Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Uniwersalna ładowarka do różnych typów baterii foto

    Jednym z moich sposobów tracenia czasu i pieniędzy jest łażenia po różnych giełdach. Często z tych wypraw przydźwigam jakieś używane aparaty, którymi mam plan się pobawić i ewentualnie po czasie się ich pozbyć sprzedając dalej. O ile baterie mają często, to gorzej z ładowarkami. Nie opłaca się za każdym razem kupować dedykowanej do sprzętu, który być może nie działa więc zastanawiam się nad tematem uniwersalnej ładowarki, która by obsłużyła jak najwięcej typów baterii.

    Przy czym napiszę od razu mam już jedną - uniwersalną o napięciu 4.2V +/- 0.05V, która faktycznie obleci większość bateryjek od małych kompaktów itp.

    A jakbym chciał coś bardziej zaawansowanego? Do lustrzanek itp. Powiedzmy już z regulacją napięcia albo chociaż na większy zakres napięcia (przyjmijmy jak w "dużych" Nikonach - 7.4V, reszta firm ma chyba podobnie jak pamiętam?).

    Przypuszczam, że tropem może być ładowarka modelarska ale czy ktoś coś poleci co fajnie pasuje do aku fotograficznych? W tej małej co mam są regulowane rozstawy 2 pinów i prosto wkłada się aku, ustawia rozstaw i koniec. Coś takiego by mi pasowało

    Zakres cenowy do rozważenia, wiadomo jednak im mniej tym lepiej no ale na coś naprawdę rozwojowego mógłbym się do tych ~200-300 wykosztować).

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Można kupić u chińczyka wiele różnych ładowarek z wymiennymi wkładkami, często takie ładowarki mają też funkcję powerbanku, wejścia/wyjścia usb, usb-c itd.

  3. #3

    Domyślnie

    O, faktycznie
    Nie pomyślałem o tym a widzę, że faktycznie można do niektórych kupować wymienne płytki pod dany akumulator. Nawet patrzyłem, na jedną chińską ładowarkę, jaką mam w domu i też ma ściągany moduł do wkładanie baterii.
    Przyjrzę się dokładniej temu (jaką warto zakupić by były pasujące "wkłady").

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Są dwa rodzaje, ten starszy standardowy gdzie kabel idzie w gniazdko i nowsze mniej popularne na kabel USB, moim zdaniem jeśli tylko chodzi o ładowanie to ta starsza wersja jest lepsza, jak się chce kombinacji z powerbankiem albo ładowaniem z powerbanku to wtedy wersje te nowsze, jest drożej i mniejszy wybór płytek.
    Musisz szukać u chińczyka, nawet obecnie z VAT wychodzi taniej.

Podobne wątki

  1. Ładowarka MH-23 nie ładuje baterii
    By paveu in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-02-2017, 23:03
  2. Ładowarka mh-14 i ładowanie baterii?
    By shazza in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-12-2014, 09:00
  3. Jak ustawić lustrzankę do różnych typów zdjęć ?
    By stiV in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 06-06-2013, 19:04
  4. Uniwersalna ładowarka
    By teo_ost in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-02-2011, 03:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •