Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie lampa Sigma EF-500 DG Super II w polaczeniu z D70

    Dobry wieczor,

    nie otrzymalem odpowiedzi na innej podstronie, wiec probuje jeszcze raz:

    czy ktos z Was uzywa tej lampy w polaczeniu z D70 jako substytutu SB800 ? Jesli tak, to czy moglby sie podzielic wrazeniami? Cena tej lampy jest b. atrakcyjna i nie doszukalem sie funkcji, ktorej by brakowalo (iTTL, stereowanie bezprzewodowe etc.)
    pozdro
    Stonoga

    D70 plus takie tam duperele..

  2. #2

    Domyślnie

    Z tego co "wygooglałem" widać, że są 2 wersje tej lampy, dedykowana do D70 ma w nazwie i-TTL : http://www.sigma-photo.com/html/news/500dg_super.htm

    Opinie tutaj sa jak najbardziej pozytywne: http://www.fredmiranda.com/forum/topic/154166/0

    Więc chyba nie warto przepłacać...
    Nikony

  3. #3

    Domyślnie

    A to czytaliscie???

    Kod:
    Link został usunięty ze względu na jego niekompatybilność z nową wersją forum.
    | N D200 | | 28-70/2.8 | | 70-200/2.8 VR| | SB-800 |

  4. #4

    Domyślnie

    nie otrzymalem odpowiedzi na innej podstronie, wiec probuje jeszcze raz:
    Witaj stonoga.
    Co oznacza to II za Super? Ja mam bez II,więc nie wiem czy mogę mówić,że mam taką
    Czyżby wersja "dwa" się ukazała? Na stronie Sigmy nic nie piszą.
    Ogólnie rzecz biorąc sprzęt niezły.Miałem na początku trochę problemów i nie wiem skąd one się brały.Wczoraj o zgrozo -jestem na uroczystości i mam trochę pamiątkowych zdjęć zrobić -a tu horror-lampa niedoświetla-wszystko czarne prawie.Sprawdzam wbudowaną -to samo-TTL ustawiony i taka kicha.Kończąc już -reset puszki przywrócił wszytko do normy.Mało tego,lampa spisała się znakomicie i wątpliwości co do słusznośći jej zakupu zniknęły.
    Co było z puszką nie tak -nie wiem, ale sądzę że te pierwsze problemy były z tym związane.
    Jacek

  5. #5

    Domyślnie

    Dla zasady zawsze przecieram styki sobie.Klikne pare razy aparatem w domu.Popstrykam.Coby go odmulic i przygotowac na ciezka prace.A tak na powaznie.Zawsze przecieram te nieszczesne styki miedzy lampa i puszka.No i hard klik w funkacjach.Raz mi sie puszka zawiesila!!
    | N D200 | | 28-70/2.8 | | 70-200/2.8 VR| | SB-800 |

  6. #6

    Domyślnie

    Dla zasady zawsze przecieram styki sobie
    Ja też zawsze stosuję tę zasadę-może "przecieradła" za dużo zażyłem
    W tym wypadku nie mogła to być wina styków,bo i puszkowe świecidełko ledwo błyskało.
    Adik, co kryje się za pojęciem "hard klik" bo z niczym tego nie mogę w tej chwili sobie skojarzyć.
    Jacek

  7. #7

    Domyślnie

    Hehe.To sie wzielo jak w salonie gsm robilem.Kazdy telefon walniety po tkaim czyms pada.A wiec.Zapoznajesz sie z menu i twardo klikasz wszystkim czym sie da...Po opcjach.Chaotycznie.BYle nie mirror lock-up.W ten sposb mi sie niekos wylozyl raz.Zawisl i tak samo.reset pomogl.Poprostu klikasz zeby sprawdzic czy jest gotowy na wysokie obroty.Klikaswz klawiszami na korpusie oczywiscie
    | N D200 | | 28-70/2.8 | | 70-200/2.8 VR| | SB-800 |

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •