Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 63
  1. #11

    Domyślnie

    Mam podobną zagwozdkę, taką przedwakacyjną. Chęć zmiany na Z6 II, głównie ze względu na wielkość i wagę zestawu. Jednak, D750 ciągle robi zdjęcia, różnica w wadze D750/Z6 II to 50g. Podpinając moją szklarnię przez FTZ zysk z "wagi i rozmiaru" znika, a wątpię co by 24-70/4 S optycznie powalił mnie w porównaniu z tym co mam. Jedyny sens byłby chyba w Z7, ze względu na "zysk" na matrycy, ale musiałbym aparat przed żoną chować, albo symbol zmienić

    Pytanie czy większego "wow" nie uzyskasz przy zakupie nowego szkła, może coś z serii Art Sigmy ?
    D750, D7500, S Art 18-35/1.8; N10-20/4.5-5.6, T 60/2 Macro, N AF-P 70-300/4.5-6.3; T17-35mm f/2.8-4 Di OSD; T 35-150 2,8-4; Sigma A 50/1.4; T SP 24-70 mm f/2.8 VC USD G2

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rupi Zobacz posta
    Mam podobną zagwozdkę, taką przedwakacyjną. Chęć zmiany na Z6 II, głównie ze względu na wielkość i wagę zestawu. Jednak, D750 ciągle robi zdjęcia, różnica w wadze D750/Z6 II to 50g. Podpinając moją szklarnię przez FTZ zysk z "wagi i rozmiaru" znika, a wątpię co by 24-70/4 S optycznie powalił mnie w porównaniu z tym co mam. Jedyny sens byłby chyba w Z7, ze względu na "zysk" na matrycy, ale musiałbym aparat przed żoną chować, albo symbol zmienić

    Pytanie czy większego "wow" nie uzyskasz przy zakupie nowego szkła, może coś z serii Art Sigmy ?
    Proponuję najpierw podpiąć pod Zetkę a potem pisać co się sądzi
    Różnica w jakości może zaskoczyć.
    A poza tym z FTZ nie będzie korzystać się wiecznie.
    Druga różnica to taka, że fotografując krajobraz używa się głownie LV D750 ile w tym trybie zrobi zdjęć? Zdechnie szybciej niż jakakolwiek Zetka. W gorszych warunkach oświetleniowych ekran w D750 nawet na manualu ciężko wyostrzyć przez kaszę na ekranie a AF się gubi. Ostrzysz robisz zdjęcie i robisz korektę, a na to czasem nie ma czasu.
    Zetki ll mają inną fajną sprawę mogą być zasilane z powerbanku co jest przydatne przy timelapsach. W D750 zapomnij. Zetki mają możliwość zrobienia staka, ustawiasz i aparat sam robi. W D750 musisz ustawiać wszystko manualnie co jest czasochłonne zwłaszcza jak masz światła i cienie to można wszystko stracić (sam miałem takie sytuacje nie raz).
    Mimo wszystko Zetki mają lepszy AF niż D750 i dotykowy ekran co też przyspiesza pracę. Dla mnie wybór jest oczywisty.
    Co innego jakbym miał się przesiąść z D780 lub D850. Tu właściwie przesiadka byłaby tylko kaprysem użytkownika

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  3. #13

    Domyślnie

    Myślę że powinieneś wejść w Z7. Jest spora różnica względem Z6. Przez FTZ podepniesz stare obiektywy i zobaczysz co w trawie piszczy. Czy faktycznie warto inwestować od razu w nowe szkła czy noże jednak nie tak od razu.
    Ważnym jest nie wkręcać się w marketingowy bełkot, i w to co doradzają niektóre "dobre dusze". Podejdziesz do sprawy spokojnie i powoli, to znacznie więcej osiągniesz.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Rozwiń to może doradzający będą wiedzieli na co ty zwracasz uwagę.
    Zamiast dokładać do Z6II miałbyś w tej cenie Z7.
    Przede wszystkim jakość zdjęć, te z Z6/14-30 mają lepszą rozdzielczość, jest klarowniej, separacja obiektów w kadrze jest wyraźniejsza, objawia się to np. przy zdjęciach chmur, które dostają efektu 3d. D750/16-35 też tu nie wypada najgorzej ale zdarzało się, że obłoki były zbitą masą. Poza tym Z6 rysuje wszystko "cieńszą kreską", kontury obiektów są wyraźniejsze. Jak wspomniałem wcześniej, to moje subiektywne odczucia ale wydaje mi się, że w jakiś sposób wiarygodne, przez ostatnie 2 lata zestaw D750/16-35 towarzyszył mi niemal cały czas.
    Nie bez znaczenia mają też względy praktyczne, ustawienie punktu AF w dowolnym miejscu w kadrze na przykład. Sporo fotografuję na długich czasach z gęstymi filtrami, tutaj trzeba wykonać sekwencję wielu czynności, odpada mi rzecz najmniej przyjemna: ściąganie muszli ocznej i zakładanie zaślepki, nieraz wielokrotnie do jednego ujęcia, a zdarza się, że stoję np w wodzie. O takich sprawach jak ta, żeby nie trafić z AF w Z6 to trzeba się na prawdę mocno postarać chyba pisać nie trzeba.
    Ogólnie, po tygodniu użytkowania oceniam, że warto poświęcić wizjer optyczny i większą wydajność baterii (bo te rzeczy w D750 lubię) dla znacznie dłuższej listy atutów po stronie Z6.

    Tutaj fotka przykładowa, dosłownie jedna z pierwszych z Z6 po kilku minutach jakie poświęciłem na pierwsze ustawienia aparatu. Bez aspiracji, po prostu zdjęcie testowe.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1541.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	8,74 MB
ID:	53024

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Tutaj kilka dni wcześniej, test długiego czasu Z6 ale z 24-70 f2.8, bez przygotowania, bez większych ambicji, wtedy na prawdę miałem Z6 pierwszy raz w dłoni...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z6 24-70.jpg
Wyświetleń:	204
Rozmiar:	272,5 KB
ID:	53027
    d750 + 16-35 f4 + AF-P 70-300
    d7100 + 18-105

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja mimo ze podchodzę entuzjastycznie do systemu Nikon Z i po 1,5 roku przesiadłem się na Z7 to jednak nie napisałbym raczej o zdjęciach z Z6 że "mają lepszą rozdzielczość, jest klarowniej, separacja obiektów w kadrze jest wyraźniejsza" bo to samo uzyskać mogę z porównywalnego zestawu opartego na D600 czy D750, które miałem, optyka jest istotna ale przecież 14-30 S to nie jest demon, który niszczy optyką konkurencje z lustrzanek.

    Ja bym ochłonął po testach i zastanowił się jaki cel ma zakup nowego sprzętu, wejście w bezlustra Nikon Z ma sens ale już kwestia wyboru modelu jest dla mnie mocno dyskusyjna.

    Z5 - masz wszystko co widzę z postów potrzebujesz, jeśli byłaby dobra cena brać
    Z6 - to samo plus lepsza matryca, górny ekran i kilka mniej lub bardziej istotnych dla ciebie różnic
    Z7 - gwarantuję ci opad szczeny z detalu
    Z6II - szkoda kasy jeśli masz potem długo zbierać na optykę, praktycy zawodowcy potwierdzają że AF rewelacja, wielu nawet pisze że lepszy AF obecnie na rynku jest tylko w Z7II ale podejrzewam że canon czy sony też ma modele porównywalne
    Z7II - chyba nie bierzemy tego nawet pod uwagę

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ja mimo ze podchodzę entuzjastycznie do systemu Nikon Z i po 1,5 roku przesiadłem się na Z7 to jednak nie napisałbym raczej o zdjęciach z Z6 że "mają lepszą rozdzielczość, jest klarowniej, separacja obiektów w kadrze jest wyraźniejsza" bo to samo uzyskać mogę z porównywalnego zestawu opartego na D600 czy D750, które miałem, optyka jest istotna ale przecież 14-30 S to nie jest demon, który niszczy optyką konkurencje z lustrzanek.

    Ja bym ochłonął po testach i zastanowił się jaki cel ma zakup nowego sprzętu, wejście w bezlustra Nikon Z ma sens ale już kwestia wyboru modelu jest dla mnie mocno dyskusyjna.

    Z5 - masz wszystko co widzę z postów potrzebujesz, jeśli byłaby dobra cena brać
    Z6 - to samo plus lepsza matryca, górny ekran i kilka mniej lub bardziej istotnych dla ciebie różnic
    Z7 - gwarantuję ci opad szczeny z detalu
    Z6II - szkoda kasy jeśli masz potem długo zbierać na optykę, praktycy zawodowcy potwierdzają że AF rewelacja, wielu nawet pisze że lepszy AF obecnie na rynku jest tylko w Z7II ale podejrzewam że canon czy sony też ma modele porównywalne
    Z7II - chyba nie bierzemy tego nawet pod uwagę
    @koesh, zgadza się, można uzyskać podobną rozdzielczość, świetny detal z D750/16-35, różnice leżą w niuansach i...takim zwyczajnym, subiektywnym "odbiorze zdjęć". Co do 14-30 to uważam, że to kapitalne szkło,mógłbym z nim żyć...i raczej wcześniej czy później będę.
    Oczywiście jestem całkiem świadom tego, że się trochę podkręciłem na Z6 i szukam uzasadnienia dla potencjalnych wydatków...ale nawet biorąc pod uwagę margines błędu oceny podczas gorączki zakupowej wciąż Z6 ma wiele do zaoferowania

    Przyznam jednak, że Twój post dał mi trochę do myślenia...listę potencjalnych ruchów widzę teraz tak:

    -Z5 : nie brałem zupełnie pod uwagę ze względu, że matryca niemal identyczna z tą z D750
    -Z6 : miałem na testach, wciąż biorę pod uwagę
    -Z7 : potencjalnie największy wydatek, może być ciężko
    -nie zmieniam nic
    d750 + 16-35 f4 + AF-P 70-300
    d7100 + 18-105

  7. #17

    Domyślnie

    Porównanie Z6 + Z 14-30 f4 S vs Z6 + Z 24-70 f2.8 S vs D750 + 16-35 f4, crop, prawy, górny róg kadru, identyczne nastawy w Z6 i D750 dla każdego ujęcia. Strzelone na koniec tygodniowych prób Z-szóstki.

    Z6/14-30
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	14-30-3.jpg
Wyświetleń:	194
Rozmiar:	157,4 KB
ID:	53028

    Z6/24-70
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	24-70-3.jpg
Wyświetleń:	191
Rozmiar:	143,2 KB
ID:	53029

    D750/16-35
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d750-3.jpg
Wyświetleń:	189
Rozmiar:	100,7 KB
ID:	53030

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Nie wiem na ile ta próba jest miarodajna, wykonałem tylko jeden taki test, światło było takie sobie ale równe dla wszystkich.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    24mm
    1/50s
    f11
    ISO100
    d750 + 16-35 f4 + AF-P 70-300
    d7100 + 18-105

  8. #18
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli chcesz porównywać to musiałbyś 16-35 podpiąć przez FTZ do Z6.
    Przecież optycznie ten obiektyw jest bardzo dobry.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawel35 Zobacz posta
    D750/16-35

    24mm
    1/50s
    f11
    ISO100
    Podnosiłeś lustro w D750?

  10. #20

    Domyślnie

    Widzę, że już "kupiłeś"
    A wątek założyłeś, aby potwierdzić słuszność swojego wyboru.

    A otwierałeś zdjęcia z 14-30 w programie który ignoruje korekty programowe?

    I Koesh ma rację, że w sumie nie ma specjalnej różnicy pomiędzy D600 i Z6.
    A lepszość nowego zestawu mz wynika raczej z modyfikacji elektronicznej obrazka.

    Ale to Twoja kasa.

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Przesiadka z D7000 + Sigma 17-50 2.8 na D750 + ?
    By minerek in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-01-2020, 20:08
  2. Przesiadka D90 -> D750
    By diabollo in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 27-06-2019, 18:54
  3. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-12-2017, 22:38
  4. d750 d800 przesiadka z d3 i d700
    By Niedzwiedz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 18-09-2016, 00:47
  5. Przesiadka z d7100 na d750
    By BialyBST in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 29-04-2015, 12:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •