W innym wątku też napisałeś stek bzdur. Nie chciało mi sie tego prostować, ale widzę, że trzeba będzie jednak reagować na to co piszesz. Sugeruję ci byś przestał dzielić się swoimi odkryciami/wnioskami dotyczącymi Nikona bo po prostu masz znikomą wiedzę na temat produktów tej firmy. Jeśli cie wyrzucili z forum Canona, jak to gdzie indziej napisałeś to się wcale nie dziwię. A czekaj, nie wyrzucili. Konto odzio na forum Canona nadal jest aktywne. I nigdy nie było tam żadnej kartki, ostatnio się tam logowałeś w ... maju roku 2010! Ostrzegam, że tu możesz za chwile być niemile widziany. W trybie oznajmiającym to pisz to, co jest prawdą. A jak nie wiesz to albo nie pisz tych "rewelacji", albo się o nie pytaj.
    Trololo dziekuję za - jakże niepotrzebne - wyłożenie mi czym jest jest system mocowania AI i jego następcy. Skoro - jak sam napisałeś - zatrzymałem się na epoce śrubokrętów, to raczej musiałem się zetknąć z obiektywami AI. Nie wiem, jak mogłem ten post napisać bardziej ironicznie, ale cóż - uprzedzony człowiek zawsze sobie znajdzie powód, żeby się przyj.... Szkoda, że w swoim zaślepieniu nie potrafisz nawet połączyć faktów do kupy skoro tak dobrze rozpracowujesz moje słowa. Fakt, że skoro wszystko czytasz dosłownie, to moje wypowiedzi muszą być koszmarnie bzdurne

    No ale cóż... jak widać nie każdy nadaje się na moderatora, osoba nie obdarzona umiejętnością wyłapania najbardziej bezpośredniej i nieskrywanej ironii raczej nie powinna być zaangażowana w kierowanie rozmowami. W całej swojej niekompetencji nawet przekazujesz jakieś złe dane z CB. W 2010 nie miałem nic wspólnego z Canonem, po prostu musiałem zarejestrować się pod innym nickiem, bo był zajęty. W końcu przecież bana dostałem po sprzeczce z Tobą i "uczeniu Ciebie" jak się moderuje forum, a to wszystko przez to, jak notorycznie czepiałeś się użytkownika (chyba 5d_classic, czy jakoś tak się nazywał) za wrzucanie MERYTORYCZNYCH danych na forum. Fakt, że dotyczyły rozpiętości tonalnej co kanoniarzy zawsze rżnęło w zad, ale nie pisał bredni. Powód oczywisty żeby obydwóch nas zbanować permanentnie (choć to już chyba inny moderator zasądził). Moderacja pięknie pokazuje jak jest miałka - robi badziewną robotę, a jak się jej to wytknie, to banuje

    Aż nawet z ciekawości bym pochylił nad Twoim wytłumaczeniem o "AF-D". Nie zauważyłeś, że w obiektywach z pomiarem odległości, pomiędzy AF i D jest jeszcze dość długi ciąg znaków? Czy rozróżniasz też obiektywy AF-G?? Czy to może jest w Twoim podejściu jakieś "AF-S-G"? Choć sam używam oznaczenia AF-D, to rację już przyznawałem kolegom, którzy mnie w upominali, że "AF-D" to bzdura. Napisałbym Ci, że oprócz tego, że jestem moderatorem od czapy to "edukując" użytkowników wypisujesz bzdury, ale nie napiszę, bo tu akurat bana jeszcze nie chcę zwinąć. Choć dzięki mojej interwencji po CB przynajmniej pojawił się regulamin na forum, więc tym razem przynajmniej byś może musiał się na jakiś punkt powołać.

    Kończąc wywód chciałbym tylko wyjaśnić pozostałym, obdarzonym krztą rozumu użytkowników dlaczego ten temat znalazł się w dziale z poważnymi rozmowami. Oto wiadomość jaka znajduje się na mojej skrzynce:
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z
    Witaj odzio,

    Twój temat został przeniesiony przez moderatora lub administratora.

    ===
    Temat: Dlaczego nikon od dekad nie produkuje profesjonalnych...
    Pierwotne forum: Cafe NIKON
    Nowe forum: Optyka
    ===

    Jeśli masz jakieś pytania, zwróć się do administracji lub odpowiedniego moderatora.

    Z pozdrowieniami,
    Zespół Nikoniarze.pl
    Przeniosłeś "śmieszkowaty" temat z luźnych pogawędek do poważnego forum - bardzo kompetentnie, a nie - bez ironii, bo nie zrozumiesz. Zupełnie niekompetentnie. Skompromitowałeś się wspaniałym wywodem, pouczając mnie na temat bzdur które piszę, samemu wypisując banialuki. Jak to rozwiązać? Banem? bo jednak to napisałem:/
    Ostatnio edytowane przez odzio ; 29-07-2021 o 09:30

  9. #9

    Domyślnie

    no tośmy się wszyscy pośmiali
    można zamykać
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Tak sądzę. Parę słów komentarza.
    1. Wątek został przeniesiony, bo w cafe nie ma miejsca na rozmowy o sprzęcie foto. Po prostu tam takich wątków nie zakładamy. Może odzio tego nie wie. No to teraz wie.
    Bywa, że moderatorzy przegapią sprawę i przypadkiem założony tam watek sprzętowy nie zostanie przeniesiony.
    2. Jeśli to miał być humor to mamy wątek humor. Ale użyta na końcu emotka nie wskazuje na humor autora.
    3. Także dotychczasowe wpisy odzio nie wskazują na to, że to był humor czy ironia. Swój komentarz w sprawie pierwszego postu tego wątku równie dobrze mógłbym napisać pod innymi postami odzio w dziale o bezlustrach Nikona. Tam też się delikatnie mówiąc ... rozmija z faktami.
    Ostrzegam, że jeśli ktoś będzie uporczywie pisał nieprawdę to prędzej czy później (wpierw ostrzegawczo kartki) będzie zbanowany i to na zawsze.
    Chyba nikt nie zaprotestuje, bo wszyscy chcemy się opierać na faktach, czyż nie?
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 30-07-2021 o 00:54
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Podobne wątki

  1. szczelność profesjonalnych puszek
    By fotokoń in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 15-09-2013, 20:54
  2. [ Portret ] Wietnam kilka dekad później...
    By MikeP in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-02-2012, 02:57
  3. Czemu nikt nie produkuje małych monitorów IPS?
    By Ideologia N in forum Komputery
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 17:22
  4. Gdzie to kupić i kto w Polsce to produkuje?
    By Strus in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-08-2010, 08:57
  5. Bitwa obietywów
    By kh29228 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-12-2007, 20:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •