Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Drukarka do domu

    Witam
    Przymierzam się do zakupu drukarki wybór padł na Epsona L805 ,lub l1800 zastanawia mnie tylko jaka jest różnica pomiędzy nimi że cena l1800 jest tak wysoka w porównaniu do l805 czy tylko za sam format A3+ trzeba tyle zapłacić.Może są tu użytkownicy obu modeli i podpowiedzą jaki model wybrać {format A3+ jest jakims plusem}

  2. #2

    Domyślnie

    Posiadam poprzedniczkę L805, czyli L800 i z tego co wiem, to różnica tkwi m.in. w głowicy drukarki. Ta w tańszych modelach jest mniej trwała. Wymiana po gwarancji w serwisie to koszt ok. 800 zł, ale możesz to zrobić samemu za cenę zakupu samej głowicy, czyli ok. 300 zł.

  3. #3

    Domyślnie

    Interesująca drukarka konkurencyjnej firmy - Canon Pixma G540. Jak "wykończę" swoją Pixma IP 6700D z pewnością kupię sobie wymienioną.
    Bezlusterkowiec Sony i kilka słoików

  4. #4

    Domyślnie

    Używałem obu. Dużo. Są różnice. L1800 to lepsza mechanika i daje nieznacznie, ale zauważalnie lepszą jakość (ostrość obrazu, powtarzalność). W L1800 to też 10x większa trwałość głowicy (wg. producenta 30 tysięcy wydruków vs 3000 w L805). A3+ to wisienka na torcie . Jeśli masz zamiar dużo drukować to L1800. Jeśli tylko się bawić to L805. Chyba, że budżet Cię nie ogranicza, to L1800 .

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez axik Zobacz posta
    Używałem obu. Dużo. Są różnice. L1800 to lepsza mechanika i daje nieznacznie, ale zauważalnie lepszą jakość (ostrość obrazu, powtarzalność). W L1800 to też 10x większa trwałość głowicy (wg. producenta 30 tysięcy wydruków vs 3000 w L805). A3+ to wisienka na torcie . Jeśli masz zamiar dużo drukować to L1800. Jeśli tylko się bawić to L805. Chyba, że budżet Cię nie ogranicza, to L1800 .
    Dzięki za pomoc w wyborze w domu już stoi L1800 pierwsze wrażenia pozytywne,zastanawia mnie tylko dlaczego po włączeniu drukarki następuje czyszczenie głowicy, czy można to wyłączyć i samemu decydować kiedy ma być dokonane czyszczenie

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez faden Zobacz posta
    Dzięki za pomoc w wyborze w domu już stoi L1800 pierwsze wrażenia pozytywne,zastanawia mnie tylko dlaczego po włączeniu drukarki następuje czyszczenie głowicy, czy można to wyłączyć i samemu decydować kiedy ma być dokonane czyszczenie
    To o czym piszesz to może nie być czyszczenie. Drukarka atramentowa zwykle uruchamia się tak, że chwilę coś tam miesza z atramentem. Czyszczenie trwa kilka minut. Niemniej jednak, niektóre drukarki mają domyślnie ustawione automatyczne czyszczenia co jakiś czas i dla trwałości głowicy warto tego nie wyłączać .
    Szymon Aksienionek - ekspert do spraw druku cyfrowego i zarządzania barwą.
    Kontakt: aksienionek (at) iCloud.com

Podobne wątki

  1. [ Portret ] W domu
    By Pawulon160883 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-09-2017, 19:31
  2. [ Reportaż ] Są w domu
    By wpkx in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-10-2013, 22:43
  3. RA4 w domu
    By foveon in forum Tradycyjne techniki wołania - ciemnia
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 17:22
  4. [ Pozostałe ] w domu..
    By bober. in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-05-2010, 17:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •