Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: niewiadoma

  1. #1

    Domyślnie niewiadoma

    - Na początku proszę adminów o ewentualne przeniesienie, bo sam nie byłem w stanie określić w jakim dziale to umieścić, a że jest na fotkach zielone, to dałem TU.

    Przeglądając ogłoszenia lokalne trafiłem na Zenit z obiektywami, przy atrakcyjnej cenie, małej odległości i wspominkami powiedziałem do siebie - JESTEŚ MÓJ.
    Wielu z nas TU na forum właśnie zaczynało od Zenitów i dla młodszych, było to wielkie marzenie a do tego jeszcze trzy obiektywy, telekonwerter i lampa, to było marzenie tylko w strefach marzeń .
    Mając już Zenita u "przyjaciół" z Chin zamówiłem przejściówkę z micro 4/3 na m42, czyli mam obiektywy, które już dawno powinny być zutylizowane, i aparat z systemu, który nie potrafi zdjęć robić - a dla mnie to wyzwanie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1623587465949.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	531,5 KB
ID:	52536

    na początek poszedł MIR-1B, czyli 37mm f2,8, jedna z pierwszych wersji bez automatyki z pierścieniem przymykającym przysłonę, sam jego wygląd polepsza humor

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	37.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	634,5 KB
ID:	52537

    następnie 50mm czyli Helios 44m

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	50a.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	371,8 KB
ID:	52538

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	50c.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	314,9 KB
ID:	52539

    przyszedł czas na 135mm - czyli Jupiter 37a

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	135b.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	874,1 KB
ID:	52540

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	135c.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	685,9 KB
ID:	52541

    oczywiście bym nie wytrzymał nie podpinając telekonwertera TK-2M

    50 mm plus TK
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	50+a.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	379,6 KB
ID:	52542

    135mm plus TK
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	135+.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	741,4 KB
ID:	52543

    przy podpięciu TK do 135 najsłabszym ogniwem jest człowiek bez statywu, wystarczy policzyć 135mm x2, czyli ogniskowa 270 do tego kąt widzenia m4/3 daje nam kąt widzenia 540mm
    Moje wrażenia, w tym przypadku pozytywne, powrót prawie jak "za dawnych lat", efekt lepszy niż się spodziewałem, na pewno z przyjemnością będę korzystał spacerowo z tego zestawu, dla techników podczas robienia zdjęć starałem się przymykać obiektywy o dwie jednostki

    ps: dlaczego Zenit nie ma żadnych napisów ? - czyż by za mocno ktoś o niego dbał ciągle go wycierając ?
    Ostatnio edytowane przez bogdi64 ; 13-06-2021 o 15:42
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  2. #2

    Domyślnie

    Bez urazy, Twój powrót do przeszłości zaliczam w 10 procentach? Ostatecznie można wybaczyć brak pracy w ciemni, z powiększalnikiem, czy to, że sam nie wywołujesz filmów. Ale kupić aparat na błony światłoczułe a zdjęcia robić cyfrą? Tego się nie robi swoim wspomnieniom. Że nie wspomnę o PRAWDZIWYCH mężczyznach itd. Odpowiedzi na pytanie nie mam. Ja zaczynałem od zorki-4 i kijeva 19 z bagnetem nikonowskim. Zenity zawsze miałem w pogardzie
    myślę co piszę

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki za 10% - taśmę zakładam do Pentaxa, nie, z powiększalnikiem już nie pracuję, zraziły mnie niestety ceny papierów, taśm itp . Ja zaczynałem od Certo (czy ktoś to pamięta ?), później smiena, Zenity, Praktica i przeskok na Minoltę - po ludzku mówiąc, cena mnie przekonała, do tej pory często optykę Pentaxa zakładałem do m4/3 (taka namiastka analogu), teraz będę zakładał optykę Zenita.
    ps: wspomnienia z dużej ilości diapozytywów i filmów naświetlonych kapryśnymi Zenitami, wspomnienia Zenica C i diapozytywów bezcenne
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  4. #4

    Domyślnie

    Ty się Kolego nie tłumacz, tylko filmy kupuj i jedziesz. Ceny negatywów barwnych ponoć powoli drgnęły w dół. Zawszo można w Bratexie wziąć czarno-białą Fomę 135 i wrócic do krainy kiedy zastanwiałeś się czy warto i po co nacisnąć spust. Ja wróciłem na 6x6 Mamiyą C220 i radość jest ogromna. Czego i Tobie życzę
    myślę co piszę

  5. #5

    Domyślnie

    o to jesteś tak stary jak ja bo taką Mamyję miałem , jeszcze niedawno pamiętam komuś dawałem do niej rolkę drewniano metalową
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RomanZWrocławia Zobacz posta
    Ty się Kolego nie tłumacz, tylko filmy kupuj i jedziesz. Ceny negatywów barwnych ponoć powoli drgnęły w dół. Zawszo można w Bratexie wziąć czarno-białą Fomę 135 i wrócic do krainy kiedy zastanwiałeś się czy warto i po co nacisnąć spust. Ja wróciłem na 6x6 Mamiyą C220 i radość jest ogromna. Czego i Tobie życzę
    popatrz się na inny aspekt, dużo pytań na forum, co kupić "budżetowo" ?
    Kupujesz byle jakiego bezlusterkowca, aby miał wizjer (lepsze ustawianie ostrości) i robisz spacer, po znajomych i znajomych, znajomych, za grosiki, często przysłowiowe piwko lub małą przezroczystą jesteś w stanie zebrać zestaw, który cieszy i "robi" fotki.
    Kupiłem przejściówkę, aby sprawdzić, czy ta optyka będzie "przyciskami" do papieru (wyszło by nawet taniej niż kupując przedmioty do tego przeznaczone), czy jest użyteczna ? - po małej próbce, wiem, że mogę to wrzucać do sakwy motocyklowej i zapisywać w pamięci, miejsca i trasy, gdy w przypadku uszkodzenia największą wartość ma zapisana karta pamięci , a Zenit zostanie jako przycisk
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

Podobne wątki

  1. Coolpix p900 - wielka niewiadoma
    By buli1967 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-09-2015, 19:59
  2. D90 body + wielka niewiadoma
    By pt240 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 19-12-2008, 19:32
  3. D70s + sigma 10-20 i mała niewiadoma...
    By d70s in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-09-2006, 05:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •