Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Napisała, że na LV ma ostrzej. Tyko wpływ lustra przy 1/800s ?? (taki plik NEF załączyła, jest exif)
    U mnie także w LV żyleta, na AF fazowym na statywie równie ostro, a z ręki losowo zdarzało się mydło, i to takie, że nic nie było ostre. Działo się to z reguły na czasach rzędu 1/50s i poniżej (czyli odwrotności ogniskowej). Sam nie jestem przekonany do tezy, że D750 mogłoby kłapać tak mocno, by było to odczuwalne już na 1/800s, ale na szczęście jej zweryfikowanie nie pochłania wiele czasu i energii.

    Jako posiadacz Sigmy 135mm potwierdzam jej nadzwyczajną ostrość. W duecie z D750 szkło stać na więcej niż to, co zaprezentował jego egzemplarz na dołączonym NEF-ie.

  2. #22
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    Białobiel
    Posty
    164

    Domyślnie

    U mnie Żona ma problem z utrzymaniem 135 'z ręki'. Nie wiem, z czego się to bierze, ale nawet czas 1/320 nie jest gwarancją ostrego zdjęcia. Ja z tym nie mam problemu.
    Z5|D750|35(T)|40(N)|50(A)|85(NA)|135(A)

  3. #23

    Domyślnie

    Dziękuję pięknie za wszystkie odpowiedzi i porady. Zauważyłam (na innym zdjęciu), że faktycznie obiektyw lekko ostrzył w dal, dokonałam niewielkiej regulacji w body, jest lepiej. Jednak cały czas nie jest to co widziałam gdy podpięłam sigme 85 koleżanki . Oczekiwałabym więc takiego samego efektu w przypadku sigmy 135.
    Serwis sigmy po kalibracji zmienił ustawienia picture control dał wyostrzanie na +9, pozostałe parametry również podniósł do góry, zmieniłam na niższe, bo na podglądzie zdjęcia były mocno przerysowane.

  4. #24
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Niestety podejrzewam, że obiektyw jest walnięty optycznie. Wymień go. 135 jest ostrzejszy od 85 (minimalnie, ale jest).
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Niestety podejrzewam, że obiektyw jest walnięty optycznie. Wymień go. 135 jest ostrzejszy od 85 (minimalnie, ale jest).
    Jacek, ale jak mogę wymienić? Nie będzie problemu? Podkręcą parametry i znów oddadzą. Nie mam pojęcia jak się za to zabrać.

  6. #26
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    W obiektywie nie da się podkręcić parametrów. Wyostrzanie obrazu w body to nie jest poprawienie ostrości obiektywu.
    Nie wiem jak kupiłaś obiektyw (sklep czy od kogoś), na firmę (problem, bo nie jesteś wtedy klientem) czy prywatnie (rękojmia).
    Nie masz nikogo w Legnicy co ma taką Sigmę 135 mm? Najlepiej by było porównać Twoje szkło z innym. Trzeba zrobić to samo dwoma obiektywami, na tym samym korpusie, te same parametry (przy f 1.4).
    Miałem jedną uczennicę, która robiła nieostre zdjęcia mimo stosowania krótkich czasów. Ja robiłem zdjęcie - ostro, aparat brała ona - nieostro. Z tego wynika, że wciskając spust nie trzyma stabilnie aparatu. Może Ty też tak masz. Ten ART nie ma stabilizacji drgań, ogniskowa już dosyć długa.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Ostrość zwariowała [Nikon D750 + Sigma 24-35]
    By Fotmatka in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 21-11-2020, 18:00
  2. Nowe obiektyw (sigma 18-35 + Sigma 50) czy nowa puszka (nikon d750)
    By DamianKakietek in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 23:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •