Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie D750 znikające zdjęcia

    Kilka razy już zdarzyło mi się, że zdjęcia z d750 zniknęły po włożeniu karty w czytnik. Nie wiem w czym szukać problemu, występuje on niezależnie od karty. Zdjęcia przeglądałem na aparacie a na laptopie były np zdjęcia z dnia poprzedniego a ostatnio zrobionych już nie mimo że karta pokazuje zajęte miejsce. Raz udało mi się odzyskać utracone zdjęcia jednak tym razem przywrócone pliki nie pozwalają się w żaden sposób otworzyć. Zajmują tyle ile powinny, jednak nie mają exit i w rawie i w dng wywala błąd przy próbie odczytu. Ktoś ma jakiś pomysł jak te pliki otworzyć i gdzie przyszłościowo szukać przyczyny ?

  2. #2

    Domyślnie

    Próbowane na różnych kartach/czytnikach/komputerach? Tak najprościej sprawdzić czy problem jest po stronie aparatu czy nie.

    Wysłane z mojego kalkulatora Casio.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  3. #3

    Domyślnie

    Czytnik to w zasadzie jeden i nie znasz dnia ani godziny.. ale czemu tylko ostatnie zdjęcia..

  4. #4

    Domyślnie

    A próbowałeś zgrywać zdjęcia przez podłączenie aparatu ? Używasz dwóch kart ?
    D750, D7500, S Art 18-35/1.8; N10-20/4.5-5.6, T 60/2 Macro, N AF-P 70-300/4.5-6.3; T17-35mm f/2.8-4 Di OSD; T 35-150 2,8-4; Sigma A 50/1.4; T SP 24-70 mm f/2.8 VC USD G2

  5. #5

    Domyślnie

    bardziej podejrzewałbym taką trójkę: czytnik - kabel - gniazdo USB. czyli w wymianie tych elementów pojedynczo szukałbym rozwiązania problemu
    I jeszcze z mojego doświadczenia nie wkładam karty do podpiętego czytnika tylko najpierw karta do czytnika i taki zestaw kablem do komputera. Możecie się śmiać, ja zauważyłem występujące być może tylko na moim sprzęcie prawidłowości i zachowanie opisanej kolejności pozwala mi uniknąć różnych przygód które miewałem wcześniej. Zazwyczaj problemem był psujący się kabel lub gniazdo w czytniku lub komputerze, niedokładnie włożony kabel czytnika do gniazda USB, poruszenie w trakcie zgrywania itp.
    myślę co piszę

  6. #6

    Domyślnie

    Mało jest tu informacji:
    - jaki to czytnik?
    - jaka to karta pamięci lub jakie to karty pamięci?
    - czy kabel USB od czytnika nie jest zmęczony?
    - czy zdjęcia "niewidoczne" w systemie plików po podpięciu czytnika do kompa są widziane przez aparat po wsunięciu do niego tejże karty?

    Zacząłbym od kupna porządnej karty, nie podróby. Potem przyjrzałbym się czytnikowi i przewodowi USB.
    Jeśli jedno i drugie nie pomogą, przyjrzałbym się aparatowi.

  7. #7

    Domyślnie

    Jaki model karty SD ? Czy próbowałeś podpiąć do innego komputera, laptopa ?

  8. #8

    Domyślnie

    To raczej problem z kartą chyba? Moze sprawdz inny czytnik?

Podobne wątki

  1. ACDSEE PRO problem "znikające zdjęcia"
    By Str8 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-06-2012, 16:35
  2. D200 - ZNIKAJĄCE ZDJĘCIA - TEŻ TAK MACIE ???
    By RomanZWrocławia in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 24-12-2007, 22:36
  3. znikające zdjęcia
    By Wojsa in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-11-2007, 20:11
  4. D70s-znikające zdjęcia po przejściu przez elektroniczną bramkę
    By fotmax in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2007, 22:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •