Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 63
  1. #21

    Domyślnie

    Wątek założyłem ponieważ chce się przekonać czy warto dopłacać do Z6 II, patrz pierwszy post. W tej chwili to jest różnica ok 3k PLN, to sporo.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez kri-kri Zobacz posta
    Podnosiłeś lustro w D750?
    Nie, metodologia nie była doskonała, statyw i opóźnienie wyzwolenia migawki. Nic wiążącego, wszystko na zasadzie lużnego podejścia do tematu.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jeśli chcesz porównywać to musiałbyś 16-35 podpiąć przez FTZ do Z6.
    Przecież optycznie ten obiektyw jest bardzo dobry.
    Celem było porównanie system vs system i przy okazji Z 24-70 vs Z 14-30.
    Wszystko odbywało się niejako "przy okazji" pleneru". Wyników nie traktował bym jako wiążących ale wyszło jak wyszło. Może taki test powtórzymy jeszcze , znajomy ma Z6 i dosyć szeroką szklarnię na Z.
    O 16-35 złego słowa nie powiem, najlepsze szkło jakie miałem ?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    https://www.dpreview.com/forums/post/64366291

    Trochę przydługawa rozprawa ale człowiek interesująco prawi, przesiadka z D750 na Z5 i co z tego wynika dla fotografa ślubnego , dla niecierpliwych: można od razu przejść do "conclusion".
    Ostatnio edytowane przez pawel35 ; 28-06-2021 o 10:22

  2. #22
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ty jesteś fotografem ślubnym ?
    Jeśli tak to zdecydowanie bierz Z6II, jeśli amatorem to już masz wszystko co potrzebne w tym temacie, a jeśli chcesz tylko potwierdzenia własnego wyboru że Z6II warto kupić to już tez masz tu sporo, moim zdaniem dla amatora nie warto, lepiej wydać kasę na optykę i mieć świetne Z5/Z6.
    Kwestia kart pamięci to też długi temat wiele razy tu poruszany, minęło kilka lat od czasu jak hejtowano Nikona za technologiczny krok do przodu, a argumenty że "mam pełną szufladę kart SD" nadal śmieszy zwłaszcza jak to pisze zawodowiec.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 28-06-2021 o 11:04

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ty jesteś fotografem ślubnym ?
    Jeśli tak to zdecydowanie bierz Z6II, jeśli amatorem to już masz wszystko co potrzebne w tym temacie, a jeśli chcesz tylko potwierdzenia własnego wyboru że Z6II warto kupić to już tez masz tu sporo, moim zdaniem nie warto.
    @koesh, żadne śluby, tylko fun
    Strzelasz bez ogródek, czyli co...zamykamy temat, ja zostaję z D750, a rynek bezluster jeszcze na nowego klienta musi poczekać?

  4. #24
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Pisząc "w tym temacie" miałem na myśli temat/wątek/dyskusje na forum !!

  5. #25

    Domyślnie

    Jak robisz tylko krajobraz to bierz Z6. Jak robisz zdjęcia zwierzakom i ptakom lub masz zamiar takie zdjęcia robić to tu już bardziej bym rozważał Z6 II jednak ma lepszy AF i ciut lepszą szybkostrzelność.
    Czasem pojawiają się używane Z7 w rozsądnych pieniądzach i warto taki wariant wziąć pod uwagę


    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  6. #26

    Domyślnie

    Ja napiszę, że od pewnego czasu wślepiam się w porównanie rawów (z dpreview) D850/Z5/Z6II/Z7II dla ISO 6400.
    Wiem, że to mikropróbka, ale mam nadzieję, że konsekwentnie wykonana. Mi życie często pokazuje ISO 6400. I na tej próbce, moim zdaniem, szumy najlepiej wyglądają dla Z6II, a na drugiej pozycji Z5 i dosyć blisko Z7II.
    Dla niższych czułości różnice zanikają, oczywiście szczegółowość matryc 46mpx rządzi, zwłaszcza np. na rycinach, które są elementem scenki w dpreview.
    I u mnie ze względu na AF (biegający wyżeł, ludzie a macie) i ISO, to raczej Z6II wchodzi w grę.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  7. #27

    Domyślnie

    zgadzam się w zupełności w tym podsumowaniu o Z5 i Z6 - biorąc pod uwagę cenę i parametry obu korpusów jeśli nie filmujesz to raczej nie ma sensu się pchać w "szóstkę". Różnice w ISO są, ale przy wartościach rzędu 20k ISO raczej się trzeba nastawić na gruntowne odszumianie niezależnie od modelu. Zresztą pewnie nie po to stosujesz filtry ND1000, żeby czułość kręcić w kosmos W kwestii ceny jest też kłopot z Z6 - jakoś nie trafia on na przeceny zbytnio, Z5 i Z7 regularnie dostają jakieś znaczące promocje, podejrzewam, że 6. po prostu zbyt dobrze się sprzedaje

  8. #28

  9. #29

    Domyślnie

    Nieco taniej udało mi się Z5 wyrwać z FTZ - który według mnie jest więcej warty niż ten dziwny "zoomek"

  10. #30

    Domyślnie

    Nie no, nie znam się na cenach Zetek, akurat przeglądałem amazona i z ciekawości sprawdziłem, wydało mi się niedrogo.

    Ps. Te najnowsze "zoomki" mogą pozytywnie zaskoczyć

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Przesiadka z D7000 + Sigma 17-50 2.8 na D750 + ?
    By minerek in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-01-2020, 20:08
  2. Przesiadka D90 -> D750
    By diabollo in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 27-06-2019, 18:54
  3. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-12-2017, 22:38
  4. d750 d800 przesiadka z d3 i d700
    By Niedzwiedz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 18-09-2016, 00:47
  5. Przesiadka z d7100 na d750
    By BialyBST in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 29-04-2015, 12:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •