Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie namiot bezcieniowy

    witam , mam pytanie , bo kolega mnie poprosił o porade , a sam mam malutki

    jaki polecacie namiot bezcieniowy z średniej półki , czyli żeby z lampami wyszło koło 200 - 300 ? jest opcja zmieścić sie w tym budżecie ?
    ew. można go zwiększyć jesli jest potrzeba

    widziałem że sa na alegro namioty z oświetleniem w komplecie , ale może lepiej kupić osobno ?

    do fotografowania (foto produktowe) będą przedmioty do 100-120 cm
    Nikon D5600
    Samyang 8mm 1:3,5 Helios 58mm 1:2 Soligor 55mm 1:2,8 Macro
    Sigma 10-20mm 1:4-5,6 Nikkor 18-140mm 1:3,5-5,6 Sigma 150-600mm 1:5-6,3

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Przedmioty 100-120cm to namiot trzeba do tego jakieś minimum z 200cm, a lampy też konkret, nie wiem czy w 1500zł się zmieścisz, zamiast namiotu raczej przychodzą mi do głowy inne sposoby, jakieś kalki na statywie lub w ramce, wielkie blendy, duże softboxy, osłanianie materiałem odbić tła itd.

  3. #3

    Domyślnie

    myślałem o czymś takim :
    https://allegro.pl/oferta/profesjona...c-ab4e316a3b63

    plus jakoś to doświetlić od zewnątrz

    sam mam taki malutki z ledami , to nadaje sie wyłącznie do zegarków...
    Nikon D5600
    Samyang 8mm 1:3,5 Helios 58mm 1:2 Soligor 55mm 1:2,8 Macro
    Sigma 10-20mm 1:4-5,6 Nikkor 18-140mm 1:3,5-5,6 Sigma 150-600mm 1:5-6,3

  4. #4

    Domyślnie

    po co Ci namiot bezcieniowy? Są lepsze rozwiązania - wąskie tło kartonowe, stół lub blat na koziołkach. Jak masz przedmioty lustrzane, to kup kalkę techniczną - za 20m o szerokości 110cm zapłacisz ok 100zł. Nie jesteś ograniczony jak przy namiocie. Chodzi o to, że płaszczyzny są nieruchome i możesz tylko lampy przesuwać, a to ogranicza i to bardzo. Możesz też małe v-flaty zrobić ze styroduru lub użyć materiału dyfuzyjnego (taki z jakiego zrobiony jest namiot bezcieniowy) - kupisz go w sklepie z akcesoriami do latawców lub u fripersów w Łodzi (ok. 25zł za 1,5m na 1m). Otworzą Ci się większe możliwości w fotografii produktowej. Będziesz mieć większą kontrolę nad światłem, lepiej ogarniesz cienie i tło. Będzie mniej nerwów, więcej zabawy i satysfakcji z dobrych packshotów
    https://forum.nikoniarze.pl/faq.php

  5. #5

    Domyślnie

    Ja poszukuje stołu bezcieniowego na zajęcia do szkoły. Do tej pory używałem namiotu, jednak ten ma swoje ograniczenia. Niedawno oglądałem taki stół u znajomego. Narzekał, ze sztywny, uchwyty/mocowania delikatne - raz złożyć i nie dotykać. NA zdjęciach wyglądają zachęcająco, ale w praktyce jest różnie. Polećcie proszę jakiś solidny i praktyczny stół.
    D70s + D300 + D700 + D750 + S 14-24/2,8 + S35/1,4 + N50/1,8 + N24-70/2,8 + N70-200/2,8 VRII + SB-800 + SB-900 + Zenit 122 + SLIK PX RO 500D

  6. #6

    Domyślnie

    Najlepszy stół bezcieniowy do fotografii produktowej, to jaki który sam sobie zrobisz Na rynku jest mało dobrych stołów bezcieniowych - właściwie to ich nie ma, bo nawet na Manfrotto narzekają - głównie z powodu nieadekwatnej ceny do jakości.
    Jak chcesz robić przyzwoite packshoty, to proponuję 2 koziołki - takie stojaki z Castoramy czy nawet z Ikea (znacznie droższe, ale lepsze). Na to postaw sobie dowolną płytę akrylową. Możesz użyć jakiś klamerek do przytrzymania płyty, by móc ją sobie wygiąć i zrobić małą cykloramę.
    Osobiście nie jestem fanem stołów bezcieniowych. Łatwo jest nadać nieestetyczny i nienaturalny wygląd produktu na zdjęciu, gdy świecisz od dołu. Wolę albo naturalny cień, a jak trzeba zrobić całkowicie bez cienia, to zawieszam produkt na żyłce, stawiam na podstawce, używam magc arma lub inne sposoby. Da to znacznie lepszy efekt finalny
    Jeżeli upierasz się na stół, to najlepszy będzie ten DIY - może nawet i najtańszy. Szybko go złożysz/rozłożysz, dopasujesz grubość płyty akrylowej, możesz zmodyfikować - przesunąć koziołki, tak by lampami wszystko ładnie oświetlić. Koziołki można jeszcze wykorzystać przy innych projektach fotograficznych - nawet do bardziej wymyślnych packshotów
    https://forum.nikoniarze.pl/faq.php

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo. Dałeś mi do myślenia.
    D70s + D300 + D700 + D750 + S 14-24/2,8 + S35/1,4 + N50/1,8 + N24-70/2,8 + N70-200/2,8 VRII + SB-800 + SB-900 + Zenit 122 + SLIK PX RO 500D

  8. #8

    Domyślnie

    Zdecydowanie za kolegą @Mixshot, daje to dużo większą swobodę i elastyczność, ponadto możesz sobie jeszcze zorganizować dodatkowe podłoża, płyty dibond, do packshotów bardzo dobrze sprawdza mi się szyba... za cenę stołu bezcieniowego możesz sobie zorganizować dużo lepiej wyposażone stanowisko do fotografii produktowej.

Podobne wątki

  1. Namiot bezcieniowy do studia
    By damian_jaguar in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 01-12-2014, 02:34
  2. Wielki namiot bezcieniowy ??
    By wHeaSle in forum Akcesoria, wynalazki - zrób to sam
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-09-2013, 11:00
  3. Namiot bezcieniowy
    By logitech55 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-10-2012, 08:03
  4. Namiot bezcieniowy
    By igorzak in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-01-2011, 17:57
  5. namiot bezcieniowy
    By mill in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-08-2010, 14:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •