Nie mogę znaleźć wątku, który pomógłby mi z moim problemem i liczę na to, że ktoś mi pomoże

Mam od kilku lat Nikona D3500 i do tej pory korzystałam z aplikacji WMU Nokon do szybkiego transferu zdjęć z aparatu na telefon. Niestety od dłuższego czasu, przynajmniej pół roku jak nie więcej mam problem z połączeniem obu ze sobą. Telefon widzi aparat, ale jak go wybieram, to przez chwilę jest połączony, ale jak wchodzę w aplikację to opcja podglądu zdjęć jest niedostępna. Pod identyfikatorem sieci telefonu pojawia się informacja "brak połączenia z internetem". Zupełnie bez sensu, bo do tej pory nie musiałam mieć połączenia z siecią :/ Telefon jaki posiadam to Honor 9 (Android 9).

I moje dwa pytania:
1. Czy ktoś ma pomysł jak rozwiązać problem połączenia telefonu z aparatem? Dodam, że aplikacja WMU jest aktualna.
2. Jakie ewentualnie inne aplikacje polecacie do łączenia telefonu z aparatem za pomocą WiFi? Zainstalowałam SnapBride, ale widzę, ze to jest chyba dla innych modeli aparatów, bo w moim nie widzę opcji połączenia z urządzeniem inteligentnym.