Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Pytanie o pierscienie pośrednie

    Czy warto inwestować w te pierścienie? https://allegro.pl/oferta/pierscieni...xoCKqsQAvD_BwE

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli potrzebujesz styków i spieszy ci się czyli zakup poza polską za połowę ceny nie wchodzi w grę to warto, inwestycja czyli masz zamiar na tym zyskać, do pracy, to pewnie faktura, a tego od chińczyka nie dostaniesz.

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli w pytaniu chodzi Ci o jakość, to mam takie pierścienie od kilku/kilkunastu lat. Tam nie bardzo ma się co zepsuć, więc działają bezawaryjnie .
    Zabawa z nimi jest super. Używam z 60 macro, ale wystarczy 50 mm lub coś innego jasnego.

  4. #4

    Domyślnie

    Mam te pierścienie, są ok, z nikkorem 50 1.8 g przeważnie, ew. z 55-300 używam... bardzo fajna zabawa.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki panowie za dobre słowa nt tych konwerterów. Już zamówiłem

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacekni Zobacz posta
    Czy warto inwestować w te pierścienie? https://allegro.pl/oferta/pierscieni...xoCKqsQAvD_BwE
    Spotkałem się z kilkoma negatywnymi opiniami - szczególnie w kwestii działania AF. Czy możecie polecić coś lepszego, pewniejszego? Oczywiście z przenoszeniem automatyki.
    D70s + D300 + D700 + D750 + S 14-24/2,8 + S35/1,4 + N50/1,8 + N24-70/2,8 + N70-200/2,8 VRII + SB-800 + SB-900 + Zenit 122 + SLIK PX RO 500D

  7. #7

    Domyślnie

    Autofocus nie działa dobrze, bo przy pierścieniach drastycznie spada ilość światła docierająca do aparatu, dlatego af się gubi. Nie zależy to od producenta pierścienia (zakładając że styki są czyste) a od fizyki. Z moich doświadczeń wynika, że w tanich pierścieniach może być słabej jakości wyczernienie wnętrza pierścieni, a wtedy kadr często jest prześwietlony w środkowej części.

  8. #8

    Domyślnie

    Przy pierścieniach AF jest zbędny, bo ostrzeżenie odbywa się przez przybliżanie/oddalanie aparatu od obiektu. Od biedy przy niedużym wyciągu można doostrzyć. Generalnie można temat przenoszenia śrubokręta odpuścić. Skupilbym się na dobrym wyczernieniu wnętrza. Najlepsze, jakie widziałem, to kenko i ich blizniaki.

  9. #9

    Domyślnie

    Witam.
    Pozwolę sobie odświeżyć wątek.
    Mam takie pytanie, czy pierścienie pośrednie mocujemy pomiędzy body a adapterem FTZ czy za adapterem i do nich obiektyw?

    Pozdrawiam,
    Pawel

  10. #10

    Domyślnie

    Jak się domyślam, to zależy od typu (mocowania) pierścieni.
    Jeśli są "Z", to pierwsze. Nie kojarzę czy już ktoś takowe wypuścił na rynek, zapewne tak.
    Jeśli "F", to drugie.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pierścienie pośrednie czy DRC
    By kiks in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-10-2013, 14:57
  2. 18-105 + pierścienie pośrednie
    By mill in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-04-2011, 10:19
  3. Pierscienie posrednie
    By BialyBST in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-11-2010, 20:43
  4. D80 + Pierścienie pośrednie
    By malyd77 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-07-2010, 09:20
  5. pierścienie pośrednie
    By meliszipak in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-04-2006, 16:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •