Close

Strona 30 z 34 PierwszyPierwszy ... 202829303132 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 291 do 300 z 338
  1. #291
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 09-11-2022 o 15:26

  2. #292

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    A słyszałeś coś ostatnio np. o Canonie?

    Uogólnienie tego co wypuszcza ostatnio Nikon na wszystkie firmy foto... ryzykowne

    Poza tym czepiacie się. Ten czarny z musztardowym to game changer i rynek aparatów już nigdy nie będzie taki sam
    Słyszałem wypuścił dwa apsc i dwa obiektywy apsc.
    Przy czym jeden z tych aparatów celuje w wildlife czyli w sumie raczej do podpinania dużych obiektowów.
    Drugi jest na poziomie powiedzmy z50 plus podobno sprawniejszy autofocus i szybsza seria (nie wiem, nie mam, nie testowałem, nie sprawdzałem)
    W obu przypadkach dało się słyszeć narzekania, że matryce nie są nowe, a zapożyczone z poprzednich modeli po ewentualnych modyfikacjach.

  3. #293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robcio.m Zobacz posta
    Problem jest chyba taki, że Tamron za bardzo nowych konstrukcji pod apsc nie robił ostatnio, a to co nowego wchodzi do bagnetu Z z ich strony pod brandem oryginalnym albo jako Nikon to są konstrukcje do pełnej klatki z bagnetu Sony.
    17-70 (niedawno wypuszczony na Fuji), 11-20, oba f/2.8. Do tego 18-300, ale tego można odpuścić.
    Nikon idzie tymi przeklejonymi Tamronami od najstarszych, to może i oba zoomy f/2.8 się pojawią, ale cena pewnie zaboli.
    Cytat Zamieszczone przez robcio.m Zobacz posta
    Nie wiem czy to nie jest globalna strategia przyjęta przez wszystkich graczy, by mieć w ofercie jakiekolwiek apsc ale jak już się chce coś więcej kup nasze FF.
    Coś w tym może być...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez robcio.m Zobacz posta
    Słyszałem wypuścił dwa apsc i dwa obiektywy apsc.
    Przy czym jeden z tych aparatów celuje w wildlife czyli w sumie raczej do podpinania dużych obiektowów.
    Drugi jest na poziomie powiedzmy z50 plus podobno sprawniejszy autofocus i szybsza seria (nie wiem, nie mam, nie testowałem, nie sprawdzałem)
    W obu przypadkach dało się słyszeć narzekania, że matryce nie są nowe, a zapożyczone z poprzednich modeli po ewentualnych modyfikacjach.
    Postemu raczej o R6II i R135/2 chodziło.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #294

    Domyślnie

    W tym wątku odnoszę się raczej do podwórka DX.

  5. #295

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robcio.m Zobacz posta
    Słyszałem wypuścił dwa apsc i dwa obiektywy apsc.
    ...
    Aaa, chodzi tylko o aps-c. No tak, dwa modele z różnymi matrycami w jednym roku to faktycznie kryzys R&D
    Nie byłem i nie jestem fanem Canona, ale trudno nie zauważyć tego co robią ostatnio. Najkrócej... imperium kontratakuje.

  6. #296

    Domyślnie

    W porównaniu z nowym kolorem to tak masz racje zupełnie innej klasy debiuty

  7. #297

  8. #298

    Domyślnie

    Do Pentaxa im jeszcze daleeeeko:
    Nikon FX i Olympus m4/3

  9. #299

    Domyślnie

    Lepiej niech zrealizują przynajmniej minimum w obiektywach:
    zoom szerokokątny, makro i jasny standard aps-c -czyli to co jest do Canon EF-M.

  10. #300
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Trochę nie wiem dla kogo wypuszczono retro Z fc. Myślę, że sentyment do stylistyki retro mają osoby starsze, fotografujące już od dawna. Wejdą w DX? Może tymi kolorami chcą zapewnić większy zbyt ("młodzież")?
    W lustrzankach był FF, ale okrojony w stosunku do wyższej serii FF. Nie miał wielu Mpx, mało punktów AF.
    Ja bym chętnie nabył taki aparat, zapłacił więcej, ale niech ma dobre parametry, a nie jedynie fajny wygląd.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 30 z 34 PierwszyPierwszy ... 202829303132 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z5 oficjalnie
    By tomeekm in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 911
    Ostatni post / autor: 17-04-2024, 20:38
  2. Nikon Z50 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 442
    Ostatni post / autor: 09-04-2024, 13:20
  3. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  4. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  5. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •